A. Mažonas pasakoja, kad puansetijų tipų ir veislių yra daug, o veisėjai nuolat kuria naujas. Populiariausios puansetijos gali būti skirstomos į 4 rūšis.
Klasikinė raudona puansetija išlieka populiariausiu pasirinkimu, jų veislės gali skirtis pagal dydį ir lapų formą. Balta puansetija žinoma dėl savo elegantiškumo, retesnė, bet dažnai naudojama kaip alternatyva tradicinėms raudonoms. Rečiau matomos rožinės puansetijos suteikia švelnesnį spalvų pasirinkimą bei gali pridėti šilumos ir unikalumo namams. Kai kurios veislės turi marmurinio rašto arba margus vainiklapius, kurie suteikia įdomesnį įspūdį.
Dažniausiai žmonės per Kalėdas pirkdami puansetijas naudoja kaip trumpalaikes dekoracijas, bet augalas gali klestėti visus metus. Puansetijos yra priverstinai skatinamos „žydėti“ spalvotais lapais tam tikrą laikotarpį. Po to teisingai prižiūrima puansetija gali būti puiki kambarinė augalų dalis visus metus, bet spalvotus viršutinius lapus dažniausiai numes, nes tai yra tik spalvą pakeitę lapai.
Pasirenkant augalą reikėtų atkreipti dėmesį į vainiklapių spalvą, kad ji būtų ryški ir vienoda visose dalyse. Jei puansetija turi nukritusių lapų vazone arba meta juos papurtyta, tai rodo prastą drėkinimą arba šaltoje aplinkoje laikytą augalą. Perdžiovintas augalas greičiau pradės mesti lapus. Puansetijos stiebas turi būti stiprus ir storesnis ties šaknimis, o ne lenktas arba lankstytas. Atkreipkite dėmesį, kad nebūtų kenkėjų.
Puansetijos mėgsta drėgną dirvą, bet pernelyg drėgnas dirvožemis gali sukelti šaknų puvinį. Tad laistykite augalą tik kai viršutinis žemės sluoksnis yra išdžiūvęs, pasirūpinkite, kad vanduo nesikauptų vazono apačioje, lėkštelėje. Laistyti geriausia ryte. Puansetijos mėgsta daug šviesos, tačiau apsaugokite jas nuo tiesioginių saulės spindulių. Geriausia vieta būtų netoli lango, bet ne ten, kur ją galėtų pasiekti tiesioginiai saulės spinduliai.
Pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą