Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ komanda skatins ir Usėnų bendruomenę

21Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriai – Lietuvos radijas ir televizija, Lietuvos verslo moterų tinklas ir Vilniaus krizių centras – pradeda projektą „Įkvėpk!“. Dešimčiai atokių Lietuvos miestų ir miestelių projekto iniciatoriai atveš žinią, kad pagalbos sulaukti įmanoma, reikia tik ryžto ir drąsos jos paprašyti.

Vienas iš numatytų susitikimų įvyks ir Šilutės rajone. Rugpjūčio 12 dieną savanorių komanda lankysis Usėnuose ir bendraus su gyventojais.

Kiekviename „Įkvėpk“ susitikime vyks visos dienos kultūrinė ir šviečiamoji programa. Renginio tikslas – įkvėpti vietos bendruomenę pokyčiams, paskatinti nuo priklausomybių, skurdo, emocinių krizių kenčiančius žmones ieškoti pagalbos ir patiems ją teikti.

Prie iniciatyvos jungiasi aktyvūs žurnalistai, policijos pareigūnai, kariuomenės atstovai, todėl kiekvienas renginio dalyvis galės gauti socialinių darbuotojų, psichologų konsultacijas, bendruomenės problemas galės aptarti su policijos atstovais, kitais svečiais.

Svarbiausias renginių akcentas – sėkmės istorijos, kuriomis dalinsis problemas įveikę žmonės.  Projekto metu pirmą kartą viešai bus rodomas žurnalistų Edvardo Kubiliaus, Justinos Gedvilaitės ir Maarten De Lange dokumentinis filmas „Gasčiūnai“, pasakojantis apie Joniškio rajono Gasčiūnų kaimo žmones, asmenine pokyčių istorija dalinsis ir smurtą artimoje aplinkoje patyrusios moterys, viena jų pristatys pirmąją savo drabužių kolekciją.

Projekto „Įkvėpk“ startas – birželio 17 d. Šalčininkuose. Su vietos bendruomene susitiks ir patirtimi dalinsis kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorė, žurnalistė Edita Mildažytė, žurnalistas Arnas Mazėtis, projekto iniciatoriai ir bičiuliai.

Kitais šeštadieniais kampanijos „Už saugią Lietuvą“ komanda lankysis Kudirkos Naumiestyje (Šakių r.), Tiltagaliuose (Panevėžio r.), Saviečiuose (Kėdainių r.),  Jungėnuose (Kalvarijos sav.), Antazavėje (Zarasų r.), Joniškyje (Molėtų r.), Žilpamūšyje (Pasvalio r.), Gasčiūnuose (Joniškio r.) ir, kaip minėta, Usėnuose.