Kaip reklamuoti savo įmonę be didesnių pastangų, kasdien naudojamuose dalykuose

 

Vizitiniu-korteliu-gamybaEfektyvaus bendravimo įgūdžiai yra raktas į Jūsų verslo sėkmę, bet ar pastebėjote, kiek įprastų, kasdien naudojamų komunikacijos su klientais ar partneriais priemonių gali puikiai pasitarnauti Jūsų verslo ar prekės ženklo reklamai?

Greičiausiai daugumą jų jau naudojate – tik ar išnaudojate pilną jų potencialą? O gal laikas investuoti į dar nenaudojamas priemones ir stebėti, kokią grąžą tai duoda Jūsų verslui.

Tai, ką įteikiate kiekvienam klientui ar partneriui

Kone kasdieną apie tai nesusimastydami kam nors įteikiame savo vizitinę kortelę. Greičiausiai jų gautų iš kitų asmenų yra pilna ant jūsų darbo stalo, ar piniginėje – įvairiausių formų, spalvų ir dydžių. Visi suprantame, kad vizitinė kortelė yra būtinybė, bet ar susimastome, koks tai yra puikus rinkodaros kanalas?

Laikas pradėti į vizitines korteles žiūrėti kaip į geriausią galimybę reklamuoti save ar savo verslą tikslinei auditorijai. Iš tiesų – vizitinę kortelę galima įvardinti kaip vieną galingiausią ir vertingiausią verslo įrankių. Priklausomai nuo jūsų verslo rūšies, ji gali būti vertingesnė net už kompiuterį. Jūsų vizitinė kortelė atlieka daugybę užduočių – tai jūsų verslo įvaizdžio atspindys. Ją gavusiam asmeniui, ji ilgam palieka prisiminimą apie jūsų susitikimą. Vizitinės kortelės dažnai perduodamos iš vieno asmens kitam, rekomenduojant jūsų teikiamą paslaugą ar produktą. Nesvarbu ar jūsų verslas ką tik įkurtas, ar valdote nedidelį verslą dirbdami iš namų – kol neturėsite vizitinės kortelės – nebūsite verslininkai. Vizitinę kortelę turėti privaloma. Kaip susikurti išskirtinę vizitinę kortelę ir išnaudoti visą jos potencialą?

1. Sugalvokite savo vizitinės kortelės tikslą.

Žinoma, ji turi atvaizduoti jūsų kontaktus, bet kortelė, kuri gali atlikti daugiau bus naudingesnė, nei įprasta kortelė su telefono numeriu ir vardu. Gal jūsų kortelė gali tapti knygos skirtuku, renginio bilietu, užrašų lapeliu, lipduku, kalendoriuku, nuolaidų kortele? Jeigu žmonės apie ją kalbės – jūsų tikslas pasiektas, nes jūsų verslas tapo pokalbio dalimi. Be to, tokias vizitines korteles žmonės linkę išsaugoti.

2. Spalvos, šriftai ir popierius.

Kokį įvaizdį norite perteikti savo klientams ar partneriams? Stenkitės susirinkti vizitinių kortelių iš savo konkurentų. Išdėliokite jas priešais save ir palyginkite su savosiomis. Ką jų kortelės sako apie jų verslą? Ką jūsų kortelė pasakoja apie jūsiškį? Kokius jie naudoja šriftus? Kokios spalvos užrašai? Ant kokio popieriaus atspausdinta kortelė? Pasirinktoje spaustuvėje pasitarkite, kokias vizitines kortelės jiems teko gaminti panašiems į jūsų verslams? Išanalizavę savo konkurentų korteles ir nusprendė kokį įvaizdį norite perteikti – lengvai perspjausite savo konkurentus.

3. Stebėkite.

Įtraukite QR kodą arba SKU į savo vizitinę kortelę ir kiekvieną kartą, kai ją paduosite, suteikite gavėjui tokias paskatas kaip nuolaidos ar kuponai, kad galėtumėte patikrinti srautą į savo svetainę. Tokiu būdu galėsite stebėti, kaip jūsų kortelė priverčia žmones imtis veiksmų. Jei sugalvotas dizainas ir paskata neveikia, visada galite išbandyti kitą.

4. Iššūkis žmonėms.

Nustebinkite žmones – įrašykite vizitinėje kortelėje įdomų faktą. Pagalvokite, kokia smulki įdomybė tiktų jūsų verslo segmentui. Pavyzdžiui: „Labiau tikėtina išgyventi lėktuvo katastrofą, nei spustelėti reklamjuostės skelbimą“. Tai gali paskatinti pokalbį apie naujus rinkodaros kanalus ir strategijas su verslo savininkais, kurie yra nusivylė esamais rinkodaros sprendimais. Įtraukite ir linksminkite žmones, kurie gaus jūsų vizitinę kortelę, ir jūsų verslas išsiskirs.

5. Pridėkite gerų atsiliepimų.

Klientai domisi kitų klientų nuomone, del to labai svarbu teigiami atsiliepimai apie jūsų verslą. Apsvarstykite galimybę pridėti trumpą atsiliepimą arba nuorodą į atsiliepimą jūsų vizitinės kortelės antroje pusėje. Tai puikus būdas panaudoti vertingą erdvę, kuri dažnu atveju būna tuščia.

6. Susiekite vardą su veidu.

Apsvarstykite galimybę įdėti į savo vizitinę kortelę savo nuotrauką, kad žmonėms jūsų įmonė ir susitikimas su jumis įsimintų ilgesniam laikui. Nuotrauka ne tik padidina jūsų įmonės prekės ženklo žinomumą, bet kartu, pasamoningai žmonėms jus atvaizduoja kaip malonų asmenį. Tai taip pat leidžia jus lengvai atskirti nuo konkurentų.

7. Dalinkite dosniai.

Ypač, jei esate dar jaunas verslas. Ar pastebėjote, ką daro politikai rinkimų sezono metu? Jų veidai ir plakatai matomi visur. Verslui galioja panašios taisyklės. Jūsų vizitinę kortelę turėtų turėti visi: jūsų kaimynai, kiekvienas jus aptarnavęs asmuo (banko darbuotojas, santechnikas, paštininkas, Uber vairuotojas, jūsų vaikų mokytojai ir t.t.). Jei kokiai nors įmonei siunčiate laišką ar sutartį paštu – būtinai pridėkite savo vizitinę kortelę. Ir darykite tai kas kartą, net jei vėl siunčiate į tą pačią įmonę – žmonės juk dažnai keičia darbus, todėl galimai jūsų laiškas pateks nebe pas tą patį asmenį, o jūsų vizitinės kortelės pasiekiamumas dar labiau prasiplės. Palikite savo vizitinių kortelių vietinėje bibliotekoje, prikabinkite prie skelbimų lentų – didinkite savo matomumą.

8. Kiek turėčiau išleisti vizitinėms kortelėms?

Pagalvokite – kiek vertas Jūsų įvaizdis? Kokį norite kad jus įsivaizduotų klientas? Kaip sėkmingą verslininką ar šykštintį įvaizdžiui? Jei gailite pinigų savo vizitinės kortelės kokybei – kam dar gailėsite pinigų? Įsivaizduokite, kad 10 proc. klientų, kurie gavo jūsų vizitinę kortelę taps jūsų klientais. Tai yra juokingai mažos išlaidos tokiam galingam rinkodaros ir reklamos įrankiui.

Šis tas įkvėpimui: vienas JAV verslininkas mėgo saują vizitinių kortelių su kitoje pusėje esančiu nuolaidos kuponu tiesiog sviesti į orą per futbolo varžybas – nuolaida galiodavo mašinos plovimui tik rytojaus dienai. Verslininko plovykloje sekančią diena susidarydavo didžiulės eilės. Būkite kūrybingi.

Firminis blankas – rinkodaros įrankis

Vienas iš geriausių, bet, greičiausiai, netikėtų būdų, kaip reklamuoti savo verslą, yra firminiai blankai. Laikai pasikeitė, niekas nebeapsiriboja paprastais firminiais blankais, kurie yra nuobodūs ir naudojami tik įmonės raštams, kurių niekas neskaito. Iš tiesų, firminiai blankai gali padėti jums išsiskirti nuo konkurentų, įtvirtinti savo prekės ženklą, atrodyti rimtai ir netgi skatinti pardavimus.

firminiu-blanku-gamybaPersonalizuotas firminis blankas sukuria didesnės įmonės įspūdį. Ant firminio blanko spausdinamas tik jūsų vardas ir kontaktai, todėl susidaro įspūdis, kad dirbate komandoje. Tai gali padėti lengviau gauti stambesnes sutartis iš bendrovių, kurios nori žinoti, kad jei nutiktų kažkas netikėto jų projektai nestrigs. Individualizuoti firminiai blankai sukuria atsakingumo įspūdį, todėl jusų klientams atrodys, kad su jumis lengva dirbti. Kūrybiškas firminis blankas skatina pardavimus.

Jei ketinate spausdintis individualizuotus firminius blankus, neapsiribokite tik savo rekvizitais. Įtraukite paveikslėlį, trumpą biografiją, kuriame išvardijamos jūsų verslo specifikos, taip pat jūsų pomėgiai, tai skatins simpatiją jums ir dažnai paskatins įdomius projektus ir klientų lojalumą. Žmonės mėgsta dirbti su tais, kuriems jaučia simpatija ar su kuriais gali patys tapatintis.

Keletas patarimų kaip firminių blankų dėka galite skatinti savo verslo rinkodarą:

1. Jūsų firminiai blankai – tai jūs.

Kai siunčiate korespondenciją, pasiūlymus, pardavimo laiškus ir kita, jūsų firminis blankas vizualiai parodo, kas jūs esate, ką jūs darote, kaip tai darote ir kam jūs tai darote. Silpnas, atsainiai pagamintas firminis blankas reiškia silpną įmonę, o stiprus, įspūdingas firminis blankas spinduliuoja pasitikėjimą ir lyderystę. Daugybė jūsų konkurentų, be abejonės, naudoja firminius blankus ir jie yra jų rinkodaros priemonių dalis, tad lengva greitai atsilikti. Labai svarbu išnaudoti firminius blankus siekiant atspindėti profesionalumą.

2. Išsiskirkite unikaliu dizainu.

Nebėra taisyklių, kad jūsų firminių blankų dizainas turi būti standartinis: logotipas viršuje kairėje pusėje, kontaktinė informacija viršuje dešinėje ir antraštėje – nors, deja, daugelis įmonių dar naudoja šį šabloną. Išsiskirkite iš konkurentų unikaliu firminio blanko dizainu. Sumodeliuokite savo antraštę blanko šonuose, o kontaktinė informaciją ir įmonės logotipą išdėstykite blanko apačioje. Vandens ženklas yra dar vienas išskirtinių firminio blanko elementų. Nestandartinio formato, ar formų firminiai blankai taip pat įrodo jūsų kūrybingumą ir unikalumą. Rekomenduojame firminio blanko sumaketavimui pasisamdyti profesionalų dizainerį arba spaustuvės maketuotoją. Firminiu blanku turite sudaryti stabilios, profesionalios įmonės įvaizdį ir sukurti klientams malonų jausmą paėmus jį į rankas.

3. Padarykite firminį balnką – nuolaidos kuponu.

Šis firminių blankų rinkodaros metodas yra retas, bet gali atnešti daug naudos verslui: pasigaminkite firiminius blankus, kurių kraštas nusiplėšia kaip kuponas, ar nuolaidos kodas. Taip skatinsite savo verslo pardavimus. Tokia strategija gali būti netinkama kai kurių segmentų verslams (pvz., teisiniams laiškams), tačiau tai tikrai naudinga jei siunčiate klientui ar partneriui pardavimo ar komercinį pasiūlymą. Nuplėšiamą dalį sumaketuokite kaip įtikinamą reklamą, kurioje pateikiama patraukli nuolaida ar nemokamas bandomasis jūsų teikiamos paslaugos pasiūlymas. Pritrauksite potencialių klientų dėmesį ir išsiskirsite originalumu.

4. Siųskite savo firminius blankus visiems

Kaip ir vizitinės kortelės – jūsų verslo vardas ir įvaizdis turi pasklisti kuo plačiau. Firminiai blankai nebūtinai turi būti naudojami tik teisiniams raštams ar komerciniams pasiūlymams. Naudokite juos kiekvienai komunikacijai kuriai reikalingas bendravimas raštu. Jei turite platinti pranešimą spaudai, atsiųskite jį ant firminio blanko. Jei turite parengti klientui asmeninį laišką – parašykite jį ant firminio blanko. Jei siunčiate sąskaitas – siųskite jas ant firminio blanko. Kuo daugiau jūsų firminių blankų pateks kitiems asmenims į rankas, tuo labiau tikėtina, kad jūsų pardavimai ar paslaugos žinomumas išaugs.

5. Spausdinkite firminius blankus ant kokybiško popieriaus

Negailėkite savo įmonės įvaizdžiui pinigų. Smulkmenomis, kurios mums gali atrodyti nereikšmingos skatiname savo verslo patikimumą. Storas, tekstūruotas baltos spalvos popierius, ant kurio pateikta klientui aktuali informacija sukurs pasitikėjimo ir ramybės įspūdį, bei nesamoningai gerins santykius su verslo partneriais. Nepamirškite užsisakyti antrojo lapo firminių blankų, skirtų bendravimui, kai informacija netelpa į pirmąjį lapą. Atitinkamai pasirūpinkite derančiais firminiais vokais, kad sukurtumėte rinkodaros įvaizdžio nuoseklumą.

6. Firminis blankas padeda įtvirtinti prekės ženklą.

Kiekvieną kartą, kai siunčiate laišką, jūsų firminiai blankai vizualiai primena savo klientams, kad jūs rūpinatės jais. Efektyvus firminiai blankai papildo kitus rinkodaros veiksmus, kuriais skatinate savo verslo žinomumą ar pardavimus. Iš esmės galite turėti kelis skirtingų dizainų firminius blankus skirtus skirtingoms komunikacijoms – vienus bendravimui su klientais, kitokius korporaciniams pranešimams ar viešai komunikacijai.

7. Firminis blankas turi derėti su voku.

Spausdinkites spalvotus vokus, kurie atitiktų jūsų firminių blankų dizainą, sudarydami išbaigtumo ir stabilumo pojutį. Klientai tai labai vertina. Beveik visa korespondencija atkeliauja supakuota įdėta į paprastus baltus vokus, todėl išsiskirdami sparčiai pagerinsite savo reputaciją ir įsiminsite kitiems.

Firminiai vokai

Rinkodaros specialistai pataria savo įmonės vardą reklamuoti daugialypiais kanalais. Kiekviena smulkmena gali būti puiki reklamos galimybė. Nereikia žinoti daugybės sudėtingų rinkodaros strategijų ar investuoti daug pinigų – išnaudokite kasdienius dalykus. Kaip jau minėjome – firminis vokas taip pat labai svarbi rinkodaros detalė. Prisiminkite, kad vokas sukuria patį pirmąjį įspūdį, jūsų potencialiam klientui ar partneriui gavus laišką iš jūsų. Bet net šiais, elektroninių laiškų laikais, nesiunčiant daug spausdintos korespondencijos firminius vokus galite išnaudoti ne ką prasčiau:

1. Patrauklesnė reklama.

Jei dalyvaujate parodose ar mugėse – dalinkite savo reklamine medžiagą firminiame voke. Sudėkite ten reikalingą informaciją, vizitines korteles ar produktų mėginius. Visas reklaminis komplektas – puikus prekės ženklo reklamavimo būdas! Firminiai vokai šiuo atveju nėra smulkmena į kurią sudedama medžiaga – tai pirmas dalykas ką pamatys jį gavęs asmuo. Kuo patrauklesnis ir kokybiškesnis bus firminis vokas, tuo didesnė tikimybė sudominti potencialų klientą ir, paskatinti jį patikrinti voko turinį.

2. Pakvietimai.

Jei nedalyvaujate parodose ar mugėse – gal organizuojate renginius ar reklaminius produkto pristatymus? Svarbu suprasti, kad vokai atlieka didelį vaidmenį siunčiant pakvietimus potencialiems klientams.

3. Loterijos.

Jei jums tenka dalyvauti vairiuose renginiuose kaip remėjams ar dalyviams – galite surengti loterija. Sudėkite į firminius vokus reklaminę medžiagą, išdalinkite juos ir paskelbkite, kad vienas ar keli vokai yra laimingi – su jūsų įmonės dovana, pakvietimu ar pan. Lankytojas, kuriam pasisekė gauti laimingąjį voką gaus jūsų siūlomą dovaną! Tai pakels jūsų verslo žinomumą ir žmonėms pasirodysite kaip patraukli įmonė į kurią verta atkreipti demėsį

voku-spausdinimas4. Prekės ženklo platinimas.

Tai taip pat yra puikus būdas reklamuoti savo prekės ženklą. Visada atminkite, kad ant firminio voko būtina spausdinti savo įmonės logotipą ir trumpą įmonės moto, susijusį su jūsų produktais ar paslaugomis.

Firminiai vokai nėra maža, nereikšminga detalė į kurią neverta investuoti – jie yra pirmas dalykas, kurį žmonės pamatys, kai jie gaus jūsų įmonės ir produktų informaciją. Kuo jie bus patrauklesni ir kokybiškesni, tuo didesnė galimybė pritraukti klientų dėmesį, paskatinant juos patikrinti voko turinį.

Stebėkite savo investicijų grąžą

Firminiai blankai, firminiai vokai ir vizitinės kortelės nėra panašūs į jokį kitą rinkodaros būdą. Tai yra pasyvios rinkodaros kanalai. Bet kuriuo atveju – į juos būtina atkreipti dėmesį. Suprantama, kad kiekvienas verslas taupo ir atsargiai vertina kanalus, į kuriuos verta investuoti, todėl atidžiai peržvelkite galimybes, pasirinkite profesionalią spaustuvę, kuri jums gali suteikti kokybiškas ir jūsų pajamas atitinkančias paslaugas.

Pastebėtina, kad pateikiant didesnius užsakymus įprastai sutaupysite. Užsisakykite firminių blankų, vokų ar viztinių kortelių ne mėnesiui, o pusmečiui ar net metams – užsakymų apimtis gali daug sutaupyti. Kasdienių spaudinių rinkodara yra labai svarbi siekiant įtvirtinti savo verslą. Kaip matote, individualizuoti firminiai blankai ir vokai gali tapti labai galinga bendrosios rinkodaros ir prekių ženklų strategijos dalis, ypač nedidelėms įmonėms.

Kai nuspręsite eiti į pasirinktą spaustuvę, įsitikinkite, kad savo spaudinius rinksitės gaminti ant kokybiško popieriaus ir profesionaliai sumaketuotus. Taip jūsų įmonė atrodys didesnė ir patikimesnė, todėl klientus tai skatins pirkti jūsų produktus ar paslaugas. O tai atitinkamai užtikrins jūsų verslo ateitį.
Atėjo laikas pradėti dirbti – dabar turime puikiausias idėjas ir geriausiasi technologijas.
Išnaudokite firminius vokus, firminius blankus ir vizitines korteles ir visad atsiminkite – patrauklus dizainas ir kokybiškos spausdinimo paslaugos gali pakelti jūsų verslo įvaizdį ir stipriai jums padėti nededant per daug tiesioginių pastangų.

Paruošta bendradarbiaujant su IRV spaustuve (www.irv.lt)