Kalėdų eglė jau stovi, puošmenos jai dar perkamos

DSC 1239Trečiadienio, lapkričio 27-osios rytą, Šilutėje pastatyta Kalėdų eglė.

Ypač gražią žaliaskarę šiemet miestui ir jo gyventojams dovanojo Žalgirio gatvės gyventoja Romutė Kurlienė. Eglė šilutiškės kieme buvo pasodinta prieš 27 metus.

Šilutės seniūnija informuoja, kad dalis eglės puošmenų šiemet bus atnaujinta, bet abejoja, ar iki jos įžiebimo dienos pavyks papuošti ir miestą.

Prekybą Kalėdų eglutėmis netrukus pradės ir miškininkai.

Nepravažiavo centrine gatve

Trečiadienio rytą į R. Kurlienės kiemą suko „Šilutės komunalininko“ traktorius ir darbininkai. Čia prisistatė ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, kuris atvyko ne tuščiomis – sodybos šeimininkei jis įteikė padėkos raštą ir dovaną už jos dovanotą eglę šilutiškiams.

R. Kurlienė prisiminė, kad šią eglę kartu su vyru savo sodybos kieme pasodino prieš nepilnus tris dešimtmečius. Tuomet tai buvo vos kelių metų medelis, kuris sparčiai stiebėsi aukštyn.

Netrukus paaiškėjo, kad maždaug 12 metrų aukščio eglę atgabenti į nuolatinę jos vietą – šalia dabar jau renovuojamo Šilutės kultūros ir pramogų centro nėra taip paprasta, kaip manyta. Nors nuo jos augimvietės tereikėjo važiuoti nepilną kilometrą, eglės kelionę sutrukdė… centrinėje miesto gatvėje kabantys laidai. Visam žaliaskarės ekipažui nuo policijos komisariato pastato teko suktis atgal ir daryti lanką aplink Šilutės parką ir ligoninę.
Eglės kelionę stebėjo gatvėse stabtelėję smalsuoliai.

Žada dalį naujų puošmenų

Kalėdų eglės ir viso miesto papuošimo darbams šiemet Šilutės seniūnija ketina išleisti apie 9000 eurų – maždaug tiek pat, kaip ir kiekvienais metais. Kiek atsieis naujų puošmenų pirkimas, seniūnijos specialistas Algirdas Ivanauskas pasakyti dar negali. Tai todėl, kad viešuosius pirkimus vykdo rajono Savivaldybė, o jų procedūros dar nebaigtos. Dėl tos pačios priežasties A. Ivanauskas vakar dar negalėjo garantuoti, ar bus suspėta iki eglės įžiebimo dienos papuošti miestą.

Pasak A. Ivanausko, bent dalis eglės puošmenų tikrai bus naujos.

Beje, pastarosiomis dienomis tai yra viena labiausiai Šilutės internautų aptarinėjama tema. Daugybė žmonių dalijasi mintimis, kad jau daug metų laukia nesulaukia, kada Šilutės eglė sušvis ne tomis pabodusiomis mėlynomis švieselėmis, o kaip nors naujai.

Eglės įžiebimo šventė numatyta gruodžio 6 d., 17 val. Tą pačią dieną, 11 val., bus atidaryta ir eglučių alėja prie H. Šojaus muziejaus.

Miškininkai dalins šakasDSC 1223

Šilutės urėdijos vadovas Romas Gečas sakė, kad pasirinkti eglių šakų ar nusipirkti eglutę bus galima nuo gruodžio vidurio Pagėgiuose, Inkakliuose, Kintuose ir Šilutės urėdijoje (Nemuno g. 15).

Pardavimas pirmadieniais – ketvirtadieniais vyks 8 – 17 val. (su pietų pertrauka), penktadieniais 8 – 15.45 val (su pietų pertrauka). Iki 1 m aukščio Kalėdų medelis kainuos 2 Eur, 1 – 1,5 m 3 Eur, 1,5 – 2 m 7 Eur, dar aukštesnis – 13 Eur. Beje, atsiskaitoma tik banko kortelėmis.

Miškininkai ragina gyventojus nesavivaliauti miške ir nekirsti medelių. „Savavališkais kirtimais padaroma didelė žala gamtai, be to, šis pažeidimas užtraukia ir administracinę baudą. O prieškalėdžiu tikrai vyks ir tradicinė akcija „Eglutė“, tad rizikuoti tikrai neverta. Gražiausias švenčių tradicijas galima puoselėti ir jomis džiaugtis atsakingai“, – sakė R. Gečas.