Kapsulė – Vydūno gimnazijos sporto salės pamatuose

VYDUNO 1„Jau maniau, kad nebesulauksiu dienos, kai vydūniečiai sportuos savo gimnazijos sporto salėje. Dabar vėl įsižiebė viltis“, – taip kalbėjo Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė penktadienį, kai gimnazijos sporto salės statybvietėje susirinko pedagogai, statybų rangovai, savivaldybės valdžia bei sustabdytas statybas iš sąstingio ištraukęs bei Valstybės investicijų programos finansavimu pasirūpinęs LR Seimo narys Artūras Skardžius.

Jam ir buvo suteikta garbė pirmajam pasirašyti laiške ateities kartoms. Laiškas įdėtas į kapsulę, kuri įbetonuota būsimos sporto salės pamate.

Laukė ir tikėjosi
vyduno sporto sales statyba rolando
Direktorė M.Stirbienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad sporto salės pamatų poliai buvo sukalti dar 2008 m. Darbams vos prasidėjus, statybos buvo nutrauktos dėl lėšų trūkumo. Tais metais prasidėjęs šalies ekonominis sąstingis neapibrėžtam laikui buvo palaidojęs vydūniečių viltis turėti savo sporto salę.

Viltis, kad statybos bus atnaujintos, atsirado tik 2013 metų pabaigoje, kai Seimo narys A.Skardžius ėmėsi žygių Vydūno sporto salės statybą vėl įtraukti į Valstybės investicijų programą (VIP). Ir 2014 m. valstybės biudžete buvo suplanuota 1,3 mln. litų statybų pradžiai.

Šių metų rugsėjo 28 dieną, po to, kai Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė darbų sutartį su jungtiniu rangovu – UAB „Hidrostatyba“ ir UAB „Žibai“, statybininkų technika vėl pradėjo burgzti sporto salės aikštelėje.

Pasak M.Stirbienės, jau visą savaitę Vydūno gimnazijos moksleiviai ir pedagogai klasėse jaučia žemės drebėjimą – žemę virpina sporto salės spraustinių pamatų montavimo darbai. Tačiau kantriai kenčia nepatogumus, nes žino, kad jie laikini. O dėl taip lauktos salės visi pasirengę ir didesniems išbandymams.

VYDUNOSporto salė – kitoms šv. Kalėdoms

UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas į simbolinės kapsulės betonavimo iškilmes atvykusiems žmonėms kalbėjo, kad jo įmonė kartu su Gargždų statybininkais – UAB „Hidrostatyba“ – iki kitų metų šv. Kalėdų galėtų baigti statyti sporto salę ir ją atiduoti naudoti vydūniečiams. Tai pavyks padaryti, jei bus užtikrintas finansavimas pagal sutartį su Savivaldybės administracija. Savivaldybė sutartimi įsipareigojo, kad už sporto salės statybą bus atsiskaityta per 3 metus. Visa statybų kaina sieks 6,4 mln. Lt.

Sporto salė bus apie 1000 kv. m ploto. Joje bus ne tik sporto aikštelė, bet ir apie 700 vietų žiūrovams.

Seimo narys A.Skardžius ceremonijos metu teigė, kad pinigų salės statybai iš VIP garantuotai bus skirta ir kitąmet. Konkreti suma, anot jo, paaiškės, kai Seimas patvirtins 2015 metų Valstybės biudžetą.