Baltas ar spalvotas popieriaus lapas artėjant Kalėdoms gali pavirsti originaliu, išskirtiniu ir šiltu eglutės žaisliuku. Gudrybių, kaip jį paversti kalėdine dekoracija, edukaciniame užsiėmime mokė Angelė ir Vytautas Raukčiai.
Tai paskutinis renginys iš Šilutės kultūros ir pramogų centro įgyvendinto kultūrinio projekto – edukacinės tradicinių amatų programos „Iš kartos į kartą“.
Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė„ susirinkusiesiems priminė advento ir Kalėdų tradicijas. „Pilutės“ vadovė Adma Baltutienė pasakojo, jog apskritimas nuo seno simbolizuoja tobulumą ir amžinybę, todėl pirmąją advento dieną žmonės pindavo vainikus.
Į vainiką įdėtos keturios žvakės reiškia keturis advento sekmadienius. Liepsna – tikėjimo šviesa ir jos atnešamas džiaugsmas, ramybė, taika.
Advento laikmetį gaubia rimtis ir susikaupimas, tai apsivalymo laikas, apipintas įvairiais draudimais. Nepaisant to, jaunimo sueigos nenutrūkdavo. Jie rinkdavosi į kieno nors trobą, merginos susinešdavo ratelius, verpdavo, mindavo mįsles, burdavo, dainuodavo, žaisdavo.
Daugumos žaidimų esmė – žaidėjų pasiskirstymas į dvi puses, simbolizuojantis dviejų pasaulių sandūrą.
Eglutė, pasiūta iš medžiagos gabalėlių, papuošta iš balto popieriaus karpytomis snaigėmis, angelais ir įvairiais žaisliukais, buvo pavyzdys, kaip nenaudojant brangių medžiagų pagaminti ekologišką kalėdinę dekoraciją. Apžiūrėję tautodailininkės A.Rauktienės eglę edukacinės pamokos dalyviai patys bandė kurti popierinius žaisliukus.
Rašyti atsakymą