Kaip neapsigauti renkantis panaudotą automobilį?

Jeigu nusprendėte įsigyti dėvėtą automobilį, gali kilti daugybę klausimų.

Vienas iš jų yra – ar automobilio kaina atitinka jo pajėgumą? Tam, kad galėtumėte neapsigauti pardavėjų liaupsinimais ir pasakojimais, žinodami keletą svarbiausių aspektų, patys galite nuspręsti, ar išties tas automobilis yra kokybiškas. 

Viskas prasideda nuo…užvedimo!

Įvertinkite, ar automobilis lengvai kuriasi. Tiesa, tai yra lengvai sutvarkoma, tačiau jeigu to nepaminėjo pardavėjas, galbūt yra dar kažkokių niuansų, kurie neatitinka pasakytų žodžių. Atkreipkite dėmesį, kaip automobilis kuriasi, kai yra šaltos temperatūros t.y. pastovėjęs ir karštos, kai variklis jau yra įkaitęs. 

Pasukus raktelį (ant degimo padėties), prietaisų skydelyje privalo degti šios lemputės: akumuliatoriaus, tepalo, ABS (jeigu yra ši funkcija) bei air bag. Užkūrus pilnai automobilį, visos lemputės turi užgesti. Jeigu dega bent viena iš lempučių, galimas automobilio gedimas.

Pakaitinkite automobilį iki darbinės temperatūros (80 – 90 laipsnių). Žinoma, yra automobilių, kurie nerodo temperatūros, tada vadovaukitės esančia skale. Ši turi būti ties viduriu, o varikliui pasiekus darbinę padėti negali nei kristi, nei kilti. Jeigu rodyklė juda, reiškia automobilis turi gedimų.

O kas po kapotu?

Kai variklis būna darbinės temperatūros, atidarome automobilio kapotą ir ten surandame tepalo matuoklę. Ją reikėtų ištraukti (apie 5 centimetrus) ir atkreipti dėmesį, jog iš šios angos neturėtų matytis jokio garo. Pastebėjus bent menkiausią garą, žinokite, kad automobilis jau skaičiuoja savo pabaigos paskutinius mėnesius. 

Atsukę tepalo įpylimo kamštį, turite atkreipti dėmesio į tai, kad taip pat nebūtų jokio garo. Iš šios angos neturi „spjaudytis“ tepalai (nebent minimalūs lašeliai). Taip pat patikrinkite ir aušinimo skysčio bakelį, ar iš jo nešokinėja vanduo. Pažiūrėkite ir į bakelio vidų, aušinimo skystis turi būti skaidrus – mėlynos, raudonos, žalios ar baltos spalvos. 

Perėjus prie duslintuvo, svarbu nepraleisti pro akis, kokie dūmai sklinda iš jo: mėlyni ir balti dūmai reiškia, kad automobilis turi nemažai problemų. Na, o jeigu sklinda juodi dūmai, tuomet reikėtų žinoti, kad reikia pakeisti tepalus.

Kiti svarbūs aspektai

Nutinka atvejų, kad dėvėto automobilio durelės arba raktų spyną užstringa. Nesijaudinkite, automobilių spynelių ekspertas SpynųMeistras viską sutvarkys greitai ir kokybiškai, todėl šis faktorius yra lengvai sutvarkomas!

Labai svarbu, kad atkreiptumėte dėmesį į dar papildomų aspektų:

  • ar variklio skyriuje nėra sutrūkinėjusiu žarnelių, neaiškių laidų
  • ar nėra aplink variklį rūdžių
  • ar nėra rūdžių automobilio išorėje (ypač jos mėgsta atsirasti aplink ratus, dureles)
  • ar nėra rūdžių ties slenksčiais

Tiesa, rūdys nėra pats blogiausias dalykas, tačiau su laiku jos gali jums sukelti nemažai problemų – po truputį yra „valgomas“ automobilis. Rūdys ir smulkios deformacijos gali būti paslėptos automobilio dažais, todėl įsižiūrėkite akylai, ar nesimato dažymo žymių.