Kalėdinių vitrinų konkursas baigėsi, išvada – miestas blankus

Jau daug metų Šilutėje prieš Kalėdas skelbiamas gražiausiai papuoštos vitrinos konkursas Šilutės seniūno prizui laimėti. Konkursas įvyko ir šiemet, gruodžio 22-ąją visą miestą apvažiavusi komisija išrinko kalėdiškiausią vitriną.

Šiemet kartu su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi visas miesto vitrinas apžiūrėjo ir vertino jo pavaduotojas Marius Stonys, taip pat kaip ir kasmet šiam darbui buvo pakviesti ir Šilutės meno mokyklos mokytojai Arnoldas Milukas ir Živilė Skirkevičienė.

Vitrinų apžiūra – darbas nemenkas, pasak seniūno, teko apvažiuoti visą miestą ir apžiūrėti bent pusšimtį vietų. Komisijos vertinimu, gražiausia vitrina atrasta miesto Tilžės gatvėje, 5 numeriu pažymėtame name, kur įsikūrusi UAB „Agato Lt“ maitinimo įstaiga „Toto Pizza“.

Šilutėje yra ir daugiau kalėdiškai papuoštų vitrinų. Tačiau komisijos nario A. Miluko nuomone, apskritai miesto verslininkai labai daug išmonės neįdėjo.

„Vertinant bendrą vaizdą, sakyčiau miestas šiemet blankus. Gal kai kurios vitrinos visu savo grožiu negalėjo atsiskleisti dėl to, kad šviesos viduje buvo prigesintos? Gal žmonės sunkmetį labai jaučia, tad taupo? O gal tiesiog jie dar Kalėdų dvasios nebuvo pajautę, jų mintys kažkur kitur sklandė? Ar informacijos apie konkursą buvo per mažai?..“ – svarstė A. Milukas.

Kai kurios vitrinos, pasak A. Miluko, kurios ankstesniais metais buvo pripažintos konkurso laimėtojomis, šiemet atrodo gana paprastai. O kai kurios galbūt įdomiai atrodo dieną, tačiau konkursas vyksta jau sutemus ir vitrinos grožis turėtų atsiskleisti būtent vakare.

Visgi, pasak pašnekovo, gerai tai, kad Šilutės verslo žmonės apskritai kūrė idėjas, įdėjo išmonės ir darbo ir puošia miestą, stengiasi sukurti šilutiškiams kalėdinę nuotaiką.

„Toto Pizza“ vitrinoje bent jau matome kažkokį kalėdinį piešinį, šventišką – būtent kalėdinę nuotaiką, ko ir tikimės iš šio konkurso. Todėl ir skyrėme jai pirmąją vietą“, – sakė A. Milukas.

Gražiausios vitrinos kūrėjams seniūnas R. Steponkus įteikė tradicinę simbolinę dovanėlę. Taip pat padėkojo už miesto gražinimą ir palinkėjo, kad verslas sektųsi, o ir klientų niekad netrūktų.