Kalėdų dvasią į Šilutę atnešė Angelai ir dangaus dovanos

grazioji egle„Aš noriu, kad visiems atkeliaujančios Kalėdos būtų gražios ir spalvingos, kad visi turėtų namus ir niekas nelieptų šaltą žiemos naktį klaidžioti po mišką… O čia, žemėje, pasirodo, būna visaip…“, – penktadienio vakarą susirinkusieji prie Hugo Šojaus muziejaus išgirdo tokius angelo žodžius, atskriejusius kažkur iš aukštybių. Gruodžio 11-ąją miestas suspindo kalėdinių lempučių šviesomis bei subūrė visus gyventojus didžiajam metų laukimui – šv. Kalėdoms.

Šventinę nuotaiką dar labiau pakylėjo ir dangaus dovana – galima sakyti pirmą kartą šią žiemą kritęs sniegas. Nuo jo pabalo ne tik ketvirtus metus kviečianti Eglių alėja, bet žiemiškai, nors ir trumpam, pasipuošė žaliaskarių šakos, jas dabinantys įvairiaspalviai žaisliukai, miesto pastatai.

Eglių alėja subūrė dar daugiau šilutiškių

Šiemet Šilutės muziejininkų kvietimas prie H.Šojaus muziejaus padabinti  žaliaskarių alėją sulaukė dar daugiau iniciatyvos. Kaip iš anksto buvo pažadėjęs rajono meras Vytautas Laurinaitis, jis iš savo miško šventei dovanojo net 100 eglučių, maždaug 60 jų buvo „pasodintos“ prie muziejus esančioje pievelėje.

Papuošti eglutę savo pagamintais žaisliukais šiemet užsiregistravo gerokai daugiau šilutiškių. Į kalėdinės nuotaikos kūrimo akciją jungėsi ne tik rajono švietimo įstaigos, bet ir mažosios bei didžiosios įmonės, verslininkai, visuomeninės organizacijos, šeimos. Kaip paaiškėjo vakaro renginyje, iš viso įmantriais, rankų darbo papuošalais padabinta apie 60 amžiną gyvybę simbolizuojančių medelių, o kitos eglutės išdalintos pirmiesiems alėjos lankytojams.

Ypatingą artėjančių švenčių ir stebuklo laukimo nuotaiką sukūrė ir alėjoje įsikūręs namelis „Kalėdų Senelio paštas“. Jame mažieji šilutiškiai ir kiti miesto svečiai gali palikti savo rašytus, pieštus laiškus Kalėdų Seneliui ir taip perduoti svajones. Beje, kaip „Šilutės naujienoms“ sakė muziejininkai,  kasdien sulaukiama daugybė laiškų.

Mažieji, kurie dar nespėjo parašyti ir išsiųsti savo laiško, tai gali padaryti net iki Trijų karalių, tai yra sausio 6-osios – iki tada stovės ir visų lauks stebuklingasis namelis.

Kvietė į kalėdinę pasaką

Didžiosios miesto eglės, pastatytos prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC), įžiebimo šventė tęsėsi kalėdine pasaka „Dvylika mėnesių“. Lauko ekrane, pastatytame prie muziejaus, šilutiškiai stebėjo našlaitės kelionę, kai ji šaltą žiemos naktį, paliepta išpildyti įnoringos princesės norų, ėjo ieškoti žibučių. Skambant valso melodijai besikeičiančių šviesų aureole nušvito ir muziejaus pastato langai, skelbiantys, jog Kalėdų dvasia – jau Šilutėje. Vėliau stebuklas įvyko: pūga našlaitę iš ekrano „atnešė“ į Šilutę – teatralizuota programa persikėlė prie Kultūros ir pramogų centro.

Čia apsigaubusi ką tik iškritusių snaigių skraiste savo stebuklo laukė ir didžioji miesto eglė. Šiemet ši žaliaskarė – ypatinga: žavi dailiai, proporcingai nuaugusiomis tankiomis šakomis bei atnaujintais kalėdiniais aksesuarais. Anot Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, tam, kad šįmet miestiečiams ir svečiams, laukiantiems metų užbaigimo švenčių, būtų galima sukurti neįprastą kalėdinio laukimo atmosferą, buvo skirta net apie 9 000 Eur. Už šias lėšas nupirktos naujos girliandos ir spindintys žaislai, atlikti kiti miesto gražinimo darbai, įskaičiuotos ir sąnaudos už elektrą, kurios bus gerokai daugiau išeikvota iki Trijų karalių dienos.

Atgiję angelai ir linksmasis Kaminkrėtys

Minią miestiečių, nepaisančių šlapdribos, vėjo ir laukiančių, kada nušvis miesto eglė, sveikino ant Kultūros ir pramogų centro stogo sėdintys angelai, kuriuos sukūrė ir šventiniam laikotarpiui apgyvendino dailininkė – scenografė Jūratė Rinkauskienė.

Iškilmingąjį vakarą net ir tiedu balti svečiai atgijo bei nuo aukštybių mojavo, kvietė susiburti stebuklo laukiančią minią.

Šventę tęsė vaikų popchoro „Spindulys“ ir Pamario pagrindinės mokyklos popchoro „Saulytė“ (vadovė Lijana Šerpytienė) dainos. Žiūrovų ir atlikėjų šypsenų sušildytoje scenoje apsilankė ir stebuklingos pasakos veikėja Našlaitė, čia ji surado ieškotas pavasario gėles.

Klaipėdos Mažojo jaunimo teatro „Atvirkštukai“ aktoriai – Linksmasis Kaminkrėtys ir elfai pakvietė į sceną ir Kalėdų Senelį. Kartu su juos pasveikinti šilutiškių atvyko ir Šilutės seniūnas R.Steponkus su meru V.Laurinaičiu.

„Baigiame Etnografinių regionų metus, todėl kreipiuosi ir į šišioniškius, ir į žemaičius, suvalkiečius, aukštaičius bei dzūkus.

Džiugu, kad šiandien pagaliau sulaukėme pirmojo sniego – tarsi užtvirtinimo, kad į miestą atėjo Kalėdų dvasia“, – sakė meras.

Jis palinkėjo mažiesiems suspėti parašyti laiškus Kalėdų Seneliui ir kad visi norai išsipildytų, o suaugusiesiems –  dalinti gėrį, šypsenas, meilę vieni kitiems.

 

 

Dovanos eglučių puošėjams

V.Laurinaitis kvietė atsiimti prizų penkis išradingiausius Eglių alėjos puošėjus: Šilutės Vydūno gimnazijos, Rusnės seniūnijos, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos, lopšelio – darželio „Pušelė“ atstovus. O pirmoji vieta atiteko Šilutės šeimų klubui, vadovaujamam Vilijos Liatukienės.    Penkis prizus už eglučių puošimą buvo įsteigęs ir Šilutės muziejus. Šilutės muziejininkai apdovanojo verslininkų – UAB „Pas Adą“, parduotuvės „Vilijada“ ir Daivos Žebelienės – įsteigtais prizais išradingai eglutes papuošusį Šilutės rajono savivaldybės Komunikacijos skyrių, taip pat Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenę, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 4b, 1a ir 3c klasių mokinius, Šilutės turizmo informacijos centrą bei laikraštį „Šilokarčema“.

Muziejaus darbuotojai, nuoširdžiai dėkodami už pagalbą apšviečiant alėją žibintais, saldų prizą dovanojo ir Šilutės socialinių paslaugų centro neįgaliesiems. Taip pat muziejininkai dėkoja Šilutės moterų klubui „Inner wheel“ bei „Šilutės baldams“ už nuostabų Kalėdų senelio pašto namelį, išgražintą Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus pedagogų.

Kalėdų dvasia – iš žvaigždės

„Dešimt, devyni, … trys, du, vienas!“ – ir didžioji miesto eglė mirgančių girliandų šviesoje suspindo po to, kai visiems susirinkusiesiems, skaičiuojant laukimo sekundes, jos viršūnę pasiekė stebuklingoji žvaigždė. Suspindus žaliaskarei, džiaugsmo akimirkas vainikavo dangų nudažę spalvingi fejerverkai, kartu nušvito ir centrinė miesto gatvė, geltonasis tiltas.
Po kulminacinės akimirkos šilutiškiai į namus neskubėjo skirstytis. Prie spindinčios eglės jie linksminosi su „Atvirkštukais“, siautė vienu ritmu su mažaisiais sporto klubo „Atėnė“ šokėjais.

Tai, kad į Šilutę atkeliavo Kalėdų dvasia, paskelbė ir tą vakarą girliandų šviesomis suspindę namai, daugiabučių langai, balkonai, vitrinos.

Išskirtine egle, stovinčia kitame miesto gale, Tilžės gatvėje, miestiečius ir šiemet pradžiugino verslininkė Reda Petravičienė. Šios šilutiškės iniciatyva  prieš keletą dienų iki didžiosios eglės įžiebimo buvo papuošta mažesnė žaliaskarės sesutė.
Praėjęs savaitgalis buvo toks pat šventiškas ir daugelio rajono seniūnijų gyventojams, kurie miestelių centruose papuošė ir įžiebė savo Kalėdų egles.

Kalėdų eglės įžiebimo išvakarėse Šilutės H.Šojaus muziejuje atidaryta kalėdinių ir naujamečių žaisliukų paroda „Čia prasideda kalėdinė pasaka…“ Jos autorė Nijolė Bendikaitė jau ne pirmą kartą mūsų mieste pristato bene dešimtmetį kaupiamos kolekcijos eksponatus. Kolekcijoje – keletas tūkstančių  kalėdinių žaisliukų ir kitų šventinių puošmenų, daugeliui suaugusiųjų primenančių vaikystę. Parodoje eksponuojamos kelių dešimtmečių senumo, sovietmečiu gamintos puošmenos: kosmonautai, raketos, dirižabliai, žvaigždės, Seniai Šalčiai, snieguolės, atvirukai ir t.t.

Didelio susidomėjimo ir lankytojų gausos ši paroda sulaukė būtent gruodžio 11-ąją, kai šurmulys netilo Kalėdinių eglių alėjoje. Atėję papuošti savo žaliaskarę darželinukai ir mokiniai suko ir į parodą.

Lankytojai ją gali apžiūrėti iki 2016-ųjų sausio 6 dienos.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.