Kalanetikos gerbėjų pokyčiai: pagerėjo ir fizinė būklė, ir psichologinė savijauta

kalanetika saleNuo mažametės ir paauglės iki garbaus pusamžio sulaukusios damos – tokia Šilutės rajono moterų įvairovė kelis pastaruosius mėnesius, kiekvieną savaitę po du kartus pavakariais suko į Šilutės pirmosios gimnazijos salę. Čia vyko jau nebe pirmi metai organizuojamos kalanetikos treniruotės, kurias šilutiškėms dovanoja Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai bei sporto ir sveikatingumo klubo „Atėnai“ trenerės.

Po darbo dienos pasportuoti mėgstančių moterų vidutiniškai kas kartą susirinkdavo apie 70.

Teks ieškoti kitos salės

Visos pajudėti mėgstančios moterys šias treniruotes jau gerai žino, dauguma lanko nebe pirmus, ir net nebe antrus   metus. Prieš bene 4 metus juos organizuoti pradėjusi Visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė prisimena, jog tuomet į mankštas moterys ateidavo nedrąsiai, tarsi nepasitikėdamos nei savo jėgomis, nei tokių mankštų nauda.

Šiandieninė situacija kardinaliai priešinga: šilutiškės renkasi ir namo išeina smagiai klegėdamos. Tai todėl, kad nemažai jų per tuos metus jau ir susibičiuliauti suspėjo, ir mankštų naudą sveikatai pajuto.

Šiemet šios mankštos startavo vasario 22-ąją, o paskutinioji vyko balandžio 28 dieną. Bet tiems šilutiškiams, kurie sužinoję, jog artėja treniruočių pabaiga, parodė rūgščias minas, V.Vaivadaitė turėjo gerų žinių: suderinus su sporto klubu „Atėnai“, ir gegužės mėnesį mankštos vyks. Tik ne gimnazijos salėje, o klubo „Atėnai“ salėje.

Tiesiog Pirmoji gimnazija  savosios užleisti jau nebegali.

„Jei „Atėnai“ įsileis, sportuosime ir birželį, ir liepą“, – viliasi biuro direktorė.

Nesustabdo nei blogas oras, nei dulkės

„Ir kraujospūdis normalizavosi, ir fizinė savijauta, ir net psichologinė būklė pagerėjo, ir draugių pabendravimui dabar daugiau turime“, – viena per kitą kalbėjo iš eilinės mankštos išeinančios moterys. Ir dėkojo ne tik mankštų organizatorei V.Vaivadaitei, bet ir trenerėms Jūratei Gricevičienei ir Justinai Aukštuolytei.

Šilutiškės tikino, kad nei blogas oras, nei viena kita dulkelė namuose ant lentynų jų jau nebesustabdo, kuomet ateina mankštos metas: į panašias „negandas“ numojusios ranka, jos keliauja į sporto salę. Eina ne vienos – dažna dar ir savo bent kiek ūgtelėjusias atžalas atsiveda.

„Į sporto klubus vis neprisiruošiu nueiti, nes tai kainuoja. O kai nemokamai vyksta – negi nepasinaudosiu tokia galimybe? Nuodėmė būtų. Manau, daugelį čia vilioja tai, kad nereikia mokėti. Be to, man labai arti namų. Labai patinka ir trenerės, ypač – Jūratė Gricevičienė. Ji labai motyvuoja pasitempti, mylėti ir prižiūrėti savo kūną.

Esu išbandžiusi ne vieną grupinių užsiėmimų rūšį, tačiau ilgai neišlankydavau, nusibosdavo. Kalanetiką atradau prieš kelerius metus, ir daugiau jokių kitų treniruočių nenoriu lankyti. Manau, šios treniruotės tinka ir fiziškai stipriems, ir mažiau sportuojantiems, kiekvienas gali daryti pagal savo jėgas. Po treniruotės pagerėja savijauta, nuotaika, išsijudina sustingęs kūnas. Labai džiaugiuosi šia galimybe sportuoti“, – sakė Vilma.

„Namuose sunku susikoncentruoti ir atlikti valandos mankštą iki galo. Tai pamatai kur dulkių, tai vaikui prireikia dėmesio, ir baigiasi visas sportas. Tiesa, asmeniškai man kai kurie pratimai yra per lengvi, bet išeiti iš namų ir pajudėti smagu“, – prisipažino Martina.

Sveikatos linki mankštų organizatorei

Dar anksčiau – nuo vasario 1-osios į mankštas renkasi būrys senjorų. Jie jau irgi ne vienerius metus suvažiuoja sportuoti ne tik iš Šilutės, bet ir iš Rusnės, Degučių, Juknaičių, Pašyšių ir kitų, net gana atokių kaimų.

Kadangi senjorai jau pensininkai, jiems paprasčiau laiko mankštai rasti net vidurdienį. Todėl ir buvo parinkta kiekvieno antradienio ir ketvirtadienio 12 valanda. Tuo metu į „Atėnų“ salę jų susirenka apie 40.

Senjorai nemokamai mankštinsis iki birželio 1-osios, bet ir tai – ne riba. „Jei bus norinčių – pratęsime“, – nedaugžodžiauja V.Vaivadaitė.
 
Pernai abiem šioms grupėms nemokamos mankštos vyko net pusę metų.

„Svarbiausia, kad žmonės ateina noriai, o namo išeina laimingi. Tuomet ir stimulas dirbti yra“, – sako V.Vaivadaitė. Beje, jai besimankštinantieji ne tik dėkoja, bet ir pačiai stiprios sveikatos nuolat palinki.