Karantinas pratęstas iki balandžio, judėjimo ribojimai, išskyrus žiedines savivaldybes, galios pusę mėnesio

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pratęsė karantiną iki balandžio 1 dienos bei leido lauke nedėvėti kaukių, jei arčiau nei per 2 metrus nėra kitų žmonių. Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių galios mažiausiai iki kovo vidurio, tačiau leista judėti tarp žiedinių savivaldybių.

Visi trečiadienį priimti pakeitimai įsigalios nuo ketvirtadienio.

Vyriausybė nusprendė leisti kaukių nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).

Nors ekspertai siūlė neleisti dėvėti medžiaginių kaukių, Vyriausybė tokio ribojimo nė nesvarstė.

Vėliau I.Šimonytė paaiškino, kad čia labiau tiktų bendras raginimas naudoti tiek, kiek įmanoma, medicinines kaukes ir respiratorius, bet to nurodyti nereikėtų. „Iki tokio smulkmeniškumo reglamentuoti žmonių saugojimąsi ir saugojimą, kad jau gal nereikėtų pradėti nutarime rašyti, kas kiek valandų kaukes reikėtų keisti ir kokios jos turėtų būti. Rekomendacija yra labai aiški, bet specialių sugriežtinimų nutarime mes nusprendėme nedaryti“, – kalbėjo premjerė.

Judėjimo tarp savivaldybių ribojimai pratęsti iki kovo 16 dienos, tačiau numatytos ir išimtys.

Leistas judėjimas tarp „žiedinių“ savivaldybių – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.