Kakės Makės autorė vaikams davė užduočių

kake make rusnejeViešojoje bibliotekoje ir Rusnės filiale lankėsi vaikų pamėgta rašytoja, Kakės Makės nuotykių kūrėja Lina Žutautė iš Šiaulių.

Viešnia renginių dalyviams papasakojo, kaip gimė didžiulio populiarumo sulaukusi knygelė „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“. Kai jos sūnui buvo 2 metukai, prisižadėjo jam, kol valysis dantukus vonioje (mat sūnelis, kaip daugelis mažiukų, taip pat nemėgo jų valytis), paseks jam istoriją. Kai savo pasakojimą mažyliui baigė, jis atsisukęs ištarė „kakė makė“. Taip ir gimė autorės paveikslėlių knygos pavadinimas apie Kakę Makę.

Autorė sakė, kad į Kakę Makę ji nepanaši, bet kelnes tokias, kokias vilki jos personažas, tikrai turėjo, ir net yra nusifotografavusi su jomis.

Rašytoja yra parašiusi ir iliustravusi „Kakė Makė ir didelė tamsa“, „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“. Ir tai nėra istorijų pabaiga – autorė patikino, kad su šiuo personažu mažieji skaitytojai dar susitiks ateityje.

Taip pat L.Žutautė pristatė savo knygelę „Du paršiukai“, kurią galima gauti Viešojoje bibliotekoje, be to, internetu nemokamai galima atsisiųsti šios knygelės aplikaciją – žaidimą.

Viešnios knyga „Ferdinandas ir Pū“ – apie draugystę. Rašytoja kviečia nenukabinti nosies tuos vaikus, kurie dar neturi tikro draugo. Autorė su vaikais aiškinosi, kaip atrodo tikras draugas, ir ar kompiuteris gali būti tikras  draugas, jeigu su juo negali eiti maudytis, žaisti, sportuoti.

Kad auditorijai būtų smagiau, rašytoja pateikė užduočių: sukurti ketureilį, surimuoti žodžius, sugalvoti antonimus, kt. O vaikai savo ruožtu rašytojai taip pat nedavė ilsėtis. Ji turėjo atsakyti, kiek metų Kakei Makei, nuo kiek metų pradėjo kurti knygas, ar patinka rašyti, per kiek laiko sukuria knygą?

L. Žutautės sugebėjimai įvertinti ne tik tūkstantiniais tiražais (knyga „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ išleista 12 tūkst., „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“ – daugiau nei 10 tūkst. egzempliorių tiražu), tačiau ir literatūrinėmis premijomis bei apdovanojimais. Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija knygą „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ pripažino geriausia 2010 m. knyga jauniausiems skaitytojams, o knygą „Ferdinandas ir Pū“ titulavo geriausia 2012 metų knyga vaikams ir paaugliams. Be to, pastaroji taip pat apdovanota už apipavidalinimą Knygos meno konkurse „Vilnius 2012“.

Ypatingos ir spalvingos autorės istorijos džiugina ne tik Lietuvos vaikus – Kakės Makės nuotykius seka mažieji skaitytojai iš Latvijos, Rusijos, Danijos ir net Korėjos. Tik jose Kakei Makei leidėjai suteikė kitus vardus.

Su populiaria vaikų rašytoja ir iliustratore renginio metu bendravo Žibų pradinės mokyklos mokiniai, l/d „Gintarėlis“ auklėtiniai, Socialinių paslaugų centro auklėtiniai, Rusnės mažieji bendruomeniukai, tėveliai.

Šiuos prasmingus susitikimus finansavo Šilutės rajono savivaldybė (tęstinis projektas „Iš miesto į kaimą: keliaujantys sociokultūriniai turai“, vad. Jolita Baltutienė).