KAIP VEIKIA PRAMONINĖS ŽIEDINĖS JUNGTYS?

Pramonine jungtimi yra vadinama ta jungtis, kurios vienas galas prijungtas prie plokštės. Tokios jungtys yra naudojamos elektronikos pramonėje Jas sutinkame dirbdami kompiuteriais, naudodamiesi mobiliaisiais telefonais. O pramoninė žiedinė jungtis atlaiko dideles apkrovas, todėl yra naudojama sudėtingomis sąlygomis, kai reikia sujungti daugumą kontaktų, išsidėsčiusių apskritimo formos korpuse. Tokios jungtys yra naudingos, kai automatizuojami procesai.

pexels.com nuotr.

Ką garantuoja apvaliosios jungtys, koks yra jų atsparumo lygis?

Apvalios jungtys garantuoja puikų ir saugų ryšį tarp elektronikos prietaisų. Jų konstrukcija yra tvirta ir galinti atlaikyti pačius sudėtingiausius gamtinės aplinkos išmėginimus. Dauguma jų garsėja aukštu IP apsaugos laipsniu. Kai kurių apsauga siekia IP67, IP68 ir didesnį laipsnį.

Apsaugos klasė IP nurodo elektros įrenginio atsparumą atitinkamam aplinkos poveikiui. Pirmasis kodo skaičius rodo atsparumą kietiems kūnams, o antrasis pažymi jungties atsparumą vandeniui. Kuo antrasis skaičius didesnis, tuo tokia jungtis yra atsparesnė drėgmei.

Apvaliąsias jungtis naudoja pramoniniams ir automatizavimo poreikiams. Dar yra jungtys, kurios yra su daug kontūrų turinčia prieiga. Tokios jungtys įprastai būna sukomplektuotos metaliniame arba plastikiniame korpuse.

Kokia yra pramoninių žiedinių jungčių paskirtis?

Pramoninių žiedinių jungčių pagrindinė paskirtis yra kuo patikimiau perduoti įvairius duomenis bei elektros signalus. Jų reikia ir elektros prietaisų maitinimui, kai naudojami skirtingų jungčių standartai. Yra atvejų, kai žiedinės jungtys yra pritaikytos kelių rūšių duomenims perduoti kartu su maitinimu. Jos vienu metu sugeba perduoti ne tik energiją, bet ir signalus.

Ar sudėtinga montuoti žiedines jungtis, kokie jų dydžiai ir kur jos pritaikomos?

Įprastai prekyboje pramoninės žiedinės jungtys jau būna iš anksto sukomplektuotos, bet esama ir tokių, kurias reikia užspausti ir sukonstruoti. Asortimente yra ir kištukų, ir lizdų su tiesiai arba stačiu kampu vidun įvestu kabeliu. Pagrindiniai šių jungčių dydžiai – M8, M9, M12, M23.

O žiedinės pramoninės jungtys yra naudojamos automatizuojant gamyklose pramoninius, gamybinius įrenginius. Jų reikia procesų, matavimo prietaisų valdyme ir pan. Apie pramonines žiedines jungtis ir jų įsigijimo tvarką daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje: https://lt.rsdelivers.com/.