Kam tinka dedikuoti serveriai?

Išsinuomoti serverį, skirtą tik vienos įmonės (projekto) reikmėms – populiarėjantis sprendimas, puikiai pagrindžiamas patogumu ir investicijų dydžiu. Vis dėlto tokia duomenų centrų paslauga vieniems tinka labiau nei kitiems. Kokie gi tie verslai, kurių poreikius dedikuotas serveris gali patenkinti geriausiai? Aptarkime kelis pavyzdžius ir paslaugos pranašumus.

dedikuoti serveriai

Projektas, susiduriantis su dideliu naudotojų srautu

Tai gali būti tiek gausiai lankoma svetainė, tiek sistema, platforma, programa. Ypatingą dėmesį šiuo atžvilgiu galima skirti finansines operacijas paliečiantiems projektams, didžiulėms elektroninėms parduotuvėms. Trumpai tariant, dedikuotų serverių privalumus gali efektyviai išnaudoti bet koks vidutinis ar stambus el. sprendimas, kurį planuojama auginti.

Tokie serveriai dažnai pritaikomi organizuojant stambesnes transliacijas (tiek tiesiogines, kuriose interaktyviai dalyvauja tūkstančiai žmonių, tiek įrašus), kuriant tinklalaides (angl. podcast), saugant vaizdo ir garso įrašus. Jie neretai panaudojami ir vaizdo žaidimams. Pastaruoju metu ypatingai aktualus pritaikymas kuriant programėles išmaniesiems įrenginiams.

Ši paslauga pasižymi lengvu pritaikomumu prie kintančių poreikių. Dedikuoto serverio resursais nereikia su niekuo dalintis, tai ypač naudinga, kai srautas nepastovus – čia smarkiai didėjantis, čia mažėjantis. Be to, prireikus galima tiesiog pridėti papildomos įrangos ar įsirengti papildomą serverį.

Vieta monitoringui ir matavimams

Jeigu jau naudojate kelis serverius ir jie apkrauti darbu, gali prireikti atskiro sprendimo visų duomenų, sistemų, funkcijų stebėjimui, matavimui ir kontrolei. Gana dažnai dedikuotas serveris pritaikomas būtent darbui su dideliais duomenimis. Atskiras serveris padeda patogiai stebėti visą įmonės ar projekto IT infrastuktūrą.

Neretai tokio sprendimo prireikia stambioms mokslo organizacijoms, atliekančioms įvairiausius tyrimus, kuriančioms dirbtinį intelektą, taigi, susiduriančioms su milžinišku duomenų srautu, skaičiavimais. Jos papildomai gauna naudos ir dėl išskirtinio saugumo – tačiau apie jį pakalbėsime kiek vėliau.

Hostingas kaip pajamų šaltinis

Dedikuotus serverius galima panaudoti savo klientų svetainių hostingui (svetainių prieglobai). Tokiu atveju paprasčiausiai bendradarbiaujama su duomenų centru, kuris suteikia fizinę vietą klientų svetainių poreikiams patenkinti. Reikiamas resursų kiekis priklauso nuo turimų projektų kiekio, dydžio.

Kodėl verčiau nuomotis, o ne pirkti?

Ieškant vietos savo projektui (ar projektams), galima rinktis iš įvairių alternatyvų. Viena jų – tiesiog įsirengti atskirą serverinę. Fizinių serverių nuoma, lyginant su tokiu pasirinkimu, vertingesnė, nes:

  • Gali kainuoti kur kas mažiau. Atsižvelgti verta į įvairiausias tiesiogines ir netiesiogines išlaidas: pačios įrangos įsigijimą, personalo samdymą ir išlaikymą, įrangos priežiūrą, aplinkos, tinkamos serveriams našiai dirbti, sukūrimą ir taip toliau. Gana dažnai bendros išlaidos yra per didelės turint ir vos vieną serverį, ir visą jų klasterį.
  • Lengviau užtikrinamas visapusis saugumas. Ši ypatybė taip pat turi įtakos kainai. Naudojantis duomenų centrų paslaugomis, nebereikia rūpintis dėl fizinio įrangos saugumo, be to, išsprendžiama dalis grėsmių, susijusių su programišiais. Šiuolaikiniai DC rūpinasi apsauga nuo kenkėjiško srauto, o įrangą akylai saugo tiek fizinėmis, tiek elektroninėmis priemonėmis.
  • Lengviau užtikrinamas našumas. Duomenų centruose dubliuojamas elektros ir interneto tiekimas – taigi, informacija, talpinama dedikuotame serveryje, yra prieinama praktiškai bet kada, nepriklausomai nuo oro sąlygų ar datos. Be to, serverinėse palaikomas reikiamas oro drėgmės lygis, temperatūra, todėl įranga veikia sklandžiai, neperkaista ir negenda dėl tokių rodiklių.

Kaip pranašumus taip pat galima išskirti nuolatinę įrangos priežiūrą ir duomenų kopijų saugojimą. Jie taip pat prisideda prie saugumo ir, netiesiogiai, prie išlaidų.

Pasirinkus nuomotis atskirą fizinį serverį, projektu pasirūpinti galima lengviau ir patogiau. Jei tas projektas reikalauja nuolatinės priežiūros, nepertraukiamos prieigos ir išskirtinio saugumo, tokia dedikuota įranga gali būti sprendimu, kuris leidžia sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų.