Kaip vaikui teisingai valyti dantukus?

DS3 0106Nepriklausomai nuo amžiaus, svarbu, kad burna nuolat būtų švari. Burną prižiūrėti teisingai reikia nuo pat kūdikystės. Kai tik vaiko burnoje atsiranda dantukai – pradėkite juos valyti.

Keletas patarimų, kaip valyti mažiesiems dantis, kad jie būtų sveiki ir stiprūs.

1. Pradėkite nuo pirmųjų dienų.

Kai tik išdygs pirmasis dantukas, švaria, minkšta servetėle jį kasdien nuvalykite. Tegul kūdikis pratinasi prie valomų dantų jausmo.

2. Naudokite vaikišką dantų šepetėlį.

Dantų pastoje turėtų būti kuo mažiau fluorido. Vaikui patiks ryškus dantų šepetėlis ir kvapni dantų pasta. Dantų šepetuką reikia imti delnu, nykštį uždėti ant rankenėlės prie kaklelio, bet ne per arti, kad būtų gerai juntamas spaudimas ir judesiai.

3. Dantų siūlas.

Galite jį naudoti atsargiai po valgio, nuimsite apnašas šepetėliui neprieinamose vietose.

4. Pradėkite dantukus valyti!

Imkite šepetėlį su minkštais šereliais, išspauskite žirnio dydžio pastos kiekį. Valykite paeiliui nuo vieno žandikaulio krašto iki kito, po to kitą žandikaulį iš prieangio, po to iš liežuvio pusių. Valymo sritis – du dantys, sritys persidengia viena su kita. Vėliau valomi okliuziniai (viršutiniai kramtomieji) paviršiai. Valykite dantukus 2-3 min. arba skaičiuokite judesius (8-10 judesių vienai dantų porai).

Kai dantukų daugiau: valydami krūminių dantų, kaplių ir priekinių dantų prieanginius paviršius, rankenėlę laikykite horizontaliai; valydami priekinių dantų srities liežuvinius ir gomurinius paviršius – vertikaliai, t.y. išilgai su danties ašimi; krūminių dantų ir kaplių liežuvinius ir gomurinius paviršius – smailu kampu.

Prieanginiai paviršius valykite vertikaliais, šluojamaisiais, sukamaisiais judesiais; kramtomuosius – horizontaliais ir sukamaisiais; gomurinius ir liežuvinius – šluojamaisiais.

Okliuzinius paviršius valykite tada, kai išvalysite visus kitus paviršius. Šepetėlį laikykite vertikaliai. Judesiai trumpi, tvirti, horizontalūs arba sukamieji (apie 10 judesių vienoje vietoje).

Nevalykite ilgais judesiais nuo ilties iki trečiojo krūminio danties – tokiais judesiais neišvalysite dantukų, tik sustumsite apnašas.

Perbraukite ir per liežuviuką – pašalinsite nematomas bakterijas.

5. Vizitas pas odontologą.

Lankykitės reguliariai, tikrinkite dantukus bent kartą per pusmetį.

6. Valgykite subalansuotą maistą.

Geras maistas aprūpina organizmą reikalingomis medžiagomis, vitaminais, kalciu, todėl ir dantys bus stipresni. Venkite rafinuoto cukraus. Kuo dažniau maitinkitės morkomis, obuoliais. Jie mažina apnašų kaupimąsi, stiprina dantenas.

Nuo pat vaikystės atsižvelgdami į šias paprastas rekomendacijas, puoselėsite vaiko dantis ir pratinsite jį prie tinkamos burnos higienos.