Kalėdinę dvasią į Šilutę atneš gausybė renginių ir ypatingi svečiai

kaledu laukimas_silute___egle_sviecia_2015_mIki Advento pradžios liko visai nedaug – vos savaitė, tad jau gruodžio 3-iąją, pirmąjį keturių ypatingų savaičių sekmadienį, visų tikinčiųjų namuose veikiausiai pakvips eglišakiais ir švelniai rusenančios pirmosios iš keturių žvakelės aromatu.

Dabar vis dažniau susimąstome ir apie kitus kalėdinius rūpesčius, nes laukia gana įtemptas, judrus ir nemažai papildomo laiko pareikalausiantis metas, kai brangiems žmonėms rinksime dovanas, kursime šventinę aplinką, gaminsime gardžius patiekalus, kitaip tariant – rūpinsimės kalėdine dvasia.   Kalėdinėmis nuotaikomis, nelaukdami net Advento, jau gyvena nemažai kultūros srities atstovų, muziejininkai, seniūnai. Tad apie tai, kokios Kalėdos šiemet žada aplankyti Pamarį, ko galime laukti bei sulaukti, „Šilutės naujienoms“ papasakojo keli tuo besirūpinantys žmonės.

Žiemą sukurs Baltoji eglių alėja

Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė priminė, kad šiemet, jau ketvirtus metus iš eilės, muziejininkai kviečia visus rajono gyventojus, verslininkus, švietimo įstaigas, įmones, organizacijas, bendruomenes dalyvauti kalėdinių eglučių puošimo akcijoje bei taip prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo ne tik aplinkiniams, bet ir sau.

Šiemet akcijos organizatorė uždavė eglučių puošėjams temą – bus baltoji eglių alėja.

„Gruodžio pradžioje Pamaryje paprastai sniego dar nebūna, todėl šiemet žaliaskares alėjoje kviečiama puošti baltos spalvos papuošalais. Jie gali būti įvairiausi – ir iš natūralių medžiagų, ir modernūs, ir valgomi, ir ne“, – sako I.Skablauskaitė.

Organizatoriai kasmet šioje akcijoje pasigenda šeimų, tad norėtų, kad šiemet šeimos aktyviau ryžtųsi papuošti savo eglutę alėjoje.

Anot etnografės, kad puošėjams būtų patogiau, šiemet eglutes prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus bus galima pradėti puošti jau iš vakaro, gruodžio 8-ąją, nuo 10 val. iki 17 val. Kas nespės, žaliąsias gražuoles galės papuošti ir renginio dieną, gruodžio 9-ąją, iki alėjos atidarymo akimirkos.

Gruodžio 9-oji bus Šilutės eglės įžiebimo ir eglučių alėjos atidarymo diena.

Planuojama šventinį Eglių alėjos atidarymą surengti pora valandų anksčiau nei pernai – jis įvyks 15 val. Organizatoriai mano, kad tuomet galės gausiau prisijungti ir švietimo įstaigų atstovai, ir kitos organizacijos.

Kalėdinių lempučių ir eglučių įžiebimo šventės dieną pačių išmoningiausių puošėjų laukia specialūs prizai. Pagrindinį prizą įteiks Eglių alėjos globėjas ir pagrindinio prizo steigėjas –  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kuris šiemet, kaip ir pernai, vėl dovanos eglutes iš savo miško.

Anot Šilutės kultūros ir pramogų centro kultūros projektų vadovės Dalios Babaliauskienės, toji diena, kai Šilutėje sužibs Kalėdų eglė, turėtų būti tikrai ypatinga. Smalsuolių, atėjusių pasigrožėti Eglių alėja ir didžiąja miesto egle, lauks kelionė į „kažkur“ ir susitikimas su ypatingais svečiais.

Sulauksime ir svarbiausio personažo – vaikučius su artėjančiomis šventėmis atvyks pasveikinti jų taip laukiamas Kalėdų Senelis, veiks ir kalėdinis paštas.

Žaliaskarės paieškos

Šilutės seniūnas Raimondas jau dairosi gražiausios šventinės puošmenos – didžiosios eglės, kuri tradiciškai stovės prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pastato. Renkamasi iš kelių variantų, nes šiemet padovanoti miestui žaliaskares kandidates pasisiūlė net kelios įmonės ir pavieniai asmenys iš Vilkyčių, Veiviržėnų, Grabupių.

Labiausiai bus kreipiamas dėmesys į jos aukštį ir grožį. Išrinktoji eglė turėtų būti atvežta ir pastatyta gruodžio 2 dieną.

Seniūnas sakė, kad kalėdinei dvasiai sukurti mieste ketinama panaudoti pernykščias puošmenas. Jos dar nėra susidėvėjusios, nes buvo atnaujintos prieš 2-3 metus.

R.Steponkus priminė, kad šiemet vėl bus sudaryta speciali komisija, kuri prieš šv. Kalėdas aplankys pagrindines miesto gatves ir vertins kalėdiškai, šventiškai papuoštas vitrinas. Gražiausių, originaliausių, įmantriausių vitrinų šeimininkai bus apdovanoti specialiais prizais.