Kapus šiemet gyventojai pradėjo tvarkyti anksčiau, dėmesingesni kapų papuošimui – mažesnių miestų gyventojai

 Maxima 0071Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, šiais metais ruošdamiesi Vėlinėms pirkėjai išleido vidutiniškai 2 proc. daugiau nei pernai. Didžiuosiuose šalies miestuose vidutinio pirkinių krepšelio vertė išliko panaši, o mažesniuose  augo kiek daugiau nei dešimtadaliu. Dažname Vėlinėms besiruošiančių pirkėjų krepšelyje tradiciškai – kapų žvakės, gėlės ir lauktuvės artimiesiems.

„Pastebėjome, kad šiais metais mūsų pirkėjai Vėlinėms pradėjo ruoštis anksčiau. Vėlinių prekių pardavimai didėti pradėjo jau spalio pradžioje. Daugiau dėmesio pasiruošimui Vėlinėms skyrė mažesnių šalies miestų ir miestelių gyventojai, kurie šiemet pirko daugiau tradicinių Vėlinių prekių – kapų žvakių, dirbtinių bei skintų gėlių“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Komercijos vadovė Nijolė Penkovskienė.

Labiausiai Vėlinių prekių pardavimai išaugo Pakruojyje – net 15 proc., beveik dešimtadaliu – Visagine, Pabradėje, Kelmėje, Druskininkuose ir Rumšiškėse, po 7 proc. – Maišiagaloje, Garliavoje, Kybartuose, Aukštadvaryje ir Skuode. Didžiųjų miestų pirkėjų pirkinių krepšelio dydžiai išliko stabilūs, tik Vilniuje matomas 4 proc., Alytuje – 3 proc. augimas.

Spalio mėnesį populiariausios prekės Maxima pirkėjų krepšelyje – kapų žvakės, vazoninės ir skirtos gėlės, taip pat ir maisto produktai – šviežios daržovės ir vaisiai, duonos bei pyrago gaminiai, pieno produktai. Beveik dvigubai, šių metų spalį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo vištienos blauzdelių, saulėgrąžų aliejaus, kriaušių, sviesto, duonos, majonezo ir šokoladinių sūrelių pardavimai. Artėjant Vėlinėms, auga ir tortų bei pyragų pardavimai – juos vykdami lankyti artimųjų kapų pirkėjai vežasi lauktuvių.

„Maxima“ skaičiavimais, spalį kiekvieno pirkėjo krepšelyje buvo bent po 4 kapų žvakes – šiuo metu jų parduota jau daugiau nei 2 milijonai žvakių, panašiai tiek, dar tikimasi, kad pirkėjai nupirks šį Vėlinių savaitgalį. Stebint kelių metų tendencijas, lietuviai artimųjų kapų puošimui perka pigesnes žvakes arba laukia nuolaidų bei akcijų, kurios „Maxima“ parduotuvėse prasideda spalio pradžioje ir baigiasi po Vėlinių. Šiemet spalį daugiausia, beveik 1,4 mln. vienetų, parduota pigiausių, 0,39–2,99 lito kainuojančių, žvakių. Pastebėta, kad šiais metais sparčiai populiarėja ir kiek brangesnės, nuo 5,99 iki 9,99 litų kainuojančios žvakės, kurios yra didesnės, atsparesnės nepalankioms oro sąlygoms ir dega ilgiau. Jų jau nupirkta per 180 tūkst. – tai beveik dvigubai daugiau nei pernai.

Vykdami lankyti artimųjų kapų perkamos tiek skintos ar vazonėliuose, tiek ir dirbtinės gėlės. Šių metų spalį jau nupirkta beveik 300 tūkst. įvairių dirbtinių, taip pat beveik ir beveik 400 tūkst. vienetų natūralių gėlių – skintų ir vazonėliuose. Iš gėlių dažniausiai renkamasi chrizantemas. Populiariausia spalva išlieka balta, tačiau mėgstami ir geltoni, violetiniai žiedai. Šiais metais itin populiarūs ir viržiai vazonėliuose. Iš dirbtinių gėlių Vėlinių laikotarpiu populiariausios baltos chrizantemos, rožės ir lelijos.

Šiuo metu „Maxima“ prekybos tinklui priklauso 231 „Maxima“ parduotuvė Lietuvoje, jose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.