Kiekvienas „Volkswagen“ automobilio vairuotojas žino, jog žiema bei ją kartu lydintys šalčiai neigiamai veikia daugybę įvairių automobilio komponentų bei sistemų. Dėl šios priežasties specialistai rekomenduoja tinkamai paruošti savo turimą „Volkswagen“ automobilį žiemos sezonui, kad šiam šalčiai bei sniegas darytų kuo mažesnę įtaką. Žinoma, kuomet yra kalbama apie sniegą bei žemą oro temperatūrą, dauguma iš karto pagalvoja apie sudėtingą automobilio užvedimą ar kitas elektronikos problemas, tačiau retas susimąsto apie tai, kad dažnai šaltis bei drėgmė neigiamai veikia ir automobilio važiuoklės komponentus. Būtent apie tai šiandien plačiau papasakos ilgametę patirtį turintys https://www.avkparts.lt specialistai.
Problemos, kurias gali sukelti šaltis
Akivaizdu, jog vienas iš pagrindinių žiemos palydovų yra itin šaltas oras, kuris neišvengiamai daro įtaką praktiškai visiems automobilio važiuoklės komponentams. Bene dažniausiai pasitaikanti „Volkswagen“ automobilių važiuoklės problemų – prišalę amortizatoriai. Įprastai tokia problema nutinka tuomet, kai amortizatorių centrinis cilindras nėra visiškai sandarus. Tokie nesandarumai gali atsirasti dėl nuolatinės drėgmės, kuri ilgainiui sukelia koroziją. Kaip jau tapo aišku, korozijos paveikti amortizatoriai yra problema, kuri yra būdinga kiek senesnėms transporto priemonėms. Nepaisant to, net ir nauji „Volkswagen“ automobiliai gali susidurti su identiška problema. Siekiant to išvengti, specialistai ragina visus vairuotojus reguliariai patikrinti amortizatorių būklę servisuose. Jeigu patikros metu paaiškėja, jog amortizatorius yra pasidengęs tepalais, šį komponenta yra rekomenduojama kuo skubiau pakeisti nauju. AVK Parts specialistai taip pat primena, jog https://www.avkparts.lt/volkswagen-dalys/ yra puiki vieta įsigyti ne tik naujus amortizatorius, tačiau taip pat ir kitus važiuoklės komponentus, skirtus įvairiems „Volkswagen“ gamintojo automobiliams.
Neigiama šalčio įtaka
Žinoma, nors prišalę amortizatoriai yra laikomi viena iš dažniausiai pasitaikančių važiuoklės problemų, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir kitų svarbių komponentų. Žiemos metu praktiškai visi važiuoklės komponentai sukietėja bei tampa gerokai labiau pažeidžiamais. Taigi, norint išvengti šių problemų yra rekomenduojama įsitikinti, jog visi važiuoklės komponentai yra tinkamos būklės. Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet prie važiuojamosios kelio dangos prišalęs sniegas tampa itin kietu, kas neišvengiamai reiškia ir gerokai didesnes apkrovas įvairiems važiuoklės komponentams. Tuomet dalis senų detalių greičiau dėvisi ar net praranda pačias svarbiausias savo savybes. Tuo tarpu naujos važiuoklės dalys būna atsparesnės bei atlaikančios didesnes apkrovas.
Svarbu kiekvienam vairuotojui
Nors padangos nėra laikomos važiuoklės dalimi, tačiau milžiniškas jų vaidmuo žiemos metu yra savaime suprantamas kiekvienam. Priešingai nei vasaros sezonui pritaikytos padangos, žieminės padangos yra gaminamos iš kiek minkštesnės gumos, kuri į šaltį reaguoja gerokai silpniau. Šaltuoju metu laiku padangų gumos minkštumas daro tiesioginę įtaką automobilio sukibimui su kelio danga, todėl žieminės padangos ir yra laikomos nepakeičiamomis. Taip pat verta paminėti ir padangų protektoriaus išdėstymą, kuris žieminėse padangose yra pritaikytas važiavimui per sniegą ir ledą. Tuo tarpu vasarinės padangos šiais privalumais nepasižymi, todėl jų naudojimas žiemos metu yra be galo pavojingas net ir tuo atveju, jeigu kelio danga yra sausa bei švari. Kiekvienas vairuotojas turėtų aprūpinti savo automobilį kokybiškomis žieminėmis padangomis, nes jos padidins ne tik vairavimo komfortą, tačiau ir užtikrins visapusišką saugumą. Žinoma, nors rinkoje taip pat galima rasti ir universalių, visiems sezonams pritaikytų padangų, bet žiemos metu jos niekuomet nebus tokios efektyvios, kokios yra žieminės padangos.
Rašyti atsakymą