Kalėdų dieną plyta išdaužęs policijos komisariato duris vyras atėjo prisipažinti

iluts RPK_IP_Camera23_iluts_RPK_20191226180051_913766_copyAntros praėjusių Kalėdų dienos pavakarę Šilutės policijos komisariato durų langą plyta „išpylęs“ vyras jau sulaikytas, dienas jis leidžia areštinėje.

Iškart po įvykio „Šilutės naujienos“ išplatino žinią apie tokį nešventinį įvykį, į ją sulaukta daugybės atsiliepimų. Kas žino, gal toks viešumas pabudino ir pusamžio chuligano sąžinę, kad vos atšventęs Naujuosius, sausio 2-ąją po pietų jis pats prisistatė į policijos komisariatą ir viską prisipažino.

Šilutės komisariato pareigūnė, einanti Veiklos skyriaus viršininkės pareigas Rita Šidlauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, jog langą išdaužė 38 metų šilutiškis, kuris policijos pareigūnams jau yra gerai žinomas. Jis yra baustas už smulkų chuliganizmą ir turto sugadinimo atvejus.

Įvykio „autorius” dabar pareigūnams pasakoja, kad pasiėmęs plytą atsinešė iki policijos komisariato durų ir ja bandė spausti iškvietimo mygtuką. Jis esą norėjo pranešti, kad jaunų žmonių būrelis jį užkabinėja ir neleidžia praeiti ten, kur jis nori. Tačiau kai niekas į tokį signalą neatsiliepė, žmogus įpyko ir… trenkė plyta į langą. Sako po to dar atsisėdo ant laiptų, parūkė, o vėliau nuėjo savo keliais.

Policijos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo įvykį, įraše matyti, kaip žmogus, veidą slepiantis po gobtuvu „nubaudžia“ policijos komisariato darbuotojus.

Policijos pareigūnai neturėjo daug vilties langą išdaužusį žmogų surasti. Buvo patikrinti keli panašius nusikaltimus jau vykdę asmenys, tačiau paaiškėjo, kad nė vienas jų tuo metu nebuvo Šilutėje.

Visgi vienas policijos pareigūnas, ne darbo metu, sakė gatvėje matęs sliūkinantį asmenį bemaž tuo pat metu, netoli policijos komisariato. Kadangi pilietis jau buvo pažįstamas pareigūnams iš ankstesnių ikiteisminių tyrimų, pasižiūrėję vaizdo kameros įrašą, jis galėjo atpažinti vyriškį.
Tačiau to nebeprireikė, nes sausio 2-ąją prasižengėlis pats peržengė policijos komisariato durų slenkstį ir prisipažino išdaužęs langą. Jis tikino jokio piktumo ant policininkų neturėjęs, įvykio metu buvęs blaivus ir esąs pasirengęs atlyginti padarytą žalą.

Pasak R. Šidlauskienės, žala dar tik skaičiuojama. O teismas už tokius veiksmus gali paskirti ne tik žalą atlyginti, bet ir baudą arba viešuosius darbus, arba laisvės apribojimą areštu, arba net ir laisvės atėmimą iki 2 metų.

Komisariato pareigūnė dėkoja visiems aktyviems žmonėms, kurie reaguoja į paskelbtas žinias apie įvykius. Ji mano, kad langą išdaužęs asmuo galėjo prisipažinti tik dėl to, kad suprato, jog viešumas vis tiek padės jį surasti.