Ramučių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Kalėdinė šilko magija“, skirtas nacionalinei akcijai „Knygų Kalėdos“, kurį vedė Šilutės pirmosios gimnazijos technologijų mokytoja, tautodailininkė Nijolė Titienė.
Šis laikas pokyčių atneša ne tik gamtai, bet ir sielai, Advento ramybė ir susikaupimas veda į didžiąją šventę – Kalėdas. Jau devintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą.
Viešnia pasakojo apie šilko kelią, priminė tapybos ant šilko atsiradimo istoriją. Kinijoje prieš daugiau nei 5000 metų buvo atrastas natūralus šilkas. Tapyti ant šilko žmonės pradėjo vidurio Azijoje, ant šilko buvo rašomi metraščiai, dinastijų istorijos, piešiami imperatorių portretai, įamžinami šalies įvykiai, o vėliau siuvami ir drabužiai. Europą tapyba ant šilko pasiekė iš Rusijos, kur caro aplinkoje ši meno rūšis buvo labai vertinama. Tapyba ant šilko šiandien populiari ir Lietuvoje, tai yra atpalaiduojantis, įgūdžių nereikalaujantis, kūrybišką mąstymą skatinantis užsiėmimas.
Tuo įsitikino ir susitikimo dalyviai. Jie supažindinti su tapymui ant šilko reikalingomis priemonėmis, pakviesti praktiškai išbandyti šį tapybos būdą. Užsiėmimo metu visų rankose šilko skiautė virto mažu meno kūriniu. Pirmieji tapybos ant šilko žingsniai nudžiugino. Labiausiai visus nustebino Emilijos ir Skaistės darbeliai, jos savarankiškai nutapė bitutę ir angelą.
Gimnazistų mokytoja pristatė Šilutės pirmosios gimnazijos mokinių tapybos ant šilko darbų parodą „Atminties šešėlis šilke“, kuri lankytojus džiugins iki vasario.
Užsiėmimo dalyvės bibliotekoje aplankė veikiančią senų naujametinių atvirukų parodą.
Rašyti atsakymą