„Kalėdinių puošmenų“ konkursą laimėjo iš kartono dėžių sukonstruotas automobilis

1 vietaTrečiadienį minėjome Trijų karalių dieną. Jau metas nupuošti kalėdines eglutes, nukabinti žybsinčias girliandas.

Baigėsi ir beveik mėnesį trukęs „Šilutės naujienų“ fotografijų konkursas „Kalėdų puošmenos“.

Daugiausiai internautų „Patinka“ surinko Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos dailės mokytojos Jūratės Leonienės atsiųsta nuotrauka, kurioje – iš kartono dėžių pagamintas senovinis automobilis, o jam kelią šviečia daugybė žibintų.

Antrąją vietą laimėjo Macikų socialinės globos namų gyventojų pagamintos „Kalėdinės puošmenos“.
Originaliausia pripažinta AB „Šilutės baldai“ puošmena – neįprasta eglutė. Už ją prizą skiria UAB „Šarūno reklama“ direktorius Šarūnas Stancikas.

Konkursui atsiųsta daugiau nei pusšimtis nuotraukų2 vieta

Fotografijų konkursą „Kalėdų puošmenos“ paskelbėme gruodžio 9 dieną, kuomet didžiųjų švenčių laukimo nuotaika beldėsi į kiekvieno širdį. Skaitytojus kvietėme dalintis papuoštų namų, darbo vietų ar kitomis kalėdinėmis dekoracijomis.

Iš viso konkurse dalyvavo 53 nuotraukos, už kurias buvo galima balsuoti „Šilutės naujienų“ Facebook paskyroje.
Jūs mums siuntėte padabintų namų, žaisliukų, karpiniais papuoštų langų nuotraukas. Ilona Venckienė atsiuntė nuotrauką su savo sukurtais eglutės žaisliukais, o Rita Poteliūnienė – su savo rankų darbo „Linksmuoliais“.

Į konkursą aktyviai įsitraukė ir miesto įmonės – AB „Šilutės baldai“, UAB Šilutės „INFO-TEC“, gėlių salonai „Meilenė“ ir „Klivija“.

Vainuto seniūnijos socialinė darbuotoja Lina Juzaitienė su savo kuruojamomis šeimomis pagamino itin beždžionišką kalėdinę dekoraciją, kuri papuošė Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus patalpas.

„Ši kalėdinė eglutė daryta su meile ir šiluma. Viskas daryta rankomis, naudota samanų paklotė ir kiti kūrybiniai elementai. Kadangi artėja Beždžionės metai, tai neapsieita ir be jos“, – komentavo ji.

3 vietaMacikų socialinės globos namų vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė mums rašė, kad ir šie namai apsidžiaugė laikraštyje paskelbtu fotografijų konkursu. Globos namuose užimtumo grupes lanko daugelis gyventojų, jie su džiaugsmu laukdami švenčių kasmet ruošia Kalėdines puošmenas ir nori savo ypatingais darbeliais pasidalinti su visais.

Taigi nuotraukose galėjome grožėtis šių namų gyventojų iš šiaudų pintais, iš siūlų nertais, iš popieriaus karpytais, siuvinėtais rankdarbiais ar originaliu advento kalendoriumi.

Nuotrauka, kurioje užfiksuota kitokia eglutė, pagal balsų skaičių užėmė antrąją vietą, tad firminis „Šilutės naujienų“ kalendorius iškeliaus į Macikų socialinės globos namus.

Eglutę papuošė nykštukais

Sulaukėme ir daugybės nuotraukų iš ugdymo įstaigų: lopšelių – darželių „Žibutė“, „Žvaigždutė“, „Raudonkepuraitė“, Inkaklių mokyklos – daugiafunkcio centro, Traksėdžių pagrindinės mokyklos ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos.

Įdomu, kad „Raudonkepuraitės“ bendruomenė šiemet pasiekė rekordą, savo įstaigą nusprendusi papuošti kuo daugiau nykštukų. Šventiniu laikotarpiu čia apsigyveno 576 įvairiausių dydžių, spalvų ir formų nykštukai.

Į visų darželio erdvių puošimą įsijungė vaikai, visas darbuotojų kolektyvas, ugdytinių tėvai ir seneliai.

Šį nepaprastą pasiūlymą darželio bendruomenei pateikė Zenutė Nausėdienė, direktorės pavaduotoja ugdymui: pagrindinę muzikos salės eglutę papuošti megztais nykštukais. Per dvi savaites buvo numegzti net 282 nykštukai, kurie darželio gimtadienio dieną – gruodžio 16-ąją – papuošė eglutę.

Norėjo sukurti senovinės gatvės įvaizdį

Pirmąją vietą laimėjusios nuotraukos autorė – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos dailės mokytoja J.Leonienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad kasmet prieš Kalėdas stengiasi sugalvoti kaip gražiau ir originaliau papuošti mokyklą.

Antrus metus į šią veiklą įsitraukė Meno mokyklos Švėkšnos dailės skyrius. Mokytojo V.Bliūdžiaus padedami, mokiniai pagal brėžinius iš kartono dėžių pagamino 2,5 m ilgio ir 1 m aukščio automobilį. Ratus šiai transporto priemonei paskolino iš dviračio. Automobilio numeris – skaičius 2016.

Į mokyklą šis automobilis „atvažiavo“ per langą, nes per duris neįtilpo. Kelią jam nušviečia gimnazistų iš popieriaus iškarpyti žibintai. Karpiniais papuošti ir mokyklos langai.

J.Leonienė sakė norėjusi sukurti senovinės gatvės įvaizdį. Į žibintų gaminimo veiklą įsitraukė visi gimnazistai.

Tikriausiai sutiksite, kad mokytojos sugalvota idėja įgyvendinta su kaupu. Jai dovanojame firminį „Šilutės naujienų“ puodelį.

Įstabiomis dekoracijomis šiemet pradžiugino ir AB „Šilutės baldai“. Kerinti eglutė sužibo ne tik įmonės kieme, bet ir viduje. Akį traukiančios, iš kalėdinių žaisliukų sukonstruotos eglutės kūrėjams UAB „Šarūno reklama“ padovanos trijų dalių kalendorių su įmonės nuotrauka.

Visos konkurso nuotraukos „Šilutės naujienų“ Facebook albume.