Karpinių parodoje – Zodiako ženklai

Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Rusnės bibliotekoje apsilankė Stasė Jokimčienė (Vilkyčiai) ir pristatė savo karpinių iš popieriaus parodą „Zodiako ženklai”.

Anot viešnios, ji yra tikra žemaitė, kilusi iš Plungės, turinti net Žemaičio pasą, kurį įgyjant reikėjo egzaminą išlaikyti – įvertinti žemaičių kulinarinio paveldo patiekalus, išvardinti jų sudėtines dalis ir pasakyti pavadinimus. Gyvenimas iš Žemaitijos Stasę buvo nubloškęs  į Šiaulius, o dabar ji yra ramaus Šilutės krašto miestelio – Vilkyčių gyventoja.

Kūrybiškos ir veiklios asmenybės neuždarysi tarp keturių sienų. Stasės visur pilna. Būdama namuose ji ne ūkio darbams pirmenybę teikia, o siuvinėja, mezga, fotografuoja, pjausto karpinius ir vis padejuoja, kad laiko trūksta visoms veikloms. O kur dar repeticijos Dituvoje ir Klaipėdoje bei koncertai su meno kolektyvais, edukacijos, parodos.

Rusnės bibliotekoje eksponuojami 38 karpinių paveikslai Zodiako ženklų tema. Tai daug kruopštumo ir atidumo reikalaujantis menas. Pasak autorės, kadangi piešimo paslapčių neįvaldė, tai idėjų semiasi iš knygų. Suradusi tinkamus paveikslus, atspausdina ir kanceliariniu peiliuku išpjausto ažūrinius ornamentus, juos klijuoja ant juodos ar kitos spalvos kartono ir taip gimsta įspūdingi kūriniai.

Šias bei kitas kūrybos paslaptis tautodailininkė lengvai žarstė susirinkusioms kūrybinių dirbtuvių „Žengiu į karpinių pasaulį“ dalyvėms. Jos teigė, kad pradėjus pjaustyti visiškai atsijungiama nuo aplinkos ir sunku atsitraukti nuo šio darbo. Ne visos išdrįso raižyti popieriaus ornamentus, bet jau kitą dieną noriai bandė tęsti kitų dalyvių pradėtus pjaustyti paveikslėlius.

Dėkojame S. Jokimčienei už atvertas duris į karpinių pasaulį bei parodą „Zodiako ženklai“, kurią galima pamatyti Rusnės bibliotekoje.

Rasa STASIUVIENĖ, Rusnės bibliotekininkė