Kandidatai į merus rodė išmintį ir viens kitą prausė viešuose debatuose (video)

meru debataiMagišką raganų dieną – vasario 13-ąją, penktadienį, pretendentai į Šilutės savivaldybės merus Raimundas Ambrozaitis, Arvydas Jakas, Šarūnas Laužikas, Aleksandras Romualdas Renčeliauskas, Sandra Tamašauskienė, Daiva Žebelienė, Sigitas Šeputis, Vytautas Laurinaitis ir Virgilijus Pozingis.

Tai pirmas toks viešas renginys Šilutėje, kuriame pretendentai į savivaldybės vadovo postą buvo pakviesti savo rinkimines tezes išsakyti gyventojams.

Šilutės kultūros ir pramogų centro salė nebuvo sausakimša – dar koks šimtukas žmonių laisvai būtų galėjęs tilpti, tačiau renginys, kuris užtruko porą valandų, susirinkusiųjų nuomone, buvo vertas dėmesio. Tie, kurie dar neturėjo išsirinkę savo politikos favorito, tikrai gavo informacijos apie kandidatų pasirengimą rinkimų kovai, jų politinį profesionalumą, kompetencijas ir sugebėjimą išsisukti iš nepatogių klausimų.

Debatus vedė renginio sumanytojas, interneto svetainės silutesetazinios.lt vadovas Orestas Lidžius, o organizaciniuose reikaluose jam talkino „Šilutės naujienų” redaktorė Skirmantė Galvydė.

Debatų moderatorius O.Lidžius kiekvienam politikui pateikė po klausimą – visi jie buvo apie skirtingas savivaldos sritis, vėliau visi atsakinėjo į žiūrovų klausimus. Kandidatams į merus teko griežtai laikytis reglamento – atsakymams skirti tik po tris minutes, o replikoms – tik po 1 minutę.

Akivaizdu, kad tiek patyrę politikos vilkai, kurie jau yra patrynę rajono mero kėdę, – A.Jakas, V.Pozingis, D.Žebelienė, V.Laurinaitis, savivaldybės administracijos direktoriaus darbo patirties turintys R.Ambrozaitis ir S.Šeputis žymiai drąsiau jautėsi debatuose,
nei į didžiąją politiką pirmuosius žingsnius žengiantys politikai S.Tamašauskienė ar A.R.Renčeliauskas. Tačiau naujokams buvo daug lengviau kvėpuoti, kai buvusieji valdžioje aiškinosi, kaip jie supranta sąvoką „atkatas” ir ar yra savivaldybėje korupcijos.

Dviejų valandų debatų tiesiog neįmanoma aprašyti, todėl reikia tikėtis, kad kitąkart debatuose rinkėjų bus daugiau. Džiugu, kad beveik visi mūsų politikai, žengiantys į savivaldybės vadovo postą, yra kultūringi, gebantys būti korektiški oponentų atžvilgiu.

Bet po debatų kolegoms teko raminti kai kurių kandidatų emocijas…

„Šyšos kanalo“ vaizdo įrašas: