Kaip Samanta Tina išgelbėjo šventę Švėkšnoje (išskirtinis interviu ir padėka rėmėjams)

img-1410 1_origSunku spręsti, sutapimas tai ar ne, bet kai dainininkė Samanta Tina atvyko iš kaimyninės Latvijos į Švėkšnos moliūgų žibintų šventę „Mes už šviesą 2016”, virš miestelio tūnoję lietingi debesys kaip mat prasisklaidė, o viešniai pradėjus pasirodymą, lietų menančių ženklų ir visai neliko.

Netrukus ir parkas tapo sausakimšas nuo norinčių pasimėgauti šviesos ir muzikos harmonija smalsuolių. Visi ženklai tarytum kuždėte kuždėjo – galingojo balso savininkė išgelbėjo šventę. Tarsi atrodė, kad Samanta Tina yra talentinga ne tik savo balsu, bet ir turi magiškų galių sustabdyti lietų. Beje, nebelijo visai ir kitą šventės dieną.

Džiaugiamės, kad po koncerto, tai yra antrąją „Mes už šviesą 2016“ dieną, kiek pailsėjusi ir atgavusi jėgas pačiame Švėkšnos pakraštyje įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Alsė” Samanta Tina mielai sutiko „Švėkšnos naujienoms” duoti išskirtinį interviu.

Beje, dar prieš koncertą, kuomet derinome vizito į Švėkšną detales, atlikėja rodė išskirtinį užsidegimą atvykti pas mus. Tuomet ji prisipažino, jog panašioje šventėje jai dar niekada neteko koncertuoti, juolab kad ir jos gimtojoje Latvijoje tokio kitoniško Helovino, skleidžiančio vien tik šilumą, rimtį ir šviesą, nėra. Taip pat viešnia, užsiminusi, kad iš savo šalies žada atvežti ir paruoštą moliūgą žibintą, pažadą ištesėjo. Po koncerto Švėkšnos parke suspindo žalios spalvos moliūgas, atlikėjos papuoštas trikampiais ornamentais.

Taigi, nuo klausimo apie šią užduotį ir pradėjome pokalbį su Samanta Tina.

img-1221 1_orig– Į šventę atvežėte moliūgą iš Latvijos. Ar pati jį išauginote? Kaip pavyko susidoroti su juo, skaptuojant žibintą? Tai buvo pirmas toks Jūsų bandymas  susidraugauti su moliūgu?

– Moliūgą, kuri skaptavau, išaugino mano draugo šeima sodyboje, ne Rygoje. Ten užaugo dar didesnių moliūgų, tad tikrai buvo iš ko rinktis. Išsirinkau vidutinį gražuolį, nes didesnių tiesiog negalėjau pakelti. Ir labai ačiū už šią šventę, pirmą kartą skaptavau moliūgą. Man labai patiko!

– Kokie pirmieji įspūdžiai po koncerto Švėkšnoje ir gal žinote, kur dingo visą dieną pliaupęs lietus? Gal  žinote kokių stebuklingų burtų, kaip išsklaidyti debesis?

– Cha cha cha! Man visada kažkaip pavyksta, nežinau, specialiai ar ne, bet labai dažnai būna, kad, kai aš atvykstu koncertuoti, krituliai kažkur dingsta. Tai – tikrai fenomenas! (juokiasi). Jūsų šventė – labai labai šviesi ir graži. Gaila, kad pas mus tokios nėra. Būčiau labai laiminga, jeigu ir pas mus tokia šventė įvyktų.
         
– Viešėjote Švėkšnoje, gal pavyko plačiau susipažinti su mūsų kraštu, jo žmonėmis?

– Visas miestelis yra labai šventiškas, visur šviečia, visi šypsosi ir visur jaučiasi meilė. Švėkšna – labai šiltas miestelis su maloniais žmonėmis.
          
– Džiugu, jog iš Švėkšnos išsivešite šiltus prisiminimus. Gal susiviliosite čia atvykti ir kitą kartą, o gal ir draugams ar kitiems dainininkams rekomenduosite čia surengti koncertą?

– Žinoma, aš visada džiaugiuosi galėdama vėl ir vėl atvažiuoti į tokias jaukias, šiltas vietas!
         
img-1374 1_orig– Kiek girdėjome, esate dar netekėjusi.  Ar žinote, jog Švėkšna prieš dvejus metus buvo paskelbta vestuvininkų sostine? Čia bažnyčioje tuokiasi rekordiškai daug žmonių, grafų Pliaterių parkas – itin mėgiamas vestuvininkų, nes čia nuolat vyksta įsimylėjėlių fotosesijos, dvaro viloje taip pat rengiamos santuokos ceremonijos, o vasarą organizuojamas vestuvių muzikantų festivalis. Gal ir Jūs ateityje susigundytume savo vestuvių pokylį iškelti Švėkšnoje?  

– Kol kas man labiau patinka dalyvauti kitose vestuvėse (juokiasi). Labai mėgstu dainuoti.

Beje, Samanta Tina gali padainuoti ne tik Jūsų vestuvėse, bet ir miesto šventėse ir kitose renginiuose. Jums tereikia susisiekti su Jos vadybininke Lietuvoje Renata Zybartiene ir susitarti: Tel. 8 620 56766, el p. samanta@samantatina.lt
       
– Kokie Jūsų ateities planai? Ar Lietuvoje planuojate tęsti aktyvią koncertinę veiklą?

​- Kaip visada, mano planai – labai dideli. Reikia tik labai daug dirbti. Žinoma, man Lietuva labai patinka, čia – tarsi antri namai. Visada labai malonu šioje šalyje koncertuoti ir džiuginti klausytojus, kuriuos mano dainos daro laimingesnius.

Samantos Tinos koncertą buvo galima gyvai stebėti per „Švėkšnos naujienų” facebook paskyrą (įrašas čia). Tokiu būdų latvių atlikėjos koncertas įėjo į mūsų veiklos istoriją, kaip pirmą kartą surengta tiesioginė transliacija iš Švėkšnos.

sveksnosnaujienos.lt inf.