Kalėdų dienomis – muštynės, gaisrai, avarijos

AvarijaKalėdų šventės nebuvo ramios nei visos Lietuvos, nei Šilutės rajono gyventojams: netrūko muštynių, buvo gaisrų ir avarijų.

Smurtautojai puolė namiškius ir pareigūnus

Ankstų Kalėdų rytą, prieš 5 valandą policija sulaukė pranešimo, jog Šilutės rajone, Stubrių kaime neblaivus vyras triukšmauja ir grasina peiliu.

Vyras nenurimo ir atvykus policijos pareigūnams. Sulaikymo metu jis pasipriešino ir sužalojo Tauragės apskrities Pagėgių policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiąjį patrulį. Pareigūnas dėl veido sumušimo kreipėsi į medikus, ir suteikus pirmąją pagalbą, buvo išleistas gydytis namo. Įtariamasis pasitikrinti blaivumą atsisakė, 23 metų vyras uždarytas į areštinę.

Tą pačią dierną, tik jau apie 20.20 val. Armalėnų k. 48 m. vyras sumušė savo 55 m. sugyventinę ir už tai buvo sulaikytas.
 
Dar vėliau – apie 22.17 val. į Šilutės ligoninę iš Macikų k. atvežtas 20-metis, kuriam buvo nustatytas nosies lūžis. Nukentėjusysis kas jį sumušė nenurodė.

Nosis lūžo ir 23-ejų vaikinui, kurį gruodžio 26-osios naktį, apie 2.45 val. klube Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. sumušė kitas 20-metis.
 
Muštynių būta ir gruodžio 23-osios vakare. Apie 22.14 val. Grabupių k. gyvenantis 26 m. vyras sumušė savo 34-erių sugyventinę. Įtariamasis sulaikytas.
 
Tą patį vakarą, tik jau apie 23.23 val. pirtyje Verdainės k. nuo trijų 18-mečių rankų ir kojų nukentėjo 19-metis: trijulė suniokojo jo daiktus, sumušė jį ir sulaužė nosį bei nuskėlė priekinį dantį. Įtariamieji sulaikyti.
 
Neramu buvo ir Kūčių naktį. Apie 2.40 val. Katyčių k. 2 nepažįstami asmenys iš 47 m. vyro reikalavo pinigų, kurių negavę jį sumušė, sudaužė televizorių „Thomson” bei magnetolą „Sony”. Nuostolis – 223 eurai.

Vairuotojai nepraleido opelio ir moterų

Kūčių dienos pavakarę dviejų mašinų susidūrimas įvyko šalia Juknaičių, Vyžių kaime, kelyje Šilutė – Pagėgiai. Čia iš Šilininkų pusės atvažiavęs „Mercedes” nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio „Opel Zafira” ir rėžėsi jam į šoną. Po susidūrimo abi mašinos nulėkė į griovį.

Įvykio vieton buvo iškviesti du Greitosios medicinos pagalbos ekipažai, mat pradžioje pranešta, kad mersedese važiavusi grupė jaunuolių neišlipa iš mašinos. Bet paaiškėjo, kad jaunuoliai nėra užspausti automobilyje, medikų pagalbos jiems neprireikė.

Už mersedeso vairo sėdėjo 24 metų jaunuolis, opeliu važiavo du vyrai.   

Gruodžio 26-osios pavakarę, apie 18.40 val. Šilutėje, Tilžės g., ties katalikų bažnyčia partrenktos perėja ėjusios dvi moterys. Už automobilio „Toyota Avensis” vairo sėdėjo 56 m. vyras, kuris kliudė pėsčiųjų perėja ėjusias moteris. Vienai nukentėjusiųjų, 76 m. Telšių gyventojai nustatytas blauzdikaulio ir šeivikaulio lūžis, ji paguldyta į ligoninę, kita moteris – dviem metais jaunesnė šilutiškė – išleista gydytis ambulatoriškai.

GaisrasUgniagesiai gesino ir šalino medžius

Be darbo švenčių dienomis neliko ir ugniagesiai.

Didžiausias incidentas įvyko sekmadienio rytą, kai pastebėta, kad dega butas Traksėdžiuose, Bijūnų gatvėje stovinčiame name. Vieno aukšto namas priklauso trims šeimoms.

Gaisrą pastebėjo kaimynai, jie ir iškvietė pagalbą, ir bandė įsilaužti pas degančio buto šeimininką 50-metį A.N. Bet, liudininkų teigimu, pastarasis buvo jau tiek prišventęs, kad nebepajėgė net pats išeiti iš degančio buto. Beje, jį, o tiksliau lovą pats ir padegė neatsargiai rūkydamas.

Šeimininką išnešė ugniagesiai, jis buvo sąmoningas, bet smarkiai apdegęs rankas ir kojas, todėl paguldytas į ligoninę. Gaisro metu apdegė ir butas – baldai bei sienos.

Ugniagesiai skubėjo ir į šalia Vilkyčių esantį Aisės kaimą, kur nedaug trūko, kad būtų supleškėjęs 8 šeimoms priklausantis daugiabutis. Šio namo gyventojai nesugebėjo tinkamai prižiūrėti dūmtraukio, nors apie šią prievolę ugniagesiai kalba nuolat. Šįkart didelės nelaimės pavyko išvengti.

Jau antras incidentas vien per šį mėnesį įvyko žymiajame Laisvės 5 daugiabutyje Šilutėje. Šįkart antrąją Kalėdų dieną padegtos šiukšlės, kurias šio namo gyventojai įsigudrino pilti tiesiog po laiptais. Budrių piliečių ir ugniagesių dėka ir čia didesnių nuostolių nepadaryta.

Vis dar dega ir konteineriai, nors kol žiema tokia šilta, kaip ši, tokių gaisrų tenka gesinti mažiau. O naktį į antradienį ugniagesiai kviesti pašalinti du ant kelių užvirtusius medžius, tąnakt siautusi vėtra juos išvertė Okslindžių kaime ir kelyje Sakūčiai – Žemaitkiemis.