Kanklininkės įrodė esančios tarp gabiausiųjų visoje Lietuvoje

kanklininkes„Šie metai mums derlingi“, – apie laurus skinančias Šilutės meno mokyklos kanklininkes džiaugsmo ir pasididžiavimo neslėpdama kalbėjo jų mokytoja Angelė Alšauskienė.

Jaunosios atlikėjos sublizgėjo net dviejuose konkursuose. Respublikiniame 11-ajame Jono Švedo liaudies instrumentų muzikiniame konkurse laureatėmis tapo Viktorija Gečaitė ir Indrė Montvydaitė.

1-ojoje Žemaitijos ir Klaipėdos krašto jaunųjų kanklininkų olimpiadoje „Skambiosios stygos“ savo meistriškumą įrodė bei prizines vietas užėmė Marija Gutauskaitė, Radvilė Šidlauskaitė ir Aistė Beinorytė.

Abiejose konkursuose kanklininkėms fortepijonu akompanavo koncertmeisterė Irena Filičkinienė.

Tapo laureatėmis

„Laureato vardas yra labai didelis pasiekimas“, – apie Viktorijos ir Indrės dalyvavimą respublikiniame J.Švedo konkurse kalbėjo A.Alšauskienė, pabrėždama, kad į tokius renginius iš visos Lietuvos suvažiuoja daugiau kaip 100 vaikų, o komisija išskiria tik 10 pačių gabiausiųjų.

„Turėjom trampliną į tolį, nes reikėjo užaugti visa klase aukščiau“, – apie ilgą ir atsakingą pasiruošimą kalbėjo mokytoja.

Konkurse reikėjo atlikti privalomą kūrinį ir du sudėtingus pasirinktus kūrinius. Kanklėmis reikėjo groti ir pirštais, ir su brauktuku.
Mergaitės džiaugiasi, kad jų darbas buvo įvertintas laureačių diplomais. Pasak mokytojos, tokie konkursai jas motyvuoja toliau skleistis muzikinėje srityje. Viktorija, respublikiniame konkurse laureate tapusi jau  antrą kartą, savo ateitį ketina sieti su muzika.

Iškovojo prizines vietas

Klaipėdoje vykusioje olimpiadoje „Skambiosios stygos“ dalyvavo kitos trys Meno mokyklos auklėtinės ir savo amžiaus grupėse užėmė prizines vietas: Radvilė – pirmąją, Aistė – antrąją, o Marija – trečiąją.

Mergaitės šiam pasirodymui taip pat ruošėsi ilgai bei kruopščiai – tai buvo pirmoji jų išvyka į kitą miestą.

„Didžiausias džiaugsmas – matyti tų vaikų šypseną ir užsidegimą akyse“, – didžiuodamasi atviravo mokytoja.

Ji pasakojo, kad besiruošdamos konkursams, visos mokinės repetuoja papildomai. „Be kruopštaus darbo namuose pasiekimų nebus, kad ir koks talentingas tu būsi“, – kalbėjo A.Alšauskienė.

A.Alšauskienė sakė, kad kanklėmis groti mergaitėms labai įdomu, jos noriai renkasi šį muzikos instrumentą, nes jis – universalus. Kanklėmis puikiausiai galima groti tiek liaudies, tiek  klasikinį, tiek šiuolaikinį kūrinį. Kanklininkai groja įvairiuose kolektyvuose, ansambliuose, orkestruose, dalyvauja festivaliuose.