Kapų lankymą rusniškiams vėl sutrukdė potvynio pliūpsnis

DSC 0217Kelionės į Šilutėje ar kituose miestuose esančias kapines Rusnės salos gyventojams šiemet buvo kaip niekada sunkios – per kelią su nauja jėga pliūptelėjusi rudeninio potvynio banga privertė mašinose sėdinčius žmones po gerą valandą laukti eilėse prie perkėlos.

Vakar rytą kelyje į Rusnę vandens gylis siekė net 40 centimetrų, apsemtas kone puskilometrio ruožas.

Rusniškiai sako, kad lapkričio 1-ąją išvažiuodami lankyti artimųjų kapų tokios gamtos „kiaulystės“ nesitikėję – rytą dar mažai kas žinojo, kad teks ilgai stovėti eilėje laukiant, kada kelininkai perkels juos su visais automobiliais. Mat išvakarėse vandens gylis ant iš naujo apsemto kelio buvo tik 14 cm, o trečiadienio rytą jis jau siekė 25, popietę – visus 30 cm.

Rusniškiai eilėse į abi puses prastovėjo po valandą, mat eilėse rikiavosi 20-30 automobilių.

Dar nemalonesnę naujieną pateikė ketvirtadienis, kai ryte vandens gylis kelyje pasiekė 40 cm.

Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tokiais pokyčiais nėra ko stebėtis. Jie dėsningi, prisimenant, kad savaitės pradžioje pajūryje net kelias dienas siautė uraganinis vakarų krypties vėjas. Jis stabdė vandens ištekėjimą iš Pamario upių į Kuršių marias, tad jam nebeliko kur daugiau dėtis, kaip tik vėl lietis Nemuno deltoje.

Hidrometeorologų surinkti duomenys vaizdžiai rodo, kaip keitėsi į Nemuno žemupį plūstančio vandens kiekiai. Didžiausią pliūpsnį gavome antradienį, spalio 31-ąją, kai rytą Nemune ties Panemune užfiksuotas 12 cm vandens pakilimas, ties Šilininkais – 14 cm, o ties Rusne – net 18 cm. Tiesa, popietę vandens banga jau slūgo, ir vanduo pakilo vos 1-2 cm.

Trečiadienį Nemunas vėl visame savo ilgyje pakilo 7-8 cm. Toks pat kilimas užfiksuotas ir ketvirtadienio rytą. Tad galiausiai tą vandens bangą ir gavo Šilutės apylinkės.
Tiesa, Šyšos ir Tenenio vandens lygis vakar slūgo.

Kas toliau?

„Lyja, lyja, lyja…“ – atsako R.Rimkus ir pataria iš to pasidaryti ir išvadas. Aišku viena: gamtos drebiamas vanduo niekur nedings, nebent savo kryptį pakeistų vėjas.