Kariai savanoriai naktį „kariavo“ miškuose

savanoriai plaukiaPraėjusį savaitgalį surengtos KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 305-osios pėstininkų kuopos pratybos. Kariai savanoriai tobulino topografijos ir vandens kliūties įveikimo įgūdžius, ėjo į taktinį žygį, dalyvavo koviniame šaudyme tamsiu paros metu.

Pučiant rudeniniam vėjui ir lyjant karių savanorių užsidegimas įvykdyti pratybų užduotis neišblėso. Po rikiuotės ir ekipuotės patikrinimo kariai išėjo į taktinį žygį. Vandens kliūtį kariai įveikė dviem būdais: persikėlė sliuogdami virve ir plaukdami įsikibę į plūdurą, kurį pasidarė iš ekipuotės.

Sėkmingai įveikus vandens kliūtį, karių savanorių laukė naktinis kovinis šaudymas generolo Povilo Plechavičiaus poligone, Klaipėdoje. Nors šaudymo sąlygos buvo sudėtingos, rezultatai buvo geri.

Naktį kariai nesiilsėjo – ėjo į naktinį žygį.  Jie buvo nuvežti į nežinomą vietovę, išlaipinti turėjo nustatyti savo buvimo vietą, numatyti maršrutą ir nakties tamsoje saugiai sugrįžti į patrulinę bazę.
Pasibaigus pratyboms buvo aptarti jų rezultatai, kruopščiai išvalyti ginklai ir informuota apie ateinančias pratybas bei jų tikslus.

Savo įspūdžiais po pratybų dalinasi jaunesnysis eilinis Donatas Jaunius:

– Į Krašto apsaugos savanorių pajėgas mane pakvietė kapitonas Gediminas Lapinskas. Gaila, kad tik dabar atėjau, visgi – jau savanoriai naktinis zygis41 metai, bet dar parako turiu. Ruošiuosi lapkritį dalyvauti baziniuose kario savanorio įgūdžių kursuose, kurie vyks tris savaites. Pratybų stengiuosi nepraleisti, jaučiu pareigą išmokti, o paskui mokyti kitus – daug gautos informacijos perduodu jauniesiems šauliams ir šauliams.

Kiekviena diena savanorių pajėgose man yra naujos informacijos šaltinis. Nors ir domiuosi karyba, bet čia praktiškai viską patiriu pirmą kartą. Šių pratybų metu naujais iššūkiais tapo persikėlimas virve ir plūduru per vandenį, naktiniai šaudymai, naktinis orientacinis žygis (jam jau daugiau buvau pasiruošęs). Važiuodamas uždaroje mašinoje, mintyse jutau kiekvieną geležinkelį, kiekvieną kelio posūkį, kiekvieną kalnelį, ir kai mašina sustojo, jau žinojau, kur esu. Kai kėliausi virve, pirmi 2 metrai buvo sunkūs, bet paskui pajutau, kad galiu. Žinoma, baimės buvo, nenorėjau įkristi į vandenį, tačiau viskas baigėsi visiems sėkmingai. Keldamasis per vandens kliūtį su plūduru, labiau saugojau ginklą, kad nesušlaptų, o ne save.

Po kiekvienų pratybų labai atidžiai analizuoju savo veiksmus pratybų metu, padarytas klaidas, stengiuosi iš jų pasimokyti ir ieškau būdų, kaip ateityje to išvengti. Kolektyvas draugiškas, pasiruošęs padėti, patarti. Džiaugiuosi, kad esu karys savanoris.    

Eilinis Tadas Tarvydas:

savanoriai virve 1– Vandens kliūties įveikimas man buvo ne naujiena, nes ne kartą tai esu jau daręs kitose pratybose ir dar sunkesnėse situacijose. Buvo įdomi patirtis plaukti šaltame vandenyje su plūduru, kurį patys pasidarėme iš kuprinių. Išlipę į krantą visi jautėmės labai gerai, stiprūs ir žvalūs. 

Koviniai šaudymai man visada patinka, nes tik juose turi galimybę pašaudyti koviniais šoviniais. Turbūt nėra tokio kario, kuriam nepatiktų šaudyti. Dar įdomiau, kad šaudėme naktį skirtingais intervalais, įvairiomis padėtimis. Tokie šaudymai sunkesni, bet ir įdomesni.