Kaip pasirinkti elektros tiekėją?

Prasidėjus elektros rinkos liberalizacijai, vartotojams atsirado daugiau pasirinkimų. Dabar elektros energiją galima pirkti iš skirtingų tiekėjų. Pagal savo poreikius, principus galima rasti paslaugų planus ir pasiūlymus. Taip pat aktualu ir žinoti, kuris tiekėjas galėtų pasiūlyti geriausias kainas. Įvertinus visus faktorius galima priimti savo finansams ir savo namams, sodybai ar objektui naudingiausią sprendimą. Įsipareigojimas patikimam tiekėjui leis džiaugtis patenkintais poreikiais, patogumu ir mažomis sąskaitomis. Tačiau kaip žinoti, kuris tiekėjas jums būtų geriausias?

Svarbu ne tik kaina, bet ir žaliasis kursas

Šiais laikais visuomeninis arba garantinis elektros tiekimas nebėra išeitis. Dabar vartotojai gali rinktis nepriklausomą tiekėją, kurio vertybės, siūlomos paslaugos ir kainos labiausiai atitinka lūkesčius ir prioritetus. Dabartiniams vartotojams turėtų būti aktualu ne tik elektros energijos tiekimas, bet ir tos energijos kilmė. Geriausia, jeigu galima džiaugtis žaliąja arba kuo tvariau pagaminta elektra.

Štai, pavyzdžiui, Elektrum Lietuva priklauso didžiausiai žaliosios energijos gamintojai Baltijos šalyse – Latvenergo grupei. Ji, per 2023 metus išgavo net 77 % elektros energijos gamtai draugišku būdu. 

Tai – didelis privalumas pasaulyje, kuriame vis svarbiau mažinti savo poveikį aplinkai ir stabdyti klimato kaitą.

Svarbiausi patarimai renkantis tiekėją

Nors žalioji energija yra svarbi, tai – tik didelis privalumas, bet ne pagrindinis faktorius. Turime keletą patarimų, kaip rasti patikimiausią paslaugų tiekėją:

  •   Ar galite greitai gauti konsultaciją prieš pasirinkdami?
  •   Ar galite pasinaudoti skaičiuokle, kuri parodytų preliminarią mėnesio įmoką pagal apytikrį suvartojimą?
  •   Ar nėra paslėptų mokesčių (pvz., abonentiniai, kiti papildomi)?
  •   Ar lengva pakeisti planą, sutartį, ar nėra nutraukimo, pakeitimo mokesčių?
  •   Kaip ir kur galima deklaruoti rodmenis, apmokėti sąskaitas?
  •   Ar turėsite programėlę, savitarnos platformą, kur bus visa aktuali informacija – prieiga prie sutarties valdymo ir ne tik?
  •   Kaip vertinate klientų aptarnavimo kokybę bei galimybę gauti pagalbą ištikus problemai?
  •   Kokias papildomas paslaugas galite gauti? (Saulės elektrinės, nutolę saulės parkai, saulės baterijos, elektromobilių įkrovimo stotelės ir kita)

Turėdami atsakymus į šiuos klausimus bei žinodami preliminarų mėnesio sąskaitos dydį pagal tokį pat suvartojimą, jau galite tiksliau žinoti, kurį tiekėją verčiausia rinktis. Palyginti informaciją galite per VERT skaičiuoklę arba kiekvieno tiekėjo, pavyzdžiui, Elektrum Lietuva bei kitų, interneto svetainėse.

Kokį planą rinktis?

Kai kalbame apie elektros planus, dauguma svarstys tik tarp fiksuotos kainos, biržos kainos ir vienos, dviejų ar keturių laiko zonų.

Fiksuota ar biržos kaina

Vartotojui beveik visuomet labiau apsimokės rinktis fiksuotos kainos planus. Biržos kainos pasiūlymus verta rinktis tik tada, jei labai aktyviai stebite rinką, turite, pavyzdžiui, didelės talpos kaupyklą su saulės elektrinėmis ir galite labai riboti bei kontroliuoti savo suvartojimą. Priešingu atveju elektra jums, ko gero, kainuos brangiau, nes nauda iš biržos įmanoma tik dėka įsitraukimo ir nuolatinio informacijos stebėjimo.

Vienos, dviejų ar keturių laiko zonų planas

Vienos laiko zonos planas yra paprasčiausias, nes už elektros kWh mokate tą patį tarifą, nesvarbu, kada ji naudojama. Šis planas tinka, jei elektros energijos suvartojimas yra gana pastovus arba jei norite paprastumo.

Dviejų laiko zonų planas paprastai sudarytas iš skirtingų – dienos ir nakties tarifų. Jis naudingas tiems, kurie gali didelę dalį energijos suvartoti naktį, pavyzdžiui, įjungti prietaisus ar įkrauti elektrines transporto priemones. Šis planas gali padėti sutaupyti, jei pavyks pasinaudoti mažesniais tarifais ne piko valandomis.

Na, o keturių laiko zonų planas skirtas tiems, kurie labai lanksčiai ir kontroliuotai naudoja energiją. Pasirinkite šį variantą, jei turite struktūruotą rutiną, labai aiškiai planuojate laiką arba išliekate lankstūs pasikeitimams.

Susipažinkite su ELEKTRUM palai: daugiau informacijos. https://www.elektrum.lt/lt/namams/elektra