Kalėdinė dovana rusniškiams – krepšinio aikštelė

CEKISRusnės specialiosios mokyklos mokiniai ne kartą yra tapę Lietuvos, Europos, pasaulio krepšinio, futbolo ir lengvosios atletikos čempionais ir prizininkais.

Mažai kas žino, kad tokius aukštus pasiekimus šios mokyklos auklėtiniai pasiekia neturėdami sporto salės, sporto aikštyno. Vaikai krepšinio mokosi lauko aikštelėje su nelygia kieta danga, kurią ne kartą perkasinėjo ir lopė šilumininkai.

Gruodžio 12 d. Vilniaus Tarptautinė verslininkių asociacija padovanojo Rusnės specialiajai mokyklai 50 tūkstančių litų, kad už šias lėšas krepšinio aikštelė būtų atnaujinta ir taptų saugia žaidimų vieta.

Mokyklos direktorius Romualdas Blechertas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad prašymą dėl finansinės paramos krepšinio aikštelei atnaujinti jis parašęs balandžio mėnesį. Po trijų mėnesių, kai viltis gauti paramą jau buvo prigesusi, mokykla gavo laišką, kad asociacijos valdyba pritarė prašymui ir kad projekto parengimui bei įgyvendinimui paskirta koordinatorė yra Agnė Zuokienė.

Pastaroji liepos mėnesį apsilankė Rusnės specialiojoje mokykloje, apžiūrėjo situaciją ir įsitikino, kad krepšinio aikštelę būtina rekonstruoti.

Asociacijos verslininkės kasmet Rotušės aikštėje organizuoja tarptautinę Kalėdų labdaros mugę. Į mugę pakviesti verslininkai, įvairių šalių ambasadoriai įsigyja asociacijos verslininkių siūlomus suvenyrus. Taip kaupiamas labdaros fondas. Šiemet mugėje į Kalėdinės labdaros fondą buvo surinkta 319 tūkst. litų.

Rusnės specialiųjų poreikių vaikų mokyklos auklėtiniams atiteko bene didžiausia paramos suma – 50 tūkst. litų. Iš viso paramą gavo 15 įstaigų ir organizacijų.

Penktadienį Rusnės mokyklos direktoriui R.Blechertui bei mokyklos tarybos pirmininkei Vidai Škimelienei simbolinį čekį – 50 tūkst. litų dovaną įteikė Jungtinės karalystės ambasadorė, paramos organizacinio komiteto pirmininkė Sarah Hunt. Paramos perdavimo ceremonijoje dalyvavo ir prezidentienė Alma Adamkienė, užsienio šalių ambasadoriai, verslininkai.

Buvo pasirašyta dvišalė sutartis, kuri Rusnės specialiosios mokyklos vadovybę įpareigoja krepšinio aikštelės renovaciją baigti iki 2014 m. gegužės 31 dienos.