Kalanetikos treniruotės išmankštino, pakėlė nuotaiką ir darbingumą

manksta kalanetika visosLina, Eglė, Nijolė, Vaiva, Monika, Birutė, Laima, Virginija, Ramutė, Vida… – visos šios ir dar daug kitų šilutiškių antradienių ir ketvirtadienių rytais ir pavakariais skuba į Šilutės seniūnijos salę, kur jau du mėnesius mankštinasi kalanetikos treniruotėse.

Labiausiai moterys džiaugiasi dėl to, kad gali mankštintis netuštindamos savųjų piniginių, mat Šilutės visuomenės sveikatos biuras suteikė joms galimybę tokias mankštas lankyti nemokamai.

Pagerėjo sveikata, sutvirtėjo kūnas

„Jau tapau žymiai lankstesnė ir sveikata pagerėjo… Taip gera, kai po ilgo sėdėjimo per visą darbo dieną prie stalo vakare galiu pajudinti sustingusius kaulus ir raumenis… Man ta mankšta – tikra atgaiva ne tik kūnui, bet ir sielai… Kūnas sutvirtėjo ir dabar, atrodo, vaikštau grakščiau, ir, regis, net veido spalva per tą laiką pagražėjo… Labai malonu, kad atradau naujų bendraminčių, draugių… Makšta gerina ir darbingumą, ir nuotaiką, mažina stresą“, – tokias ir panašias mintis viena per kitą išsako kalanetikos treniruočių lankytojos.

Kai kurioms moterims ypač patinka tai, kad kone kiekvienoje treniruotėje jos mokosi vis ko nors nauja, atlieka vis kitus pratimus. Dar kitos akcentuoja, jog bent dabar, kuomet jau užauginti vaikai, galinčios leisti sau tokį malonumą – pasirūpinti savimi. Trečios pabrėžia, jog lankymasis mankštose – tai dar ir meilės sau įrodymas, o kad mylėti save svarbu ir būtina – žino visos.

Dar viena lankytojų grupė išsako viltį, kad toks mankštinimasis 2 kartus per savaitę ilgainiui taps kasdieniu poreikiu ir namuose bent keliasdešimt minučių skirti pajudėjimui.

Treniruotes lankys, kol jos vyks
manksta kalanetika
Kone kiekviena moteris pabrėžia, jog didžiausias šio projekto privalumas – galimybė mankštintis nemokamai. „Esant dabartiniam pragyvenimo lygiui, tikrai skaičiuojame pinigus. Kad ir kaip norėtume būti gražios ir elegantiškos (o to norime visos), tikrai negalėtume leisti sau kas mėnesį mokėti kone po 100 litų už treniruotes“, – visų mintis apibendrina Loreta.
Beje, treniruočių laikas taip suderintas, kad jas lankyti gali ir dirbančios, ir nedirbančios moterys. Pastarosios į salę skuba rytais, o dirbančiųjų trenerė Agnė Puidokaitė laukia pavakarę.

Treniruočių poreikis toks didelis, kad Šilutės seniūnijos salė vakarais tampa net ankšta, nes susirenka 30 ir dar daugiau moterų. „Lankysime treniruotes tol, kol jos vyks“, – neabejoja visos kalbintos šilutiškės.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasakoja, jog lėšos tokiam projektui gautos iš Sveikatos apsaugos ministerijos pagal Sveikatinimo sutartį. Direktorė tikisi, kad lėšų pavyks gauti tiek, kad treniruotės galės vykti dar ir lapkritį.

„Ar dalyvausite treniruotėse ir toliau?“ – klausia išeinančių moterų V.Vaivadaitė. „Ta a a i p…“ – nuskamba per visą salę…
Tokios mankštos 2 kartus per savaitę organizuojamos ir Pagėgiuose, ir ten sulaukta gausaus lankytojų būrio.

Tuo pat metu nuo rugsėjo 4-osios, tik kartą per savaitę Šilutėje, toje pačioje salėje vyksta ir taškinio savimasažo su džok terapijos pamokos, kurias veda Klaipėdos klubo „Kelias į save“ vadovas Arūnas Jonuškis. Ir šie užsiėmimai rodo, kad savo sveikata besirūpinančių šilutiškių apstu: pirmajame užsiėmime dalyvavo net 116 žmonių – anot pačių dalyvių, uodui nebuvo kur įkišti snapo.