Kaip teisingai adresuoti pašto siuntas?

pasto siuntu adresavimasArtėjant didžiosioms metų šventėms, Lietuvos paštas primena, kad ant siunčiamų laiškų ir siuntinių itin svarbu teisingai ir įskaitomai užrašyti gavėjo adresą – nurodyti ne tik gavėjo vardą, pavardę, gatvę, namo ir buto numerius, bet nepamiršti parašyti miesto ir savivaldybės pavadinimo, pašto kodo. Netaisyklingai adresuota siunta – viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vėluoja, o kartais gavėjų ir nepasiekia arba siuntėjui grąžinama siųstoji pašto korespondencija.

Lietuvos pašto skaičiavimu, beveik kas penkta gaunama pašto siunta yra adresuota netaisyklingai. „Labai dažnai pasitaiko siuntų, ant kurių užrašytas tik gavėjo vardas, pavardė ir ne visas adresas, pavyzdžiui, užrašomas tik gatvės pavadinimas su namo ir buto numeriais, tačiau pamirštama nurodyti miestą ar gyvenvietę, kur pristatyti siuntą.

Taip pat itin dažnas atvejis, kai siuntėjai nurodo tik kaimo ar gyvenvietės pavadinimą, tačiau nepatikslina, kokioje šalies savivaldybėje ši vietovė yra. Lietuvoje kartais galima suskaičiuoti net iki keliolikos vienodų vietovardžių, todėl būna neaišku, kur pristatyti gyventojų siunčiamas siuntas:  ar, pavyzdžiui, į Butrimonių paštą Alytaus rajono savivaldybėje, ar į Butrimonių paštą, esantį Šalčininkų rajone.

Pašto skirstytojams, papildomai peržiūrintiems neteisingai adresuotas siuntas ir bandantiems patikslinti gavėjų adresus, gali pagelbėti tik penkiaženkliai pašto kodai, todėl gyventojų primygtinai prašome nepamiršti jų nurodyti“, – teigė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Atkreipiame dėmesį, kad ne mažiau svarbu teisingai nurodyti ir siuntėjo adresą.
„Tais atvejais, kai nėra galimybės pašto siuntos pristatyti gavėjui – ar dėl klaidingai nurodyto adreso, ar gavėjui nebegyvenant nurodytu adresu, – siunta yra grąžinama siuntėjui.

Deja, žmonės, siųsdami laiškus ar siuntas, dažnai galvoja, kad nėra būtina, arba tiesiog pamiršta nurodyti savo kaip siuntėjo adresą. Nežinant siuntėjo adreso, siuntos laikinai saugomos pašte, tačiau vėliau pagal teisės aktų numatytą tvarką perduodamos valstybės nuosavybėn“, – pažymėjo Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė I. Dundulienė.

Pašto siuntų, siunčiamų Lietuvoje ar į užsienio šalis, taisyklingo adresavimo pavyzdžius galima rasti internetinėje Lietuvos pašto svetainėje www.lietuvospaštas.lt. Sužinoti pašto kodą galima užsukus į bet kurį šalies paštą, Lietuvos pašto tinklalapyje arba paskambinus informacijos tel. 8 700 44 500.