Karštą savaitgalį Kintų muzikos festivalis gaivins jaunatviškais vėjais

 

VertainenSonjaLiepos 12 d. prasidėjęs Kintų muzikos festivalis tęsiasi sceną suteikdamas jauniems talentams. Nuo pat pradžių festivalis palaikė jaunus atlikėjus, jaunus kolektyvus, jaunus kompozitorius – ir šiųmečio Kintų muzikos festivalio pirmajame koncerte skambėjo dviejų jaunų lietuvių autorių premjeros, o praeitą savaitę savo talentu dalinosi vos studijas baigę ar tebestudijuojantys atlikėjai – duetas „CoLore“ (Lietuva) ir pianistė Yulia Rodimova (Rusija), klausytojus užbūrę ekspresyviai atlikta įvairiausių emocijų turtinga muzika.

Šį savaitgalį festivalyje viešės atlikėjai iš Lietuvos, Suomijos, Rusijos ir Ekvadoro-Austrijos. Liepos 25 d. Didžiojoje Kintų bažnyčioje ir liepos 26 d. Juodkrantės Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje pasirodys trys jauni ir veržlūs atlikėjai, savo talentu besidalinsiantys per XIX–XX a. muziką.

Tarptautinių konkursų laureatė, Briuselio karališkojoje konservatorijoje studijuojanti violončelininkė Vera Nebylova (Rusija) gros drauge su prestižinėse pasaulio koncertų salėse koncertavusiu pianistu, Vienos Tango kvinteto nariu Andrés Añazco (Ekvadoras-Austrija), o fortepijonu solo skambins lietuvė Karolina Pancernaitė, šiuo metu studijuojanti magistrantūrą Škotijos karališkojoje konservatorijoje ir galinti pasigirti gyvybingu koncertiniu gyvenimu įvairiose Europos šalyse. Koncerte „Veržlūs vėjai“ klausytojų laukia vaizdinga čeko Antoníno Dvořáko, gausybę XX a. kompozitorių mokiusios žymios prancūzų pedagogės ir kompozitorės Nadios Boulanger, efemeriškų impresijų kupina prancūzo Maurice‘o Ravelio ir dramatiškų išgyvenimų pripildyta ruso Dmitrijaus Šostakovičiaus muzika.

Galingas akordeonų gausmas pripildys Šilutės Evangelikų liuteronų bažnyčią – čia liepos 27 d. turėsime išskirtinę galimybę išgirsti, kaip vienu metu suskamba keliolika akordeonų. Kad akordeonai puikiai skamba atliekant ne vien tango ir romansus, bet ir šiandienos muziką, įrodys LMTA akordeonų orkestras kartu su soliste Sonja Vertainen (Suomija) koncerte „Šiandienos akordeonai“. Jauni ir veržlaus entuziazmo vedini akordeono muzikos profesionalai klausytojus supažindins su moderniu ir patraukliu akordeono skambesiu bei šio instrumento muzikos įvairove.

Tuo tarpu sekmadienį atsiskleis subtilusis akordeono „veidas“ – liepos 28 d. jaukioje ir nedidelėje Kintų mažosios liuteronų bažnyčios erdvėje solinį koncertą „Akordeono skrydis“ surengs atlikėja iš Suomijos S. Vertainen. Pernai prestižinėje Sibelijaus akademijoje (Helsinkis, Suomija) baigusi bakalauro studijas, įvairiuose tarptautiniuose konkursuose laurus pelniusi atlikėja yra universali muzikantė, grojanti džiazo, klasikinę, tango, muziklo ir kamerinę muziką, yra tango ir pramoginės muzikos orkestro „Guardia Nueva“ narė. S. Vertainen atliks baroko genijaus Johanno Sebastiano Bacho, elegantiškojo Vienos klasiko Josepho Hydno ir šiuolaikinių Suomijos kūrėjų Jouni Kaipainen bei Petri Makkonen kompozicijas.

Artėjantys Kintų muzikos festivalio renginiai:

Liepos 25 d. (ketv.), 19:00, Didžioji Kintų bažnyčia (Kuršių g. 26)
Liepos 26 d. (penkt.), 20:00, Juodkrantės Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (L. Rėzos g. 56)

VERŽLŪS VĖJAI

Vera Nebylova (violončelė, Rusija)
Andrés Añazco (fortepijonas, Ekvadoras-Austrija)
Karolina Pancernaitė (fortepijonas, Lietuva)
Programoje – Antoníno Dvořáko, Nadios Boulanger, Maurice‘o Ravelio ir Dmitrijaus Šostakovičiaus kompozicijos.

Liepos 27 d. (šešt.), 19:00, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia (Lietuvininkų g. 21)
ŠIANDIENOS AKORDEONAI
LMTA akordeonų orkestras (vad. Tadas Motiečius)
Sonja Vertainen (akordeonas, Suomija)
Programoje – Felikso Bajoro, Anatolijaus Kusyakovo, Maki Ishii, Ole Schmidt, Petri Makkonen, Renzo Ruggieri, Antonio Bazzini, Francko Angelis, Wolfgango Russ-Plotz ir Richardo Galliano kompozicijos.

Liepos 28 d. (sekm.), Kintų mažoji liuteronų bažnyčia (Kuršių g. 28)
AKORDEONO SKRYDIS
Sonja Vertainen (akordeonas, Suomija)
Programoje – Johanno Sebastiano Bacho, Josepho Hydno, Jouni Kaipainen ir Petri Makkonen kompozicijos.

Bilietai platinami bilietai.lt