Kalėdų angelai ir artėjančių švenčių dvasia apgaubė Rusnę

rusnes egles_iziebimas_dainuoja_IMG_0030Pirmadienio pavakarę, kai Atmatos krantus apgaubė gruodžio tamsa, širdingos adventinės giesmės suskambo Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Susikaupimo metą ir artėjančių švenčių laukimo nuotaikas pajausti padėjo kunigo Valdo Miliausko palaiminimas ir etnografinio ansamblio „Sklada“ koncertas.

Vakarą tęsė ir sakralinėje aplinkoje nuraminti širdis kvietė Salos etnokultūros ir informacijos centro darbuotojos Sonata Verbučianskė bei Dalia Kubilienė, kurios skaitė adventines eiles, neliko skolinga ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, kuri visiems geradariams, nuveikusiems per metus daug gražių ir gerų darbų, išsakė padėkos žodžius.

Kalėdų dvasią į Rusnę tradiciškai atneša angelai. Šiemet salos gyventojai jiems taip pat atidavė savo širdžių duoklę. Po šv. Mišių ir kultūrinės programos bažnyčioje visi susirinkusieji buvo pakviesti į šalia esantį parką. Čia vienas po kito sužibo rusniškių pagaminti angelai ir išpuošta Kalėdų eglė.rusnes egles_iziebimasIMG_0138

Malonią staigmeną buvo paruošę etnografinio ansamblio „Rusnietis“ nariai. Jie, apsitaisę juodais nykštukų rūbais ir baltomis kepurėmis, nejudėdami laukė stebuklo, kol tyros širdys juos išvaduos iš kerų. Sugrąžinti gyvybę žibintus laikantiems nykštukams pavyko tik mažiesiems salos gyventojams, kurie labiausiai laukia šventinio šurmulio.

Kai tik atgijo linksmieji nykštukai, miestelyje sužibo ir Angelų alėja bei joje įsikūrusi Kalėdų eglė.

Džiaugdamiesi šventiškai apšviesta aplinka rusniškiai neskubėjo skirstytis namo. Jie būriavosi grupelėse, bendravo, dalinosi artėjančių švenčių džiaugsmu bei vaišinosi verslininko Raimondo Plikšnio išvirta šiurpa.

Šventės organizatoriai – Salos etnokultūros ir informacijos centras ir seniūnija – dėkoja verslininkams Gražinai ir Edvardui Stankams, kurie skyrė medžiagų ir patys, aukodami savo laiką, pagamino keletą naujų angelų, papuošusių miestelio erdves.