Kaip šilutiškiai gelbėjo varną

VarnosNors kartais artimam ar pažįstamam šmaikščiai patariame: „Negaudyk varnų“, tačiau ne visada į tokią pastabą reikia sureaguoti. Kartais varnas gaudyti reikia arba tiesiog… būtina jas gelbėti.

Štai į „Šilutės naujienų“ redakciją kreipėsi viena miesto gyventoja, kuri pastebėjo, kad V.Kudirkos gatvės 18 Nr. pažymėto namo negyvenamosiose patalpose blaškosi ir didelį triukšmą kelia iš lauko kažkaip vidun patekusi varna. Negana to, nelaimėlei padėti suskrido pulkas kitų varnų, kurios, karksėdamos, blaškydamosi ėmė dar labiau kelti pavojaus signalus.

Deja, apleisto namo langai atviri, o mažos nišos, pro kurią pateko į vidų, įkalinta išsigandusi varna jau neatrado. Besiblaškydama ir beieškodama, kaip iš pinklių ištrūkti, ji kėlė tokį triukšmą, kad jis atkreipė ir kitoje gatvės pusėje stovinčių namų šeimininkų dėmesį. Žmonėms pagailo vargšelės, tačiau, kaip jai padėti, nežinojo. Anot besikreipusios šilutiškės, namas yra privatus, todėl kas panorėjęs į jį eiti, atidarinėti durų ar langų juk negali.

Apie žmonių norą išgelbėti paukštį pranešėme Šilutės priešgaisrinės gebėjimo tarnybos viršininkui Rimantui Mačijauskui. Anot jo, nors situacija šiek tiek juokinga, tačiau varna – lygiai toks pat gamtos padaras kaip šuo, arklys ar briedis. „Bet mes galime siųsti savo pajėgas į gelbėjimo operaciją tik tokiu atveju, kai žmogui ar gyvūnui gresia pavojus ir apie tai buvo pranešta Bendruoju pagalbos telefonu 112. Šiuo atveju reikėtų, kad žmonės apie tai ir praneštų, paskambinę šiuo numeriu. Tuomet, jei gautume nurodymą, vyktume į įvykio vietą ir padėtume paukščiui“, – situaciją pakomentavo R.Mačijauskas.

Kaip elgtis su laisvę praradusia varna, pabandėme išsiaiškinti paskambinę į Šilutės valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Anot viršininko pavaduotojo- valstybinio veterinarijos inspektoriaus Vytauto Jasaičio, jie varnų gaudyti negali, nes jos – ne koks naminis gyvūnas, neženklintos ir t.t. Veterinarijos tarnybos atstovas patarė pagalbos ieškoti Šilutės seniūnijoje.

Štai čia pagalbą ir suradome. Istorijos apie vargšę varną išklausęs seniūnas Raimondas Steponkus sakė, kad nedelsiant siųs žmogų, kad šis sugautų ir išlaisvintų įsibrovėlę triukšmadarę.
Taigi nors situacija iš šalies – gana juokinga, tačiau varnai ji buvo verta gyvybės.