Kaip užsikirtusi plokštelė „nebauskite vyrai” kartojęs žvejas ne juokais supykdė aplinkosaugininkę

aplinkosaugininku-reidas-nemuno-deltoje-68079424Aplinkosaugininkai kartu su GRYNAS.lt žurnalistais Nemuno deltoje surengė reidą, kurio metu buvo tikrinti žvejai. Vienas pareigūnų sučiuptas vyras kartojo „nebauskite, vyrai“.

Tai sukėlė kartu reide dalyvavusios aplinkosaugininkės nepasitenkinimą ir ji ištarusi „vyrai tavęs nebaus, užtat moteris nubaus”, skyrė baudą.

Menkas laimikis

Nors ir buvo pirmadienis, tačiau Atmatoje, Nemune ir šių upių intakuose žvejų buvo daugiau nei žuvų, kurias jie tikėjosi sugauti. Pasak Šilutės gyvosios gamtos inspekcijos vyresniojo specialisto Mindaugo Pečiulio, tokiam aktyvumui įtakos turėjo vos prieš kelias dienas, gegužės 20 dieną, pasibaigęs draudimas žvejoti karšius. „Jau kitą dieną į visas Nemuno deltos upes plūstelėjo žvejai. Pirmiesiems tikrai pasisekė, jų laimikiai buvo įspūdingi. Tačiau sulig kiekviena diena žuvų buvo sugaunama vis mažiau“, – juokėsi M. Pečiulis.

Pirmadienį, kai vyko reidas, retas kuris žvejas galėjo pasigirti įspūdingesniu laimikiu. Vos vienam kitam nusišypsojo sėkmė ir jų krepšeliuose spurdėjo sterkai, karšiai ir ešeriai.

Dviejų lydekų kaina – 950 eurų

Minijos ichtiologiniame draustinyje savo malonumui iš guminės valtelės meškeriojusiam klaipėdiečiui Andrejui ši žūklė įsimins ilgam. Nors jis ir turėjo įsigijęs žvejo mėgėjo kortelę bei leidimą žvejoti Nemuno deltos regioniniame parke, tačiau buvo sugavęs dvi mažesnes nei leistina lydekaites. Už šį pažeidimą atostogauti į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos grįžęs vyriškis turės itin plačiai atverti piniginę.

Aplinkos apsaugos inspektoriai Andrejaus valtyje rado tris jau nugaišusias lydekas. Vieną – 47 cm ilgio (leistinas ilgis – 45 cm) ir dvi po 41 cm. „Bet didesnės nekimba. Negi iš žvejybos reikės grįžti tuščiomis? Juk ir kuras kainavo, o kur kitos išlaidos? Tikrai nežinojau, kad negalima gaudyti tokių mažų“, – teisinosi vyriškis.

Šiam žvejui buvo surašytas Administracinių teisės pažeidimų protokolas, pagal kurį teks sumokėti nuo 115 iki 289 Eur dydžio administracinę baudą ir atlyginti žalą gamtai po beveik 159 eurus. „Pagal galiojančią tvarką, jei pažeidimas padarytas ichtiologiniame draustinyje, žalos suma trigubėja. Tad vien už lydekas reikės rasti 954 eurus. Be to, teko paimti ir meškeriojimo įrankį. Šiuo atveju vykdyta veikla prilyginama brakonieriavimui ir naudoti įrankiai konfiskuojami. Anksčiau brakonieriavimu buvo priskiriama žvejyba tinklais ir užkabinamuoju būdu („kabliaujant“)“, – sakė Klaipėdos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Daugiau skaitykite ČIA.