Kalnuotą pervažą geležinkelininkai remontuos dar kartą

gelezinkelio pervaza tilzes gNesibaigia vairuotojų nepasitenkinimas dėl pernai remontuotos, tačiau po remonto kalnuota tapusios geležinkelio pervažos Šilutės Tilžės gatvėje. Skundų dėl kratymosi per šią pervažą gauna ne tik redakcijos, bet ir rajono Saugaus eismo komisija.

Šią savaitę problemos sprendimas pajudėjo – iki Šilutės miesto gimtadienio pervaža bus sutvarkyta iš naujo.

Šilutės geležinkelio pervažos buvo remontuojamos pernai, tą darbą atliko UAB „Šiaulių plentas“. Tačiau kantriai remonto darbus kentę vairuotojai ir juos baigus pasidžiaugti negalėjo: pervaža Tilžės gatvėje per ją važiuojančius kas kartą priverčia smarkiai mažinti greitį, antraip krestelėjimas būna toks, kad kiekvienam suskausta širdį dėl savosios transporto priemonės.

Vairuotojų skundų dėl taip „suremontuotos“ pervažos dar pernai sulaukė rajono Saugaus eismo komisija ir, pasak komisijos pirmininko Romualdo Renčeliausko, šį klausimą svarstė.

Besvarstant, nuo kurio galo pradėti tą problemą spręsti, Savivaldybę pasiekė antrosios pusės – AB „Lietuvos geležinkeliai“ Geležinkelių infrastruktūros direkcijos kreipimasis. Šios direkcijos vadovai rašo, jog AB „Lietuvos geležinkeliai“ įgyvendina iš dalies Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Jungiamosios geležinkelio linijos Klaipėda – Pagėgiai infrastruktūros modernizavimas“. Šis projektas patenka ir į mūsų rajono teritoriją.

Anot direkcijos vyriausiojo inžinieriaus Valdo Mikelionio, atliekant projekto rangos darbus, t.y., pervažos rekonstrukcijos metu įrengus išorinio bėgio pakylą Šilutės Tilžės g. pervažoje susidarė tokia situacija, kad ją būtina dar kartą remontuoti.

Į Saugaus eismo komisijos posėdį Šilutėje atvyko ir „Lietuvos geležinkelių“ projektų vadovas Viktoras Beniušis. Svečias neneigė, kad skundų iš Šilutės jau gavo ir jo atstovaujama įmonė. Taip pat jis sakė, kad panašių situacijų po geležinkelio pervažų remontų pasitaiko ir kituose miestuose.

Sutarta, kad pervaža bus remontuojama, tačiau tai daryti šiuo metų laiku būtų neefektyvu – reikia sulaukti šiltesnių orų. Todėl kol kas Saugaus eismo komisija geležinkelininkams davė leidimą abiejose pervažos pusėse pastatyti kelio ženklus „Nelygus kelias“.

Tokie ženklai apie kalnelius pervažoje vairuotojus įspės iki jos pakartotino remonto darbų, kuriuos atlikti, Saugaus eismo komisijos prašymu, geležinkelininkai įsipareigojo iki Šilutės miesto gimtadienio šventės – gegužės pabaigos.