Karščiai pribaigė 10 tūkstančių viščiukų

poultry bigLiepos pabaigos karščiai pribaigė ne tik žmones, bet ir paukščius – AB „Kaišiadorių paukštynas“ Leitgirių padalinyje naktį iš liepos 28-osios į 29-ąją išgaišo beveik 10 tūkstančių viščiukų broilerių.

Tyrimą dėl nelaimės atlikusios Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Edmundas Ciparis sako, jog pagrindinė broilerių kritimo priežastis buvo karštis. Tomis dienomis lauke oro temperatūra svyravo apie 33 laipsnius Celcijaus, tuo tarpu paukštidėse ji siekė net 34 laipsnius Celcijaus.

Anot E.Cipario, paukštidėse ventiliacijos, girdymo, šėrimo, aliarminės signalizacijos ar kitų sistemų sutrikimų nustatyta nebuvo.

Karštuoju periodu paukštyne imtasi papildomų priemonių siekiant išvengti paukščių gaišimo: vyko papildomi darbuotojų mokymai, visą parą dirba budintys darbuotojai. Paukščių kritimas sustabdytas, o gaišenos išvežtos į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

10-tyje Leitgirių paukštyno tvartų laikoma iš viso apie 235 750 viščiukų. Nelaimės metu keturiose paukštidėse nugaišo 9713 viščiukų, kurie buvo 30-33 dienų amžiaus. Paukščių mėginiai išsiųsti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą.

Pasak ūkio patikrinimą organizavusio VMVT viršininko E.Cipario, paukščiai čia laikomi nepažeidžiant Lietuvoje galiojančių viščiukų laikymo reikalavimų.

Ūkis yra apdraustas.