Kalnas nudilusių padangų – rūpestis Savivaldybei

PADANGOS 3Didžiulis kalnas nudilusių padangų, esantis Šilutės Pievų gatvėje, vadinamajame „Šanchajuje”, šalia griaunamų savavališkos statybos garažų, praėjusį ketvirtadienį buvo išgabentas į specializuotą pavojingų atliekų sąvartyną.

Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistas – gamtosaugininkas  Pranas Sirtautas, apstulbintas apžiūrinėjo tą milžinišką guminių atliekų krūvą ir mintyse skaičiavo Savivaldybės biudžeto nuostolius už jos išgabenimą.

Pasak P.Sirtauto, padangų kalnas gerokai padidėjo po švarinimosi akcijos „Darom”. Preliminariu skaičiavimu, iš viso čia susikaupė apie 30 tonų  padangų.

Padangas išgabenti apsiėmė UAB „Eko bazė”, laimėjusi Šilutės r. savivaldybės skelbtą konkursą.

P.Sirtautui neteko ilgai spėlioti, kas suvežė tas padangas. Šilutės seniūnijos inžinierius Vladas Rimkus, atvažiavęs prie padangų krūvos, klausė, ar galėtų atvežti dar porą dešimčių padangų. Taip paaiškėjo, kad gyventojų išmestas padangas iš miesto rinko, į didįjį kalną vežė ir Šilutės seniūnija.PADANGOS 2

V.Rimkus sakė, kad pavasarinio švarinimosi laikotarpiu žmonės suneša daug panaudotų padangų prie konteinerių. Seniūnijos darbuotojai jas surinko ir atvežė į naikinamą „Šanchajų”, kad vėliau būtų patogiau iš vienos vietos jas išgabenti.

Čia didžiausia krūva senų padangų stūksto jau seniai. Krūvoje matėsi ir dažytų padangų, kurios tikriausiai buvo atvežtos iš vaikų darželių žaidimų aikštelių. Buvo ir padangų, kurios jau pabuvojusios ledo autoralio trasose – su savadarbiais spygliais. Nežinia kas atgabeno padangų, kurios tikrai netiktų lengviesiems automobiliams – gali būti, kad jų atsikratė kokios nors įmonės ar žemės ūkio bendrovės.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus „Šilutės naujienoms” sakė, kad kasmet organizuoja bešeimininkių padangų išvežimą. Šiemet 1 tonos padangų išvežimas Savivaldybės biudžetui kainuos 70 Eur + PVM.