Kaip palaikyti gerą atžalos mitybą?

Skatinti vaikus valgyti sveiką ir subalansuotą maistą yra iššūkis, su kuriuo susiduria dauguma tėvų.

Ką daryti, jei nuolat stengiatės tiekti sveiką maistą, o jūsų vaikas tik stipriai sučiaupia lūpas ir atkakliai kartoja „ne“? Specialistai teigia, kad terminas „medis sensta“ tinka ir mitybai – ankstyvoje vaikystėje susiformavę tinkamos mitybos įpročiai su amžiumi nesikeis. Tik nuolatinis vaiko mokymas ir aiškinimas, kodėl tai reikalinga, gali duoti ilgalaikius, visą gyvenimą trunkančius rezultatus, kai sveikas ir subalansuotas maitinimasis taps vaiko, o vėliau ir suaugusio žmogaus įpročiu.

Tėvai savo vaikus, ypač jaunesnius, dažniausiai atskiria nuo maisto gamybos proceso ir maisto pasirinkimo, tačiau tai yra didelė klaida

Norite paruošti vaiką gyvenimui ir kad jis išmėgintų visus maisto produktus? Maisto ruošimas ir pateikimas kartu su vaikais ir visais šeimos nariais reikalauja daugiau atsakingumo, tačiau tikrai verta, nes tai laikas, kuris bus praleistas su šeima. Pagrindinė taisyklė, kurios turėtų laikytis atsakingi tėvai – aprūpinti savo vaikus labai įvairia mityba. Tai būtina ne tik tam, kad vaikas gautų visas reikiamas medžiagas, vitaminus ir mineralus, bet ir jo skonio suvokimo ugdymui.

Kas padės pasirūpinti sveika mityba:

  • Nepamirškite pusryčių. Sakoma, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, kuris nėra be pagrindo ir nereikia nuo ankstaus ryto pereiti prie viryklės. Net paprasčiausias bananas ir stiklinė pieno gali padėti išlaikyti pakankamai energijos visai dienai. Be to, tyrimais įrodyta, kad įprotis pusryčiauti vaikystėje dažniausiai neišnyksta visam gyvenimui.
  • Pasirūpinkite sveikais užkandžiais. Tėvai puikiai žino, kad vaikai visada nori užkąsti. Jei namuose yra lėkštė su gruzdintomis bulvytėmis ar sausainiais, rankos visada bus ant jos. Tačiau tokie užkandžiai dažniausiai turi mažai maistinių medžiagų ir daug kalorijų. Nors vaisiai, spragėsiai, nesūdyti riešutai vaiko įpročio nuolat kramtyti nepakeis, tačiau tokiais užkandžiais jūsų atžalos bent jau gaus reikiamų maistinių medžiagų. Valgio metu atsigerti vaikams duokite vandens, o ne sulčių ar saldintų gėrimų. Taip, sultys turi vertingų maisto medžiagų ir augančiam organizmui suteikia reikalingos energijos. Vis dėlto, jūsų vaikui ištroškus, pirmasis pasirinkimas turėtų būti vanduo.
  • Valgykite kartu su savo vaikais, tai patiks jiems ir jums. Taip, po sunkios dienos kartais labai norisi prisikrauti lėkštę maisto ir ištiesti kojas prieš televizorių. Tačiau sėdėdami prie stalo su vaikais jie įpras valgyti įprastą maistą ir valgyti mažiau užkandžių, o bendravimas išmokys vertingų socialinių įgūdžių. Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite vaikas123.lt ir kamtoreikia.lt.