Karšių mėgėjų nestabdė nei akcija, nei tūkstantinės baudos

Karsiu zvejyba_1Gegužės 20-ąją baigėsi visą mėnesį trukusi akcija „Karšis – 2018“, kurios metu buvo draudžiama žvejoti šias visų mėgiamas žuvis. Visgi skaičiai rodo, kad jokie aplinkosaugininkų gąsdinimai ir tūkstantinės baudos vis dar neatgraso brakonierių nuo minties nelegaliai pasigauti vieną kitą žuvį.

Dviejų metų akcijų rezultatai panašūs

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos inspekcijos inspektoriai per mėnesį trukusią akciją surengė 45 reidus, patikrino 1393 žvejus mėgėjus ir nustatė 112 žvejybos taisyklių pažeidimų. 34 pažeidimai įvardijami kaip šiurkštūs dėl akcijos metu sugautos žuvies, bet tik 21 atveju buvo skaičiuojama gamtai padaryta žala. Kitais atvejais žalos gamtai nebuvo padaryta. Bendra paskaičiuotos žalos gamtai dėl sugautos žuvies suma siekia 6912,10 Eur.

Taip pat per tą laiką konfistuotos dvi brakonierių valtys, 1 variklis, 4 vienetai statomų tinklų, 3 tinkliniai samčiai ir 25 mėgėjiškos žvejybos įrankiai. Ištraukti ir 9 statomi tinklai, kurių savininkai nenustatyti.

Taip pat surašyti 6 verslinės žvejybos patikrinimo aktai.

Pasak inspekcijos viršininko Stanislovo Sudeikio, pernykštės pavasarinės karšių apsaugos akcijos metu surašyti skaičiukai beveik identiški šiemetiniams. Pernai buvo nustatyti 122 žvejybos taisyklių pažeidimai, konfiskuota šiek tiek daugiau nei šiemet tinklų, tačiau gamtai buvo padaryta mažesnė žala – apie 5300 eurų. 

Iš viso Klaipėdos apskrities aplinkos apsaugos departamento prižiūrimoje teritorijoje per akcijos mėnesį surengti 75 reidai, kurių metu patikrinta daugiau nei 1700 žvejybos mėgėjų. Surašyta 140 administracinio teisės pažeidimo protokolų, skirtos baudos. 25 atvejais suskaičiuota 25 000 eurų žalos, padarytos žuvų ištekliams.

Pranešama, kad 59 žvejai neturėjo žvejo mėgėjo bilieto ar nesusirinko šiukšlių aplink žvejybos vietą, 18 žvejojusių asmenų neturėjo žvejo mėgėjo kortelės, 26 atvejais buvo gaudomi šiuo laikotarpiu draudžiami gaudyti karšiai. Iš pažeidėjų konfiskuotos 4 valtys, 1 variklis, 7 statomi tinklai, 3 tinkliniai samčiai. Išimta 16 besavininkių tinklų.

25 atvejais nustatyti Nemuno deltos regioninio parko apsaugos reglamento pažeidimai – žvejybą vykdę asmenys jiems priklausančius automobilius buvo pastatę ne tam tikslui skirtose vietose.

Nepasisekė dviem atvykėliams

S.Sudeikis pastebi, kad pastaraisiais metais gyvosios gamtos inspektoriams įkliūva vis mažiau draudžiamu metu žvejojančių vietinių, o didesnė dalis yra atvykėliai iš kitų Lietuvos kraštų. Jis pasvarsto, kad tai galbūt todėl, jog vietiniai pasidalija informacija apie vykusius reidus ir pelnytas baudas, ir taip nuo brakonieriavimo atgraso savo bičiulius. Tuo tarpu tolimesnių kraštų gyventojai tokios informacijos neturi, tad vis dar ryžtasi rizikuoti. 

Vieno draudžiamu metu pagauto karšio žala gamtai siekia 60 eurų, be to dar skaičiuojama ir bauda, kuri siekia nuo 120 iki 300 eurų.

Šiemet, anot S.Sudeikio, bene labiausiai nepasisekė dviem iš kito rajono į Pamarį atvykusiems vyrams, kurie sumanė pažvejoti Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje. Kuomet šį jų darbą sutrukdė gyvosios gamtos inspektoriai, vyrai dugninėmis meškerėmis jau buvo sugavę 17 karšių. Už tai kiekvienas jų „premijuotas“ bauda ir bendra 1020 eurų žalos gamtai sumele. 

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas žuvų neršto metu ir toliau vykdys sustiprintą mėgėjiškos žūklės kontrolę.

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d. draudžiama gaudyti žiobrius.