Kaip olimpietis E.Petrauskas nesudega šlovės spinduliuose?

LTOK Evaldui Petrauskui įteikė 3-ios klasės BMW automobilių raktelius. / DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)Iš Londono olimpiados su bronzos medaliu sugrįžusiam boksininkui Evaldui Petrauskui (20 m.) dabar daug žmonių nori paspausti ranką, kartu nusifotografuoti. Kalbama, kad net jo dukters motina Dovilė kitaip ėmė žiūrėti į sužadėtinį. Kaip pasikeičia sportininkų gyvenimas išaušus jų žvaigždės valandai?

Evaldui, ko gero, lengviau būti užspaustam ringo kampe ir ginantis boksuoti priešininkui į veidą nei suvaldyti nuo kitų žmonių priklausantį gyvenimą.

Palikęs bokso pirštines ringe sportininkas sunkiai rinko žodžius: „Iš tikrųjų dėmesys vargina – norisi sportuoti ir laisvai gyventi kaip anksčiau.

Bet žinau, kad dabar taip nebebus, nes nuopelnų jau turiu, tad privalau būti pavyzdingesnis, nes visi į mane žiūri pro didinamąjį stiklą.”

Evaldui atrodo juokinga, kai jis kviečiamas dalyvauti televizijos laidoje „Būk mano meilė”. Tuo labiau kad jis turi sužadėtinę, su kuria jau šešerius metus draugauja, ir dukterį, o ant nosies – Europos bokso čempionatas Kaliningrade.

„Turiu dukrą, kurios mama – mano sužadėtinė, tai man daugiau nieko ir nereikia. Bet daug kas ėmė man rašinėti į „Facebook” ir taip bandė bendrauti. Negaliu nepasakyti labas, negražu bus, bet rimtesni santykiai manęs nedomina.”

Ir sportininko treneris Vladimiras Bajevas neslėpė, kad merginų dėmesys olimpiečių adresu išties padidėjęs. Net saugoti reikia vaikinus ir nuolat su jais kalbėtis.

„Visko buvo, jei papasakočiau, nepatikėtumėte. Bet išlaviravome, suradome teisingą kelią. Evaldui esu autoritetas”, – sakė V.Bajevas.

E.Petrauskui buvo tik 18 metų, kai jam gimė duktė.

„Išgąsdinau savo trenerį, kai pasakiau, kad tapau tėvu. Ir tėvai nuo šios žinios patyrė šoką, bet greit su tuo faktu susitaikė.

Būna, kad kiti ir iki 35 metų nesusilaukia nė vieno vaiko. Man geriau, esu labai laimingas”, – neslėpė boksininkas.

Tačiau antrojo vaiko jis kol kas nenorėtų: „Labai myliu dukrą, bet reikia daugiau su ja pabūti, auginti, matyti, kaip vaikas viską išmoksta, o ne pasikalbėti per „Skype” programą. Skauda širdį, kai tik taip gali bendrauti.”

Evaldo kambaryje – daug pliušinių žaislų, kuriuos jis išsaugojo nuo vaikystės. Tie žaislai suteikia jaukumo.

Apie dukterį Evaldas kalba švelniai, bet apie sužadėtinę, kuri su vaiku gyvena Didžiojoje Britanijoje, labai kukliai. Kada kels vestuves?

Evaldas skaičiuoja varžybų grafikus – gal suspėtų kitą vasarą. Tuomet jis su šeima važinėtų į treniruočių stovyklas ir į varžybas.

Sužadėtinė išvyko dirbti į Angliją kartu su savo tėvais.

„Visi į Airiją, Angliją važiuoja, nes Šilutėje tikrai nėra kur dirbti. Jeigu atlyginimas 800 litų, žmonės tikrai nenori už tiek dirbti, todėl ir iškeliauja”, – apgailestavo iš Šilutės rajono, Traksėdžių, kilęs boksininkas.

Jam ir čia buvo gerai – ir kur gyventi gauna, ir nemokamą maitinimą, ir atlyginimą. Nėra kuo skųstis.

Evaldui buvo skaudu, kai po pergalės Londono olimpiadoje, apdovanojimų ir premijų pasipylė apkalbos, esą dukters motinai tik dabar jis pasidarė reikalingas. Anksčiau ji su Evaldu kurį laiką nebendravo.

„Visi klysta, nes daug laiko nesimatėme, dėl to mažiau bendravome. Kai turėsiu būstą, tikiuosi ir šeimą į Lietuvą parsivežti”, – vylėsi ant olimpinės pakylos užlipęs sportininkas.

Amerikiečiai E.Petrauskui siūlė 50 mln. JAV dolerių kontraktą, anglai irgi viliojo milijonais. Žinoma, iš kontrakto sportininkas gauna tik apie 30 procentų, visa kita išleidžiama reklamai, boksininko komandai išlaikyti.

Bet Evaldas atsisakė pelningų pasiūlymų. Ateityje jis svajoja dalyvauti profesionalų varžybose, kur nenaudojamos galvos apsaugos priemonės ir sunkiau, bet galima uždirbti kelias dešimtis milijonų. Tada gyvenimas būtų kur kas geresnis.

lrytas logo