Kaip tinkamai prižiūrėti mišką?

Miškas reikalauja priežiūros? Kai kurie asmenys nustemba tai išgirdę. Juk gana dažnai teigiama, kad gamta žino ką daro, tad ir reikia viską palikti jos rankose. Deja, toks požiūris yra labai klaidingas ir kiekvienas miško turėtojas turi ne tik skirti laiko priežiūrai, tačiau ir domėtis inovacijomis, kurios gali padėti augmenijai geriau augti, o gyvūnams tokioje aplinkoje – jaustis geriau.

Miškų priežiūra

Miško priežiūra nėra paprasta, tad jeigu neturite tam laiko – geriau parduoti jį tiems, kurie gebės pasirūpinti ir tuo pačiu iš žaliojo kampelio gaus kuo daugiau naudos. Jeigu, visgi, galite skirti laiko, tik nežinote, kokia ta priežiūra turi būti – trumpai nurodysime esminius niuansus.

Miško kirtimai turi būti atliekami rudens arba ankstyvo pavasario metu. Tiesa, gali kiek kisti priklausomai nuo augmenijos bei gyvūnijos, tad naudinga pasitarti su girininkais, kurie pateiks rekomendacijas dėl Jūsų turimo miško ploto. Žinoma, šaltasis metų laikas nėra pats jaukiausias tokiems darbams, tačiau jeigu po audrų tenka mišką tvarkyti – tai daryti būtina.

Rudens metu kirtimai taip pat ne visada malonūs, tačiau būtent tada medienos kokybė yra viena geriausių, tad reikia žiūrėti kas naudinga medžiui bei žmogui.

Kai pavasaris jau įpusėjo – laikas pradėti galvoti apie miško apželdinimą. Daigai yra sodinami kirtavietėse, tačiau neužtenka tik juos pasodinti. Reikalinga ir nuolatinė priežiūra, tad asmuo turi tikrinti – ar jiems pavyksta „įsitvirtinti“. Gamta tikrai ne viską gebi atlikti pati, reikalinga ir žmogaus pagalba.

Dažnai reikia aplink mažus medelius, daugelius pašalinti perteklinius krūmus, kurie gali ne tik užstoti saulę, tačiau ir imti iš žemės naudingąsias medžiagas, kurių jaunam medeliui reikia būtinai. Žinoma, reikės daug metų, kol medeliai taps dideli, tačiau kai užaugs – miškas Jums atsidėkos geros kokybės mediena.

Ar reikalingas medelių tręšimas? Nuomonių yra įvairių, tačiau atsiminkite, kad iki 6-7 metų medeliams tikrai reikalinga akylesnė priežiūra, tad jeigu matyti, kad jie sunkiai auga – šiek tiek natūralių trąšų tikrai nebus blogas pasirinkimas.