Kaliningradą aplankiusi šilutiškė jį pamatė kitokį nei vaikystėje

Rima Kaliningradas„Tai miestas ant Vakarų civilizacijos slenksčio. Ir nors jame nėra stiklinių dangoraižių, su žmonėmis galima susikalbėti tiek rusų, tiek anglų kalbomis. Kartais jaučiausi beveik kaip namuose“, – apie liepos viduryje aplankytą Kaliningradą kalba kraštietė Rima Nausėdaitė.

Moteris buvo viena pirmųjų turisčių, aplankiusių šį miestą, kai nuo liepos 1-osios įsigaliojo naujoji vizų išdavimo tvarka. Važiavo kartu su drauge.

Kaliningrade Rima aplankė zoologijos sodą, Gintaro muziejų, plaukė laivu Prelgos upėje, žavėjosi cerkvėmis ir išlikusia architektūra.

Šiame mieste lietuvės jautėsi saugios, visgi patyrė ir nuotykių. Rimai ir Olgai būnant prekybos centre, įvyko antiteroristinės pratybos, kuomet visiems buvo liepta evakuotis iš pastato, pasirodė kariškiai.

Vizą gavo per 3 dienas
Rima zoo_2
Nuo liepos 1-osios įsigaliojo nauja tvarka, leidžianti Lietuvos piliečiams į Kaliningradą keliauti su nemokama elektronine viza. Prašymą keliauti Rima užpildė liepos 1 dieną, o vizą gavo jau liepos 3-ąją. Sako, kad duomenis, reikalingus vizai gauti, galima pildyti tiek anglų, tiek rusų kalba, sunkiausia tik parinkti tinkamą nuotrauką.

Šios nemokamos vizos, skirtos turistinėms kelionėms. El. viza galioja 30 d., Kaliningrado srityje su ja galima išbūti 8 dienas. Iš Kaliningrado vykti į kitus Rusijos regionus su šia viza negalima. Prieš įsigaliojant naujajai tvarkai, vienkartinė turistinė viza į šią šalį kainavo 78-119 Eur.

Daug užsienyje ir Lietuvoje keliaujanti Rima į Kaliningradą pradėjo ruoštis su drauge Olga. Dar būdamos Lietuvoje moterys užsisakė „hostelį“ (svečių namus), kuriame gyveno dvi dienas.

Lietuvos ir Rusijos pasienį moterys pasiekė autobusu. Rima sako, kad kelionė nuo Klaipėdos praėjo sklandžiai, jokių nesklandumų prie sienos nebuvo. Rimą nustebino, kad autobuse buvo konduktoriai, o autobusų stotyje tikrino daiktus, lyg oro uoste.

„Būtina nusipirkti bilietą iš anksto tiek pirmyn, tiek atgal, nes autobusas buvo pilnas. Pačiame mieste susisiekimas geras – autobusais, troleibusais ir tramvajais. Schemų kaip važiuoti yra, teikiamos ir automobilių nuomos paslaugos. Galima ir dviratį išsinuomoti. „Linkiu visiems, kas keliaus, sklandžios kelionės ir gerų įspūdžių, kad ir kokią transporto priemonę pasirinktumėte“, – apie susisiekimą iki miesto ir jame sako patyrusi keliautoja.

Kavos puodelis – nuo 80 rublių

Rima sako, kad jos vaizduotėje Kaliningradas siejasi su bulvėmis ir turgumi, nes sovietų laikais jas ten pardavinėti dažnai važiuodavo giminaičiai. Dabar, praėjus 20-30 metų, šis miestas rodo kitokį savo veidą, keičiasi, tvarkosi.

Pasak keliautojos, čia galima pajausti Vakarų kultūros įtaką, jau galima įsigyti ir kavos išsinešti, ir kitų dalykų. Kainos įvairios. Pavyzdžiui, kavos puodelį galima rasti ir už 150 (2,13 Eur), ir už 80 rublių (1,20 Eur).

Įdomu, kad Turizmo centre moteris rado informacijos ispanų kalba apie Kaliningradą, tačiau knygynuose anglų kalba knygų nebuvo.

Rima Kaliningrade_4Vietiniai žmonės, pasak Rimos, nelabai skiriasi nuo lietuvių. Jaunimas kuo puikiausiai bendrauja anglų kalba, o su vyresniais galima susikalbėti rusiškai. Dėl to problemų nekilo, kartais Rima netgi jautėsi kaip namuose.
Turistės gyveno prieš 6 mėnesius atsidariusiame „hostelyje“, kuris patiko tuo, jog jame buvo galima jaustis paprastai ir patogiai.

Aplankė zoologijos sodą ir Gintaro muziejų

Labiausiai Kaliningrade Rimą domino miesto fortifikacija – gynybiniai įtvirtinimai. Juk čia yra garsieji Brandenburgo vartai, pastatyti miesto centre XVII amžiuje. Šiame amžiuje buvo pastatyti 6-eri tokie vartai, tačiau išliko vieninteliai.

Pirmąją viešnagės dieną Rima ir Olga pasivaikščiojo po didingą istoriją turintį miestą, aplankė zoologijos sodą. Įėjimas suaugusiajam kainavo – 4,5 Eur. (apie 318 rublių). Gyvūnų čia yra daugmaž tiek, kiek ir Kauno zoologijos sode.

Antrąją dieną moterys aplankė Gintaro muziejų, kuris šiek tiek primena Palangos ekspoziciją.

„Verta aplankyti tik dėl to, kad jis įrengtas forte. Veikia dvi ekspozicijų salės ir dar dabar galima aplankyti papildomą parodą, kur dirbiniai eksponuojami iš vykusio plenero. Didesnio įspūdžio nepaliko“, – sako Rima.

Užtat keliautojai patiko miesto fontanai, kurių išties nemažai. Taip pat sutvarkyta Prelgos upės krantinė. Vakare prie upės moterys turiningai praleido laiką, nepagailėjusios 8 Eur už ekskursiją laiveliu, grožėjosi įspūdingais vaizdais.

Pateko į antiteroristines pratybas

Paskutinės valandos Kaliningrade praėjo su nedideliu stresu. Būnant moderniame prekybos centre, per garsiakalbius pasigirdo nurodymas visiems evakuotis. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo antiteroristinės pratybos.

„Šiandien pajutau, kad čia šalis, kurioje vis dar ruošiamasi karui. Žygiavo gvardiečiai, netikėtai pastebėjau karinio pasirengimo centrą“, vėliau pojūčiais po patirto išgąsčio savo feisbuke dalinosi Rima.Rima Kaliningrade

Visgi ji sako, kad Kaliningrado vaikai yra laimingi, nes jie turi parką su įvairiomis pramogomis, o gatvėje, kur buvo hostelis, buvo gal penki vaikų darželiai.

Reziumuojant, Kaliningradas šilutiškei paliko švaraus,gražaus miesto įspūdį, tačiau pabuvus jame dvi dienas, jau norėjosi namo. Savaitgalis su nakvyne, maistu ir pramogomis jai kainavo apie 200 Eur.