Kaip padidinti testosterono kiekį kraujyje natūraliais būdais?

testosterone mainTestosteronas – tai žmogaus organizme esantis hormonas, tiesiogiai veikiantis raumenų augimą. Kaip žinome, testosteroną vadina vyriškuoju hormonu. Taigi siūlome 10 būdų, kaip padidinti testosterono kiekį organizme!

Pirmiausia – testosterono privalumai:

teikia energijos;
gerina seksualinį pajėgumą;
mažina širdies nepakankamumo riziką;
skatina raumenų augimą bei kaulų tvirtėjimą.

Štai keletas žingsnių, galinčių Jums padėti pakelti testosterono lygį (kiekį kraujyje) be specialių tablečių arba injekcijų.

1. Valgykite daugiau sveikųjų riebalų.

Jų poveikis testosterono kiekiui organizme įrodytas klinikiniais tyrimais.

Kur yra tų sveikųjų riebalų?

Linų sėmenų aliejuje, lašišoje, alyvuogių aliejuje, riešutuose; raudonoje mėsoje, piene, avokade, kiaušinių tryniuose.

2. Vartokite daugiau produktų, kuriuose yra cinko.

Cinkas – tai natūralus būdas sukliudyti jūsų organizmui versti testosteroną estrogenu (moterišku hormonu). Be to, cinkas padeda jau esančiam jūsų kūne estrogenui tapti testosteronu.

Cinko yra sūryje, ruduosiuose ryžiuose, kalakutienoje ir kt. Taip pat galima įsigyti maisto papildų, kuriuose yra daug cinko.

3. Miegokite pakankamai.

Tyrimų metu buvo nustatyta, kad gerai išsimiegančių žmonių organizmuose testosterono kiekis didesnis nei mažai miegančių organizmuose. Idealiausia miegoti 6-8 valandas kiekvieną NAKTĮ. Blogas miego režimas gali sumažinti testosterono kiekį 40%.

4. Vartokite daugiau vitamino C.

Savo poveikiu jis gan panašus į cinką, t.y. jis stabdo estrogeno susidarymą ir skatina testosterono gamybą.
Bet kuriuose multivitaminų kompleksuose dažniausiai būna gan daug vitamino C.

5. Treniruokitės visu pajėgumu.

Nesiliausime kartoti, kad sportas – tai sveikata, tačiau viską reikia daryti atsakingai ir mąstant. Varginantis darbas sporto salėje skatina testosterono gamybą milžiniškais kiekiais. Tokie pratimai, kaip pritūpimai, štangos traukimas ar stūmimas – efektyviausi, kadangi dirba didžiausios raumenų grupės.

6. Venkite alkoholio.

Alkoholis mažina organizmo gebėjimą slopinti estrogeną, todėl veikiant alkoholui estrogeno kiekis kraujyje auga, o testosterono – mažėja. Be to, alkoholis šalina iš organizmo cinką.

7. Venkite greipfrutų.

Kaip bebūtų keista, tačiau greipfrutai veikia organizmą panašiai kaip ir alkoholis, tačiau nesitikėkite nuo jų apsvaigti…
Valgyti jų daug nėra labai rekomenduotina, nes irgi didina estrogeno kiekį organizme.

8. Vartokite daugiau vitamino A, B, E.

A, B, E – tai būtiniausi vitaminai testosteronui gaminti. Subalansuota mityba, kurioje yra neriebios mėsos, riešutų ir vaisių, aprūpins organizmą visais būtinaisiais ingredientais be jokių maisto papildų, tačiau verta pastebėti, kad gerų vitaminų kursas tikrai bus ne pro šalį.

9. Numeskite nereikalingus kilogramus.

Nereikalingi riebalai skatina estrogeno gamybą. Jeigu Jūs sveriate 30% daugiau jums skirto (idealaus) svorio, apie aukštą testosterono lygį galite nė negalvoti.

10. Valgykite daug daržovių.

Brokoliai, ropės, kopūstai, ridikėliai mažina estrogeno kiekį, todėl, savaime suprantama, padeda pakelti testosterono lygį organizme.

Štai Justino T. patarimas: „Reikia valgyti kietai virtus kiaušinius, braziliškus riešutus, graikinius riešutus ir migdolus bei raudoną mėsą. Geriausiai tinka vidutiniškai kepta arba pusžalė jautiena (idealu būtų, jeigu tas jautis buvo šeriamas tik ekologiškai).

Taip pat avokadas labai gerai papildo gerųjų riebalų kiekį. Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos galima vartoti kasdien. Aišku, sportuoti yra būtina!“