Kalėdų belaukiant: spindinčios eglės, šiaudinė skulptūra, naujos puošmenos seniūnijose

 

Kaledu egle_Rusneje_2Didžiųjų švenčių laukimo pradžią viena po kitos skelbia ir Šilutės rajono seniūnijos. Kalėdų eglės jau suspindo Katyčiuose, Kintuose, Vainute, Saugose, Žemaičių Naumiestyje, Rusnėje. Netrukus Kalėdų dvasia nusileis ir likusiuose miesteliuose.
Kalėdų laukimo metą, kuriame tiek daug tamsos, žmonės įprasmina šviesiais sumanymais. Auksarankio Antano iš Mantvydų pagaminta eglė iš lempučių džiugina ne tik kaimynus, bet ir visus važiuojančius keliu Šilutė – Klaipėda. Tuo tarpu vilkytiškiai Kalėdų arba saulės sugrįžtuvių lauks su miestelyje pastatyta šiaudine skulptūra.Kaledu egle_Saugos
Kintų ir Vainuto seniūnijose Kalėdų eglės sužibo anksčiausiai – gruodžio 5 dieną, likus savaitei iki Šilutės eglės įžiebimo. Šventinę nuotaiką seniūnijų gyventojams padėjo sukurti Šilutės teatro aktoriai, virtę pasakų personažais. Kad ir be sniego, tačiau eglių įžiebimo šventės praėjo linksmai – su žaidimais, Kalėdų Seneliu, fejerverkais.

Kiek vėliau, jau po Šilutės eglės įžiebimo, žaliaskarės nušvito ir Saugose bei Gardame. Gardamą aplankę Šilutės teatro aktoriai džiaugėsi, kad šios seniūnijos žmonės šilti, seniūnė svetinga, vaikai nuostabūs. Tuo tarpu gardamiškiai džiaugėsi, kad jų mažieji pakeliavo pasakos takais su kaminkrėčiu ir stebuklinga skrynele, ieškodami kaminkrėčiui sagos švarke. Kartu su Kalėdų Seneliu, džiaugsmingai ir triukšmingai, visi įžiebė Kalėdų eglę, ji sutvisko gražiausiomis girliandos lemputėmis.

Trečiadienį, gruodžio 12 dieną, Kalėdų eglės įžiebtos ir Žemaičių Naumiestyje bei Rusnėje.

„Rusnės miestelio parkas įžiebė Kalėdų dvasią. Sulaukėm Kalėdų Senelio su savo žibančiu elniu ir rogėmis, išsidalinom dovanas, padėkojome už dovaną bendruomenei, Linui Radvinskui. Jo dėka parke prie bažnyčios atsirado dar viena puošmena – Kalėdų Senelio elnias su rogėmis. Klausėmės Advento ir Kalėdų giesmių, kurias atliko kamerinis choras „Breivis“ ir senosios muzikos ansamblis „Morgaine“. Padėkojome atlikėjams, aplankėme Kalėdinę mugę. Visiems gražių artėjančių švenčių“, – šventės įspūdžiais feisbuke dalinosi salos gyventojai.

Kaledos Dariaus_Viliaus_skulpturaSaugų seniūnijos Mantvydų kaimo gyventojas Antanas aplinkinius džiugina savo gamybos egle iš lempučių. Pasak vietinių, auksarankis vyras savo kieme sukūrė tokią eglę, kuri puošia visą rajoną. Šviečianti eglė matoma iš toli ir džiugina daugelio pravažiuojančių keliu Šilutė – Klaipėda akis, dažnas sustoja nusifotografuoti ar paspoksoti.

„Labai džiugu, kai tokie auksarankiai kuriasi ir puošia mūsų rajoną“, – rašė nuotraukas atsiuntęs kaimynas Gregorijus.

Vilkyčius papuošė seniūnaičio Dariaus Viliaus šiaudinė skulptūra. Tokiu būdu vietiniai laukia ne tik Kalėdų, bet ir sugrįžtančios saulės.

„Ačiū visiems prisidėjusiems. Nors ir mažomis, bet vieningomis pastangomis mes galime daug. Galime pabudinti tai kas ruseno ir laukė mūsų pastangos, šilto dėmesio, tai kas neatsiejama nuo dangaus ir žemės. Be jokio religinio prieskonio, tik šviesus bandymas prisiglausti prie tikrųjų, mums gyvastį teikiančių vertybių. Saulę šiemet pasitiksime kitaip“, – feisbuko paskyroje rašė D. Vilius.