Kariuomenės diena paminėta šaudymo varžybomis

kariuomenes veteranaiLapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Šiais metais Lietuvos kariuomenė švenčia 93-ąjį savo gimtadienį.

Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Šilutės šaulių 8-oji kuopa tą minėjimą surengė kiek anksčiau. Šaltą, pilką ir lietingą šeštadienį Šilutės aerodrome Armalėnuose energija ir ryžtu dalinosi Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės savanoriai ir Šilutės šaulių 8-oji kuopa.

Po šventinės rikiuotės kariai savanoriai ir šauliai dalyvavo estafetėje ir šaudymo iš orinio šautuvo varžybose. Susirinkusieji buvo vaišinami karšta arbata ir sausainiais.

Jaunuoliai neabejingi savo Tėvynei
kariuomene saudo
Šventinėje rikiuotėje sustingo jauni ir ryžtingi kariai. Pasitempę ir, atrodo, visai nepaisantys nei lietaus, nei šalčio ilgokai stovėjo nejudėdami.

Juos sveikino Žemaičių apygardos 3-osios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Romas Škadauskas, palinkėjęs ištvermės bei ryžto stiprinant mūsų valstybę Lietuvą. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvos kariai, dalyvaujantys NATO organizuojamose tarptautinėse misijose ir mokymuose, pelno gerų profesionalų vardą.

Karius sveikino ir Šilutės šaulių 8-osios kuopos vadas Donatas Jaunius. Labiausiai nusipelniusiems kariams savanoriams ir šauliams įteikti apdovanojimai.

Į klausimą, kas paskatino savanoriauti, vienas jaunuolis iš šaulių kuopos atsakė: „Meilė Tėvynei“.

kariuomene nugaletojaiJaunieji šauliai nustebino ir patį Šilutės šaulių kuopos vadą Donatą Jaunių: „Viską jie atliko tiksliai kaip tikroje kariuomenėje.

Kiekvienas judesys, žodis, mintis laiku ir tiksliai reikiamoje vietoje, bet kai pažiūri, kad prieš tave stovi tik vienuolikmetis vaikas, netenki žado. Smagu, kad jaunimas pasiruošęs ir nusiteikęs visa širdimi tarnauti Tėvynei“.

Taikliausi jauniausiųjų ir veteranų grupėse

Į šaudymo iš orinio šautuvo  varžybas užsiregistravo 42 dalyviai. Pagal amžių kariai buvo suskirstyti į 4 grupes: 1 grupė – Šilutės šauliai veteranai; 2 grupė – iki 18 m; 3 grupė – nuo 15 m. iki 18 m; 4 grupė – nuo 11 m. iki 15 m.

Taikliausi buvo šaulys veteranas Romas Sinkevičius ir Armandas Gedminas iš 4-osios jauniausiųjų grupės.kariuomene kose

Visų amžiaus grupių dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis.

„Oras, kaip dažnai būna, nelepino mūsų, bet nuotaika išliko iki pat galo šventiška. Vos užkūrus kareivišką krosnį prasidėjo merkiantis lietus, visi dalyviai iki paskutinio siūlelio buvo permirkę, tačiau piktų veidų nesimatė. Gelbėjo karšta arbata, karšta krosnis ir fiziniai pratimai“, – sakė Donatas Jaunius.

Šiuo metu, Šilutės šaulių 8-ajai kuopai priklauso 30 jaunuolių. Jauniausiam – 11 metų. Šilutės šauliai renkasi porą kartų per savaitę. Jie rengia įvairias su karyba susijusias pratybas, mokymus, mokosi naudotis ginklais. Dauguma Šilutės šaulių savo ateitį sieja su karine tarnyba.

Nuotraukų albumas

joomplu:1362