Kalėdų dvasią į Šilutę atnešė Baltoji eglių alėja

egles iziebimas_siluteje_karaliene_DSCN0020Šv.Kalėdų laukimo nuotaikos jau apsigyveno Šilutėje. Gruodžio 9-ąją baltumu sužėravo Eglių alėja, prie Kultūros ir pramogų centro įžiebta didžioji žaliaskarė, magiška šventinių lempučių aura apgaubė viską: Geltonąjį tiltą, pagrindinę Lietuvininkų gatvę, parduotuvių, įstaigų, įmonių vitrinas, gyvenamųjų namų stogus ar balkonus.

Tai ženklai, kad didžiosioms metų šventėms turime visi atverti duris, dovanoti ypatingą nuotaiką, dalintis gerumu, šventiniais išgyvenimais, šiluma ir bendryste.

Sukūrė baltų Eglių alėją

Šiemet Šilutės muziejininkai ketvirtą kartą pakvietė miestelėnus prie H.Šojaus muziejaus padabinti Eglių alėją. Prašė eglutes puošti baltais žaislais. Anot muziejininkų, Šilutės eglės įžiebimo teatralizuota šventė visus ketino nukelti į Ledo šalį, todėl sumanyta ir Eglučių alėjoje sukurti baltą aplinką.
egles iziebimas_siluteje_egluciu_aleja_muziejininkes_DSCN9996
Kaip iš anksto buvo pažadėjęs rajono meras Vytautas Laurinaitis, jis iš savo miško dovanojo net 100 eglučių, didžioji jų dalis buvo „pasodinta“ prie muziejaus esančioje pievelėje, kitos padovanotos miestelėnams.

Papuošti eglutę savo pagamintais baltais žaisliukais šiemet užsiregistravo 75 puošėjai: rajono mokyklos, atskiros klasės, vaikų darželiai, įmonės, įstaigos, organizacijos, pavieniai asmenys, šeimos.

Sumanumui bei išradingumui ir vėl nebuvo galo: žaliuojantys medeliai pasipuošė antram gyvenimui prikeltais buities daiktais, virtusiais baltomis grožybėmis (baltai nudažytos elektros lemputės, iškarpyti vienkartiniai indai ir t.t.), dekupažo būdu pagamintais žaislais, gėrybėmis iš gamtos.

Ypatingą artėjančių švenčių ir stebuklo laukimo nuotaiką sukūrė ir alėjoje įsikūręs „Kalėdų Senelio paštas“, kurį šiemet visiems svajotojams padovanojo AB „Šilutės baldai“. Šį stebuklingą namelį iki sausio 6-osios kruopščiai saugos Senis besmegenis, kurį pagamino ir pastatė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokiniai.

egles iziebimas_siluteje_meras_DSCN0049Baltųjų eglučių alėjos atidarymo metu visus pradžiugino trys linksmuoliai Nykštukai. Jie į šventę atvyko ne tik su linkėjimais nuo Kalėdų Senelio, bet ir atvežė stebuklingąją pašto dėžę, kurią pastatė spalvingąjame namelyje. Taigi mažieji šilutiškiai ir jų svečiai jau gali palikti savo rašytus, pieštus laiškus Kalėdų Seneliui.

Apdovanoti eglių dabintojai

Eglių alėjoje viešėję Nykštukai perskaitė ilgą laišką, kuriame buvo surašyti visi eglučių dabintojai, ir kvietė baltųjų eglučių puošėjus atsiimti padėkos dovanas.

Už sukurtas Etniškiausią, Balčiausią, Svajonių, Kalėdiškiausią ir Vaikiškiausią eglutes apdovanoti „Šilutės šeimų klubas“, laikraštis „Šilokarčema“, Švėkšnos Saulės gimnazija, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Šilutės lopšelis – darželis „Gintarėlis“. Prizus nominacijų nugalėtojams įsteigė verslininkės Daiva Žebelienė, Gražina Stankienė ir Vilija Liatukienė.

Prizą už sukurtus originaliausius ir kūrybiškiausius eglės žaisliukus  įsteigė rajono meras V.Laurinaitis ir jį įteikė Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams ir vadovei Sandrai Montvilei.

„Šilutės naujienoms“ S.Montvilė sakė, jog kartu su vaikais dekupažo būdu kūrė žaisliukus, kuriems panaudojo iliustracijas iš senųjų Šilutės atvirukų.

Keliavo į Ledo karalystęegles iziebimas_siluteje_egle_DSCN0064

Vakarinėje renginio dalyje, didžiosios miesto eglės, pastatytos prie Šilutės kultūros ir pramogų centro įžiebimo šventėje, susirinkusieji „keliavo“ į Ledo karalystę, kurią valdo kietaširdė Karalienė. Pagrindiniai jautrios istorijos herojai: mažasis Kajus ir Gerda įrodė, kad tik meilė, šiluma ir supratingumas gali nugalėti pikčiausius kerus bei sušildyti pačias šalčiausias širdis.

Kai gėris nugalėjo blogį ir kai nuskambėjo kalėdinės giesmės, kurias lauko scenoje atliko Šilutės vaikų meno mokyklos jaunučių choras, scenoje pasirodė meras V.Laurinaitis ir svarbiausias šv.Kalėdų personažas – Kalėdų Senelis.

Suaugusiesiems palinkėję ramios šventinės nuotaikos, tvirtybės, susikaupimo, o mažiesiems – suspėti parašyti laiškus ir kad visi norai išsipildytų, šie šventės svečiai pakvietė visus suskaičiuoti nuo dešimties iki vieno ir kartu su didžiąja žaliaskare įžiebti kalėdinę dvasią.

Kai tik eglė suspindo magiškų lempučių šviesoje, dangų įvairiomis spalvomis nudažė šventiniai fejerverkai.

Visų atvykusiųjų laukė nuotaikingas koncertas. Jį dovanojo Skuodo meno mokyklos ansamblio improvizacinis pasirodymas (vadovas Mykolas Eiva), projekto „Širdies balsas“ dalyviai Rūtenis Jankauskas ir Vita Lacko, vaikų popchoras „Saulytė“ (vadovė Lijana Šerpytienė).

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.