Kaip sustabdyti kvaišalus vartojančius nepilnamečius?

teen-drinkingŠiemet Šilutės rajone policija fiksuoja daugiau nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinių medžiagų vartojimu, įsigijimu bei platinimu tarp nepilnamečių. Pastebima, kad kvaišalų siekia įsigyti vis jaunesni žmonės, aktyviau tarp paauglių veikia ir narkotikų platintojai.

Vien lapkritį pareigūnai pradėjo kelis ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių medžiagų platinimo nepilnamečiams ir net mažamečiams Šilutės rajone.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, siekdamas atkreipti visuomenės, tėvų, pedagogų ir suinteresuotų rajono institucijų dėmesį į šią nerimą keliančią tendenciją, kartu su rajono mere Daiva Žebeliene gruodžio 5 dieną organizuoja atvirojo stalo diskusiją.

Susitikime, į kurį kviečiami rajono valdžios atstovai, mokymo bei globos įstaigų vadovai, bus aptariama ir sprendžiama narkotinių medžiagų plitimo nepilnamečių tarpe problema, svarstoma, kaip prie policijos organizuojamų priemonių, skirtų šiai problemai spręsti, galėtų prisidėti savivaldybės institucijos, švietimo įstaigos, ieškoma būdų kaip į kovą su narkotikų vartojimu įtraukti paauglių tėvus.

Susitikimo tikslas – paskatinti visuomenę, vietos savivaldą ir pedagogus imtis aktyvių veiksmų sprendžiant narkotinių medžiagų plitimo paauglių tarpe problemą, numatyti tolesnes bendradarbiavimo gaires.

Šiemet policija organizavo ir daugiau priemonių, skirtų šioms nusikalstamoms veikoms užkardyti bei atskleisti. Nuo metų pradžios rajone buvo pradėta 10 ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir turint tikslą jas platinti.

Dėl galimo disponavimo narkotinėmis medžiagomis buvo sulaikyti 26 asmenys, iš jų 10 nepilnamečių. Pernai rajone ikiteisminių tyrimų, dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis tarp nepilnamečių nebuvo pradėta.

Siekiant efektyvios kovos su narkotikų platinimu ir vartojimu, policija ragina bendradarbiauti švietimo įstaigas, vietos valdžios atstovus ir visuomenę.

Policija kviečia miesto ir rajono gyventojus apie narkotinių medžiagų platinimo atvejus pranešti Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270; anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952.