Kaip rasti sau tinkamą investavimo platformą?

Statistika rodo, jog mūsų tautiečiai su kiekvienais metais turi vis daugiau santaupų. Todėl visai nenuostabu, jog dažnam kyla klausimas - kaip galėčiau įdarbinti savo pinigus?

Investavimas gali būti puiki išeitis. Pradedančiajam investuotojui protingiausia būtų investavimą pradėti nuo tinkamo procesą administruojančio tarpininko paieškos. Kalba eina apie investavimo platformas. Tinkamos investavimo platformos pasirinkimas yra vienas iš pirmųjų dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti investuojant internetu. Taigi, šiek tiek plačiau apie tai. 

Kas yra investavimo platforma?

Investavimo platforma yra tarsi investicijų prekybos vieta, kurioje galima užsiregistruoti ir išsirinkti sau priimtiniausią investavimo formą. Pagrindinis šių platformų ypatumas yra tas, jog jos veikia minios finansavimo principu. Tai reiškia, jog į vieną investavimo objektą gali investuoti visi užsiregistravę dalyviai. Investavimo sumą pasirenka pats investuotojas. Tai gali būti ir 10,  ir 100, ir 1000 eurų. 

Visos Lietuvos investavimo platformos veikia panašiais principais. Sakykim, Profitus platformoje gali užsiregistruoti asmenys ar įmonės, kuriems reikalingas finansavimas, ir asmenys, kurie nori investuoti. Finansavimo norintys asmenys užpildo paraišką ir pateikia platformos administracijai. Tos paraiškos yra išnagrinėjamos ir patvirtinamos arba atmetamos. Paraiškos, kurias administracija patvirtina, yra paskelbiamos platformoje ir investuotojai gali jas peržiūrėti. Tereikia tik išsirinkti, kur norite investuoti. 

Investavimo platformos pasirinkimas

Investavimo platformų Lietuvoje daugėja išties sparčiai. Todėl,  norėdami nesuklysti ir pasirinkti tinkamai,  turėtumėte skirti laiko informacijos apie jas rinkimui ir vertinimui. Panagrinėjus, kur daugiausia specializuojasi investavimo platformos Lietuvoje, galima išskirti tris sektorius:

  • Nekilnojamo turto projektų finansavimas.
  • Vartojimo paskolų finansavimas.
  • Verslo paskolų finansavimas. 

Jeigu esate visiškas naujokas investavimo srityje, be abejonės, geriausia iš pradžių pasirinkti nedidelę sumą investavimui. Tarpusavio skolinimo platformos suteikia galimybę investuoti į vartojimo paskolas, kurios suteikiamos žmonėms be jokio užstato. Štai, sutelktinio finansavimo platformos suteikia galimybę investuoti į NT ar kitokius verslo finansavimo projektus. 

Investavimas į nekilnojamo turto projektus

Investavimas į nekilnojamąjį turtą yra vienas populiariausių investavimo būdų mūsų šalyje. Žinoma, ne kiekvienas žmogus gali sau leisti įsigyti nekilnojamojo turto objektą ar jį nuomoti. Tačiau investuoti į šią sritį vistiek norisi? Ne bėda, tuo pasirūpino sutelktinio investavimo platformos. Daugelis jų specializuojasi būtent nekilnojamojo turto projektų finansavime. Tokia jų veikla suteikia investuotojams su pačiomis maziausiomis sumomis dalyvauti didelių NT projektų vystyme ir šiek tiek užsidirbti. 

Kaip vyksta finansavimo/investavimo į NT turto projektus sutelktinio investavimo platformose? Platformoje susitinka finansavimo savo projektams ieškantys nekilnojamo turto vystytojai ir šį finansavimą galintys suteikti investuotojai. Investuoti galima ir į konkretų nekilnojamojo turto objektą, ir į  NT projekto vystymui suteikiamą paskolą. Pirmuoju atveju  investuotojas tampa vienu iš NT objekto savininkų ir uždirba iš šio objekto nuomos ar pardavimo, o antruoju – iš gaunamų palūkanų. 

Pasinaudokite diversifikacija

Diversifikacija, arba dažnai vadinamas diversifikavimas, patyrusiems investuotojams yra gerai pažįstamas reiškinys. Naujokams dera žinoti, jog tai – tai investavimo technika, kuri naudojama siekiant sumažinti investicijų portfelio riziką įtraukiant į jį didesnį kiekį skirtingų investicijų. Tai reiškia, jog planuojamą investuoti sumą, ypač jei ji yra gana didelė pagal jūsų finansinę padėtį, galima suskirstyti į keletą dalių ir investuoti į skirtingus objektus. Norint pasiekti efektyvesnę diversifikaciją, reikėtų  investuoti ne tik į skirtingus, sakykim, NT projektus, bet ir ieškoti kuo mažiau ekonomiškai nuo vienas kito priklausomų regionų ar kitokių kriterijų. Bet kokiu atveju, pirmiausia pasidomėkite pasirinktos investavimo platformos reputacija ir turimais finansavimo projektais. Patikimas partneris – didesnė sėkmingo investavimo galimybė.